Nawigacja
Strona Główna
Kategorie Newsów
Szukaj

Kontakt dla rodziców

Kronika pierwszaka

Galeria przedszkolaków

Galeria zdjęć
Galeria świetlicy
Galeria filmów

Plan terenu szkoły
Mapa drzew
PLAN LEKCJI
Rozkład autobusów

ZASTĘPSTWA

DZIENNIK ELEKTRONICZNY
Instrukcja

Spis podręczników 16/17
Programy nauczania 16/17

Regulamin Rady Rodziców

Kącik pedagogiczny
Kącik logopedyczny
Program logopedyczny
Bezpieczny Internet

STATUT SZKOŁY (nowy)
WSO - punkty
Program profilaktyczny
Program wychowawczy
Regulamin wycieczek
Informacja o ubezpieczeniu
Zakres ubezpieczenia


Jadłospis - luty
Regulamin stołówki
Karta zgł. do świetlicy

UNICEF - raport 2017r.

O Naszej Szkole
Biblioteka szkolna
Generał Filipkowski

Stara wersja strony
Licznik
Liczba newsów: 1,360
Liczba zdjęć w galerii: 13,381
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 510
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: magzab6
Zapraszamy do:

pajacyk.pl


UKS PIEŃSK

DOSIEGO 2018 ROKU!!!

Niech Nowy Rok zabłyśnie dla Was tęczy kolorami
I rozsypie się nad głowami szczęście i uśmiechów moc
I niech zostanie na 12 miesięcy z Wami
Nie tylko w tę Sylwestrową noc.


-----------------------------------------------------------------------------------

Uwaga na petardy i fajerwerki!
Zbliża się Sylwester i Nowy Rok, czyli czas kiedy używane są wyroby pirotechniki widowiskowej. Niestety wtedy też wzrasta liczba ofiar niewłaściwego ich użytkowania.
W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych, apelujemy do rodziców o zwrócenie szczególnej uwagi na to, jak i czym bawią się dzieci. Apelujemy także do osób dorosłych o szczególną rozwagę i ostrożność podczas używania fajerwerków.
Świętowanie Nowego Roku może być bezpieczne!
Na licznych straganach, w sklepach możemy już kupować sylwestrowe fajerwerki. Apel kierujemy przede wszystkim do rodziców, aby zwracali uwagę swoim dzieciom na zagrożenia z jakimi mogą się spotkać w przypadku używania petard i innych materiałów pirotechnicznych.

Pamiętajmy!
Dla kilku chwil zabawy nie warto narażać swojego życia i zdrowia. Nie bądźmy obojętni. Zwracajmy uwagę na sprzedawców, których klientami są dzieci. Przypominamy, że wyrobów pirotechnicznych nie można sprzedawać osobom niepełnoletnim.

Pamiętajmy o zwierzętach!
Wystrzały z petard i rac są ogromnym stresem dla domowych zwierząt - przypominają ekolodzy w Sylwestra. Zwracają uwagę, że ten dzień może zakończyć się dla pupili nawet zawałem. Apelują, by w tym czasie zamknąć okna w domu i nie wyprowadzać zwierząt na spacer w trakcie noworocznej kanonady. A najlepiej:
NIE STRZELAJCIE W SYLWESTRA!!!
Dodane przez ms dnia grudzień 26 2017 12:07:430 Komentarzy ˇ 53 Czytań - Drukuj

Wesołych Świąt!!!

Wigilijny wieczór - opłatek na stole
Zapach potraw wśród płonących świec,
Betlejemska Gwiazda mruganiem wesołym
Niesie Ziemi swą niebiańską pieśń.
Bóg miłością dusze rozświetla
I opłatek błogosławi biały,
Wlewa pokój w nasze smutne serca
Narodzony dzisiaj Jezus mały.
Niechaj ziemię rozśpiewa kolęda
Każdy dom i każdego z nas,
Niechaj piękne Bożonarodzeniowe Święta
Niosą wszystkim betlejemski blask.

Niech święta Bożego Narodzenia przyniosą radość z tego co jest, nadzieję na to co przed nami, uśmiech i pogodę ducha na każdy dzień nadchodzącego roku. Te najszczersze życzenia ślemy do rodziców, władz miasta, sponsorów i wszystkich życzliwych naszej szkole.

Życzą dyrekcja, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz dzieci.

