Jadłospis - grudzień

WYCIECZKA DO KSIĄŻAŃSKIEGO PARKU KRAJOBRAZOWEGO
Z życia SP1W dniu 03.03.2011 r. odbyła się wycieczka dydaktyczna do Książańskiego Parku Krajobrazowego, realizowana w ramach projektu „Dolnośląska szkoła liderem projakościowych zmian w polskim systemie edukacji”.
Celem wycieczki było rozwijanie zainteresowań w obszarze nauk przyrodniczych, poznawanie dziedzictwa kulturowego, historycznego i przyrodniczego Książańskiego Parku Krajobrazowego, kształtowanie dociekliwej i aktywnej postawy badawczej, poznawanie sposobów aktywnego spędzania wolnego czasu.
W wycieczce uczestniczyło 19 uczniów wraz z 2 opiekunami: p.Iloną Janik oraz p.Barbara Kasiniak – Stanojević.
Pierwszym punktem programu była lekcja edukacyjna w Parku Nauki i Techniki „Explora Park” w Wałbrzychu - miejsce gdzie poznaje się świat niekonwencjonalnie. Geometryczne puzzle, lustrzana symetria, magiczne parkietaże, zagadkowy most i wiele innych interaktywnych zabawek zachęcały uczniów do eksperymentowania.
Zajęcia te doskonale posłużyły rozwijaniu zainteresowań uczniów w obszarze nauk matematyczno-przyrodniczych, a jednocześnie były świetną zabawą dla dzieci. Ważnym i bardzo interesującym dla uczniów punktem programu wycieczki było zwiedzanie Zamku Książ ( trzeci, co do wielkości zamek w Polsce), Książańskiego Parku Krajobrazowego, stadniny koni. Zwiedzając zamek udaliśmy się trasą "Tajemnic II wojny światowej". Podziwialiśmy piękne komnaty, ogrody, ale również podziemia, gdzie w trakcie II wojny światowej przechowywano i produkowano broń. Zamek zrobił na nas ogromne wrażenie.
Ostatnim punktem programu było zwiedzanie zabytkowego Kościoła Pokoju w Świdnicy. Świątynia jest ewangelicką bazyliką, wzniesioną 1657 r. Kościół jest wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Po zwiedzaniu Kościoła Pokoju udaliśmy się do restauracji na posiłek, po czym mieliśmy okazję skosztować smaczne wypieki miejscowych cukierników, świętując tym samym Tłusty Czwartek.
Uczniowie biorący udział w wycieczce czuli się wyróżnieni, rozumieli, że jest to dla nich nagroda za pracę i niepowtarzalna okazja, aby rozwijać swoje zainteresowania oraz w bardzo aktywny sposób poznawać swój region.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ.
Dodane przez ms dnia marzec 25 2011 09:33:030 Komentarzy ˇ 784 Czytań - Drukuj