Nawigacja
Strona Główna
Kategorie Newsów
Szukaj

Kontakt dla rodziców

Kronika trzecioklasisty

Galeria przedszkolaków

Galeria zdjęć
Galeria świetlicy
Galeria filmów

Plan terenu szkoły
Mapa drzew
PLAN LEKCJI
Rozkład autobusów

ZASTĘPSTWA

DZIENNIK ELEKTRONICZNY
Instrukcja

Spis podręczników 16/17
Programy nauczania 16/17

Regulamin Rady Rodziców

Kącik pedagogiczny
Kącik logopedyczny
Program logopedyczny
Bezpieczny Internet

Statut szkoły
WSO - punkty
Program profilaktyczny
Program wychowawczy
Regulamin wycieczek
Informacja o ubezpieczeniu
Zakres ubezpieczenia
Warunki ubezpieczenia
Druk roszczenia ubezp.
Tabela uszczerbku


Jadłospis - czerwiec
Regulamin stołówki
Karta zgł. do świetlicy

UNICEF - raport 2017r.

Zad. mat. - kl. 4
Zad. mat. - kl. 5
Zad. mat. - kl. 6

O Naszej Szkole
Biblioteka szkolna
Generał Filipkowski

Stara wersja strony
Licznik
Liczba newsów: 1,233
Liczba zdjęć w galerii: 13,026
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 510
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: magzab6
Zapraszamy do:

pajacyk.pl


UKS PIEŃSK

Zbiórka żołędzi
Informatyka
Serdecznie dziękujemy wszystkim zbierającym dzieciom
i rodzicom, którzy tak licznie przystąpili do naszej akcji.

Jesteśmy zdumieni ilością zebranych żołędzi,
a odbiorca, który w zamian obiecał wielki regał na puchary dla naszej szkoły, nie wierzył, że uda nam się zebrać aż taką ilość.

Zebraliśmy razem 2570 kg żołędzi.

Poszczególne klasy zebrały:
Klasa
Ilość w kg
 "0" Biedronki
 380
 1a 190
 1b 100
 1c 55
 1d 62
 2a 170
 2b 131
 2c 16
 3a 45
 3b 63
 3c 350
 4a 122
 4b 63
 4c 50
 4d 242
 5a 65
 5b 133
 5c 20
 6a 133
 6b 70
 6c 180
 Razem2570

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

Jednocześnie informujemy, że akcję przedłużamy
o kolejny tydzień (do 17 października).

Dodane przez ms dnia październik 10 2014 14:30:240 Komentarzy ˇ 289 Czytań - Drukuj

LISTA Z MATEMATYKI
Matematyka
UWAGA!
W bocznym menu znajdziecie listy z matematyki.

Dodane przez ms dnia październik 10 2014 10:28:100 Komentarzy ˇ 288 Czytań - Drukuj

"Zagubione" rzeczy
Informacje
UWAGA RODZICE!

Wasze dzieci zostawiają w szatniach po lekcjach wf-u mnóstwo ubrań, butów, kurtek itp. (nierzadko "firmowych"). Znalezione rzeczy przechowywane są w specjalnym pudle. Można je odbierać u nauczycieli wf-u. Bardzo prosimy o przejrzenie garderoby dziecka. Po okresie miesiąca od znalezienia, rzeczy zostaną usunięte z pudła i przekazane na zbiórkę odzieży.

DZIĘKUJEMY!!!
Dodane przez ms dnia październik 07 2014 14:12:310 Komentarzy ˇ 220 Czytań - Drukuj

KONKURS!!!
Język angielski
Drodzy Rodzice i Uczniowie!
Zapraszamy wszystkie dzieci z klas IV-VI do udziału w konkursie internetowym z j. angielskiego
"The Bat Kid".
Zgłoszenia zbieramy do 6 października 2014 r. Koszt konkursu 9 zł od osoby. Konkurs odbędzie się w pracowni komputerowej 20 listopada.
Więcej szczegółów możecie znaleźć na stronie www.thebatkid.edu.pl
Serdecznie zapraszamy wszystkich do zabawy, a przy okazji nauki.
Organizator konkursu M. Ząbkiewicz
Dodane przez ms dnia październik 03 2014 10:44:380 Komentarzy ˇ 331 Czytań - Drukuj

Zawody biegowe
Sport
2 października chłopcy z naszej szkoły pod opieką pana Pawła Starzewskiego
zajęli V miejsce w Drużynowych Biegach Przełajowych.