Prosimy was też drogie dzieci, aby w tym długim świątecznym okresie zachować wszelkie środki ostrożności. Życzymy bezpiecznych Świąt.
Dodane przez ms dnia grudzień 24 2017 12:03:010 Komentarzy ˇ 44 Czytań - Drukuj

Jasełka 2017'
Z życia SP1
Jasełka to widowiska o Bożym Narodzeniu wzorowane na średniowiecznych misteriach franciszkańskich, ich nazwa wywodzi się od staropolskiego słowa jasło oznaczającego żłób.
Jasełka rzadziej mogą być nazywane także szopką, betlejemką, a na pograniczu polsko-ukraińskim wertepem. Za twórcę przedstawień bożonarodzeniowych uważany jest św. Franciszek z Asyżu, który pierwszą taką scenę zaaranżował w 1223 roku w Greccio. Zwyczaj przywędrował z Włoch do Polski w XVI wieku. Jasełka stały się zbieżne z kolędowaniem oraz charakterystycznym elementem słowiańskiego folkloru.


W miniony piątek, 22 grudnia 2017 roku uczniowie z klasy III b wraz z innymi uczniami z naszej szkoły zaprezentowali przed całą społecznością szkolną przepiękne Jasełka, które i tym razem nie odbyłyby się bez wsparcia pracowników Euroregionalnego Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku przede wszystkim w osobach pani Anny Smażyk i pana Sławomira Ząbkiewicza.
Nietypowa scenografia, pomysłowe kostiumy i świąteczne treści towarzyszyły przedstawieniu jasełkowemu, które zostało nagrodzone gromkimi brawami.
Jasełkom towarzyszyła również przepięknie zaśpiewane kolędy przygotowane przez panią Dagmarę Dygas , panią Małgorzatę Grodzką oraz panią Zuzannę Derbis.
Ogromne podziękowania należą się dzieciom, które tak pięknie odegrały swoje role jak i rodzicom, którzy przygotowali przepiękne kostiumy. Wspaniale swoją rolę /oświetleniowca/ spełniła pani Sylwia Maj.
Nad całością czuwali : pani Monika Górecka i o. Jakub Pałuska przy wsparciu pani Danuty Bukowieckiej oraz pani Ewy Maciąg.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
DO GALERII ZDJĘĆ!!!
Dodane przez ms dnia grudzień 24 2017 11:47:060 Komentarzy ˇ 54 Czytań - Drukuj

ŚWIĄTECZNY KLIMAT W NASZEJ SZKOLE...
Z życia SP1


W tym roku szkolnym na korytarzach szkolnych
i w gabinetach klasowych
możemy oglądać niezwykle urokliwą dekorację świąteczną,
przygotowaną przez uczniów, nauczycieli i pracowników obsługi.

Własnoręcznie wykonane ozdoby niewątpliwie wprowadziły nas
w klimat bożonarodzeniowy...

A rozbrzmiewające piękne, polskie kolędy z głośników Radiowęzła
pozwoliły czuć się jak w domu...
.............................................. :)

Dodane przez Joanna Gal dnia grudzień 23 2017 20:32:240 Komentarzy ˇ 66 Czytań - Drukuj

Ruszył radiowęzeł!
Z życia SP1
21 grudnia 2017 roku usłyszeliśmy na korytarzach pierwsze dźwięki z radiowęzła.
Ta nowa inwestycja w naszej szkole ma umilić czas podczas przerw oraz dostarczyć ważnych informacji przekazywanych przez dyrektora lub nauczycieli. Obsługą radiowęzła zajęli się uczniowie klasy 7d, a mianowicie Maciek Brandys i Michał Poszwa.
Życzymy przyjemnego odbioru! ;)
Dodane przez ms dnia grudzień 21 2017 22:53:390 Komentarzy ˇ 46 Czytań - Drukuj

Ozdoby świąteczne
Plastyka
Wystawa ręcznie wykonanych ozdób i stroików świątecznych połączona z kiermaszem na stałe wpisała się w kalendarz naszych wydarzeń. Jest doskonałą okazją by docenić i pokazać jakie zdolności skrywają autorzy. W tym roku ilość prac przerosła wszelkie oczekiwania. Napłynęło ich ponad 120. To REKORD!!! Każda praca jest wyjątkowa i nietuzinkowa.
Uczniowie oraz ich rodziny wykonali przepiękne stroiki, zawieszki oraz ozdoby świąteczne, które zachwycają oglądających.
Wszystkim wykonawcom serdecznie gratuluję pomysłów. Dziękuję za poświęcony czas, zaangażowanie oraz ogrom pracy. Cieszę się, że kolejny raz mogłam na Was liczyć!!!

Szczególne podziękowania dla p. Grażynki Marendziak za pomoc w organizacji wystawy.