Dodane przez ms dnia październik 02 2014 12:33:080 Komentarzy ˇ 297 Czytań - Drukuj

Dzień Patrona Szkoły (26 września 2014)
Uroczystości
Dnia 26 września 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Pieńsku odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Patrona Szkoły oraz 25-lecia nadania szkole imienia Polskich Żołnierzy Września 1939r. Wzruszające chwile uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: zaprzyjaźnieni z naszą szkołą kombatanci z Panem pułkownikiem Edwardem Jakubowskim na czele, Senator RP – Jan Michalski, Starosta zgorzelecki – Artur Bieliński, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Pieńsku – Grażyna Łagowska, Wiceburmistrz M i G Pieńsk – Małgorzata Sokołowska, Przewodniczący Komisji Oświaty – Andrzej Lisiak, Sekretarz M i G Pieńsk – Małgorzata Wicha, Skarbnik M i G Pieńsk – Dorota Kozłowska, Proboszcz parafii w Pieńsku – o.Marek Kustroń, przedstawiciele Związku Kombatantów i BWP w Jeleniej Górze – Pani Janina Grzywna i Pan Edmund Błaszczak, Prezes Związku Kombatantów i Inwalidów Wojennych w Zgorzelcu – Ryszard Kosiński, Pan Jerzy Cyburt, Związek Kombatantów i BWP w Pieńsku – Pan Stanisław Cieplechowicz, Pani Irena Zając w zastępstwie sołtysa Żarek Średnich, były dyrektor SP nr 1 w Pieńsku – Józef Żółtański, Prezes GSSCH – Antoni Strzelczyk, Prezes BS Pieńsk – Zygmunt Listwan, Prezes UKS – Andrzej Wójcik, dyrektor TU Allianz – Andrzej Wesołowski, Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej – Dorota Szubartowska, dyrektor ZUK – Jan Magda, dyrektor Euroregionalnego Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku – Andrzej Świderski, prezes Stowarzyszenia Promocji Kultury Ziemi Pieńskiej – Paweł Czapliński, pracownik Euroregionalnego Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku – Sławomir Ząbkiewicz, dyrektorzy szkół i przedszkola, przedstawiciele rady rodziców, przedstawiciele 62. drużyny harcerskiej „Pieńki”, nauczyciele, uczniowie i rodzice.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 9:00 wprowadzeniem pocztów sztandarowych. Obok szkolnego gościły następujące sztandary: Sztandar Rady Miejskiej, Sztandar Kombatantów z Pieńska, Sztandar GSSCH, Sztandar SP w Dłużynie Dolnej, Sztandar gimnazjum w Pieńsku. Po raporcie przewodniczącej SU dyrektor szkoły mgr Małgorzata Sierzputowska powitała serdecznie przybyłych gości, a następnie oddała im głos. Po pełnym emocji przemówieniu Senatora RP oraz Starosty zgorzeleckiego, niezwykle wzruszającą mowę wygłosiła Pani Grażyna Łagowska – nauczycielka, która przygotowywała uroczystość z okazji nadania szkole imienia oraz Pan Józef Żółtański – ówczesny dyrektor szkoły. Przypomnieli niezwykłe chwile września 89’. Rok, w którym szkole nadano zaszczytne imię Polskich Żołnierzy Września 1939r. Następnie głos zabrał płk Edward Jakubowski. Podczas uroczystości wręczył medale i dyplomy za prowadzoną z motywacji patriotycznych działalność służącą upowszechnianiu czynów obrońców i wyzwolicieli ojczyzny oraz upamiętnianiu historycznego zwycięstwa odniesionego w II wojnie światowej nad niemieckim najeźdźcą. Zaszczytne odznaki otrzymali: Zastępca Burmistrza M i G Pieńsk - Małgorzata Sokołowska oraz dyrektor ZUK w Pieńsku – Jan Magda. Panu Andrzejowi Świderskiemu, Pawłowi Czaplińskiemu, Sławomirowi Ząbkiewiczowi oraz Andrzejowi Wójcikowi zostały wręczone legitymacje za zasługi dla Związku Kombatantów RP i BWP. Na ręce dyrektora szkoły zostały złożone natomiast pamiątkowe zdjęcia z otwarcia pierwszej izby pamięci narodowej w naszej szkole oraz książka „Kresy”. Po tym rozpoczęła się część artystyczna apelu przygotowana przez uczniów klas 4-6. Aktorzy swoimi występami nawiązywali do wydarzeń z 1 września 1939r., kiedy to dzieci zamiast szkolnego dzwonka usłyszały szum nadlatujących samolotów i huk bomb spadających na polskie wsie i miasta. Obok wierszy i piosenek, symboliczny obraz walki dobra i zła podkreślały autentyczne komunikaty i fragmenty przemówień wygłoszonych w polskim radiu we wrześniu 1939r. Oficjalną część tej szczególnej uroczystości zakończył Apel Poległych oraz złożenie przez delegacje kwiatów pod tablicą pamiątkową. Po apelu goście zostali zaproszeni na wojskową grochówkę, a następnie delegacje zaproszonych osobistości, z płk Edwardem Jakubowskim na czele, udały się na groby żołnierzy polskich na cmentarzu komunalnym w Pieńsku, by uczcić minutą ciszy pamięć poległych i złożyć kwiaty pod tablicą główną. Przy 42 grobach poległych żołnierzy uczniowie naszej szkoły zapalili symboliczne znicze.