Autorzy prac:

Maciej Miłuch, Natalia Siwińska, Arek Naskręcki, Maja Szymańska, Kacper Szymański, Ola Demuth, Hanna Demuth, Natalia Siwińska, Klaudia Majda, Jakub Cieślak, Szymon Kołodko, Krystian Nawrocki, Bartosz Trela, Jacek Czerwiński, Natalia Miłoszewicz, Ola Grzelińska, Nadia Budzińska, Michał Olejniczak, Kacper Kloc, Jakub Szłapak, Miszella Zinek, Jachna Dimitris, Lena Komarnicka, Wiktoria Kowalska, Błażej Jarzombek, Zofia Kraczka, Bartek Rudnik, Maciej Jurczyński, Norbert Ressel, Malwina Gudyka, Maja Małecka, Alan Gniadzik, Igor Duchaczek, Julia Bąk, Jakub Kołodziński, Amelia Krupczyńska, Oliwia Mrowiec, Tymon Marendziak, Filip Kiełbowicz, Tymon Balcerzak, Malwina Walczak, Laura Cicha, Miłosz Grabiński, Roksana Bettin, Malwina Gudyka, Julia Naskręcka, Dawid Tkaczyk, Roksana Walczak, Weronika Szkudlarek, Miłosz Marzol, Weronika Rębas, Magdalena Bartoniewicz, Martyna Jóźwiak, Dominika Zwierzyńska, Maja Zwierzyńska, Ewelina Bettin, Michał Siemaszko, Adrian Sapryk, Dorotka Dyjankiewicz, Igor Brodziak, Miłosz Cichy, Dominik Błaszczyk, Filip Nowicki, Amelia Kata, Marysia Pastuszka, Szymon Rajczyk, Julka Gora, Szymon i Patryk Parzenczewscy, Judyta Kieliś, Aleksandra Naskręcka, Marcin Gniadzik, Magdalerna Jóźwiak, Julia Chudy, Adrian Baca, Julia Rożek, Natalia Macura, Alan Kujawa, Kinga Szeliga, Adrian Dzindzioryk, Alan Szlądzak, Kacper Aleksandrowicz, Kamil Lenart, Amelia Markowska, Grzegorz Aleksandrowicz, Amelia Sokołek, Klaudiusz Bździuch, Wiktoria Nawrocka, Wojtek Szkudlarek, Michał Sajewicz, Edwin Jasiński, Natalia Kowalewska, Michał Ciszewski, Paulina Socha, Aleksy Kowalczyk, Michał Ciszewski, Aleksy Kowalczyk, Amelia Matejkowska, Wiktoria Maj, Rafał Szostak, Kacper Adamus, Oskar Głapiński-Galaszek, Michał Wasik, Martyna Szczepańska, Wiktor Nestorowski, Miłosz Nogal, Amelia Wszoła, Maciej Fusy, Gabryś Olejniczak, Adam Witkowski, Szymon Kasprzyk, Mikołaj Zieleń, Nikola Wróbel, Urszula Bettin

Izabela Gajda

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ!!!
Dodane przez ms dnia grudzień 21 2017 22:23:320 Komentarzy ˇ 47 Czytań - Drukuj

Bożonarodzeniowe zajęcia otwarte
Z życia SP1
W dniu 14 grudnia 2017 roku w oddziałach przedszkolnych naszej szkoły zorganizowane zostały zajęcia otwarte Bożonarodzeniowe dla rodziców i ich dzieci. Celem warsztatów było wykonanie ozdób na kiermasz świąteczny.
W miłej, świątecznej atmosferze wielu rodziców naszych przedszkolaków odkrywało swoje talenty plastyczne, a dzieci zmieniły się w prawdziwych artystów. Rodzice i dzieci z zapałem wykonywali piękne ozdoby, wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności.
Był to naprawdę mile spędzony czas, podczas którego dzieci i rodzice wspólnie pracowali, jednocześnie świetnie się bawiąc.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólną zabawę.
Wszystkie stroiki świąteczne zostaną zaprezentowane na Świątecznym Kiermaszu, który trwać będzie od poniedziałku 18.12.2017r. Podczas jego trwania będzie można zakupić ozdoby wykonane przez dzieci i ich rodziców.
W imieniu przedszkolaków serdecznie zapraszamy wszystkich na Kiermasz! 
Dodane przez ms dnia grudzień 21 2017 22:16:150 Komentarzy ˇ 44 Czytań - Drukuj

IX Konkurs na „ NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ”
Informacje
IX Konkurs na „NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ”
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, który odbył się w naszej szkole już po raz dziewiąty, a jego celem jest podtrzymywanie zwyczajów i tradycji bożonarodzeniowych.
Pięknie wykonane kartki, które możemy podziwiać na tablicach dekoracyjnych w korytarzu szkolnym zostały wykonane własnoręcznie przez uczniów. Przy ocenie i wyłonieniu zwycięzców brane były kryteria: zgodności z tematem, pomysłowości, oryginalności formy, estetyki wykonania i poprawności językowej życzeń.

Na szczególne uznanie zasługują w klasach I – III z j. niemieckiego:

1 m. Klaudia Siniecka kl.3b
2 m. Wiktoria Jaszczyńska kl.2a
3 m. Nadia Walo kl.2a


w klasach IV – VII z j. niemieckiego zwyciężyli:

1 m.Anna Witkowska VIIa
2 m. Adam Witkowski Va
3 m. Anna Kajzerek Vc


w klasach IV – VII z j. angielskiego zwyciężyli:

I miejsce – Oliwier Wojdak VI d
II miejsce – Amelia Majda VII d
III miejsce – Natalia Macura IV b


W konkursie na „NAJPIĘKNIEJSZĄ BOMBKĘ” :

1. Tymon Marendziak Vb
2. Kinga Kotrocjos VIc
2. Aleksandra Krzyworzeka VII c
3. Marcin Gniadzik VII b


Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku.

Nauczyciele j. obcych: Zuzanna Derbis, Magdalena Ząbkiewicz i
Iwona Wrzeszcz
Dodane przez ms dnia grudzień 21 2017 11:05:520 Komentarzy ˇ 51 Czytań - Drukuj

"Christmas Challenge"
Język angielski
Konkurs "Christmas Challenge" rozstrzygnięty.
Przystąpiło do niego dziewiętnastu uczniów i uczennic z klasy 6 i 7.
W pierwszym etapie konkursu zmagali się z dyktandem o tematyce świątecznej
i okazało się, ze bardzo dobrze sobie z nim poradzili. W drugim etapie
musieli przeliterować wylosowane wyrazy również związane ze Świętami
Bożego Narodzenia.

A oto wyniki i laureaci konkursu:

I miejsce - Natalia Bąk 7d
II miejsce - Emanuel Niedźwiecki 6b
III miejsce - Nikola Tusznicka 7b


Gratuluję zwycięzcom wygranej, a reszcie uczniów życzę powodzenia
w następnych konkursach z j. angielskiego.

Organizator M. Ząbkiewicz
Dodane przez ms dnia grudzień 21 2017 09:32:190 Komentarzy ˇ 48 Czytań - Drukuj

ZAJĘCIA PROJEKTOWE-JĘZYK NIEMIECKI
Z życia SP1
Zajęcia z języka niemieckiego prowadzone są różnorodnymi
metodami aktywizującymi. Projekt Bożonarodzeniowy cieszył się
dużym zainteresowaniem wśród uczniów, a wykonane prace
okazały się bardzo dobre i zostały nagrodzone.
Prowadząca Zuzanna DerbisDodane przez Joanna Gal dnia grudzień 19 2017 13:44:290 Komentarzy ˇ 41 Czytań - Drukuj

Strona 4 z 136 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Licznik
Już za

Dzień Kobiet!
Szkolny zegar
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

joshua
20/02/2018 19:04
szacun wielki zatem dla Pani i klasy! 7d niestety nie jest tak bohaterska:-)

ms
03/02/2018 15:14
smiley

Joanna Gal
03/02/2018 13:32
Panie MD 3 domki ( nie z lego)i 88 pszczół zaadoptowanych! A jak 7d? smileysmileysmileysmileysmiley

ms
13/11/2017 09:49
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH
AHAHAHA! Dobre!smiley


mdubrawski
12/11/2017 22:12
pani Asiu jeszcze domek z klocków lego i będzie komplet pszczelego bohatera!!!

Joanna Gal
11/11/2017 12:08
Ja już adoptowałam pszczołę smiley A Wy?

Joanna Gal
07/11/2017 21:54
Zapraszamy do udziału w konkursie profilaktycznym dotyczącym wiedzy o cukrzycy! Nagrody są bardzo atrakcyjne!

Joanna Gal
19/09/2017 18:19
Gratulacje dla wszystkich uczestników Dziecięcego Biegu Ulicznego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pieńsk- przeciwko przemocy i agresji!

Joanna Gal
30/09/2016 19:04
Klasa 4a wraz z wychowawczynią dziękuje za pouczającą i niezwykle wzruszającą lekcję historii jaką była niewątpliwie dzisiejsza uroczysta akademia z okazji obchodów Dnia Patrona Szkoły.

adiada
13/02/2016 16:35
W Poniedziałek już do szkoły..

Archiwum
Design by CeRNoBiL Powered by Php-Fusion. 2855211 Unikalnych wizyt