Do Dnia Patrona cała społeczność szkolna przygotowywała się od początku roku szkolnego. Podziękowania za współtworzenie atmosfery i nastroju należą się jednak nie tylko uczniom, ale i kombatantom, wspaniałym gościom oraz organizatorom uroczystości. Za wspólne przeżycie tych wzruszających momentów serdecznie dziękujemy!

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ
przygotowała: Wioleta Trzeciak

Dodane przez ms dnia październik 02 2014 11:22:570 Komentarzy ˇ 377 Czytań - Drukuj

DYNIOWE STWORKI - POTWORKI
Plastyka
Wszystkich małych i dużych artystów, którym nie brakuje pomysłów i fantazji zapraszam do udziału w „dyniowej zabawie”. Wystarczy dynia i trochę wyobraźni, by powstały jedyne i niepowtarzalne
DYNIOWE STWORKI - POTWORKI.
Technika, materiały oraz wielkość prac dowolna.
Chętne osoby, proszę o dostarczanie swoich „dzieł” w dniach 15-24 października 2014r. do nauczyciela techniki.
Organizator : Izabela Gajda

Dodane przez ms dnia październik 01 2014 08:34:030 Komentarzy ˇ 478 Czytań - Drukuj

Dzień Chłopca w 1a
Z życia SP1
Dzień Chłopaka obchodzony jest co roku 30 września. Dziewczynki składają w tym szczególnym dniu najlepsze życzenia swoim kolegom z klasy.
Organizowane są również różne zabawy i konkursy. W klasie 1a zorganizowano konkurs na NAJSZYBSZEGO I NAJSPRYTNIEJSZEGO. Chłopcy mieli do wykonania kilka zadań: przyszywanie guzików, odbijanie piłeczką… Koledzy zdobywali punkty za poszczególne konkurencje. Dziewczynki nad wyraz uważnie obserwowały zachowanie chłopców i ogłosiły, że wybiorą również NAJMILSZEGO, którym został Bartosz Trela. NAJSZYBSZYM okazał się Kacper Kloc, a NAJZWINNIEJSZYM Miłosz Nogal. Każdy chłopiec otrzymał prezent, a wszyscy delektowali się „słodkimi misiami i biedronkami”, które przygotowała dla nas pani Kinga. Uwieńczeniem tego Święta były zabawy w grupach.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ!

Wychowawca klasy 1a: Izabela Gajda
Dodane przez ms dnia październik 01 2014 08:27:210 Komentarzy ˇ 252 Czytań - Drukuj

Militaria II WŚ - rozstrzygnięcie
Informacje

Ponad 30 modeli przedstawiających sprzęt militarny na froncie II wojny światowej można oglądać na wystawie pod hasłem „Militaria II wojny światowej”.
Znajdują się tu modele czołgów, samolotów, samochodów, broni ,a także makiety wykonane różnymi technikami z różnorodnych materiałów. Wszystkie prace wykonali uczniowie naszej szkoły przy współudziale osób dorosłych. Wystawa została połączona z konkursem, w wyniku którego jury w składzie pani dyrektor Małgorzata Sierzputowska, pan wicedyrektor Maciej Sidorowicz oraz nauczyciel techniki pani Izabela Gajda wyłoniło następujących zwycięzców:

1 miejsce Marcin Kotelnicki kl.4d
2 miejsce Maciej Fusy kl.1c
3 miejsce Dorian Rolek kl.4d


Wyróżnienia:
Klaudia Szczucka kl.4a
Dawid Wasilewski, Marcin Gniadzik kl.4b
Konrad Pająk kl.5c


Wszystkim pozostałym uczniom biorącym udział w konkursie serdecznie dziękuję.

Oto oni:
Patryk Parzenczewski, Wiktoria Taszarek, Wiktoria Woźniak, Malwina Małecka, Kornelia Czaja, Mateusz Jaworski, Fabian Korzeniewski, Andżela Muc, Grzegorz Muc, Szymon Karasiński, Maciej Brandys, Michał Drzewiecki, Patrycja Tysowska, Adrian Paździor, Adrian Baca, Maja Rucińska, Kacper Klekot, Jakub Bojanów, Kornel Lasek, Adam Witkowski, Anna Witkowska, Weronika Karbowiak, Jakub Naskręcki, Daniel Zdanowski, Marcin Kocyła, Jakub Bartczak, Norbert Strugalski, Szymon Parzenczewski, Emilia Bettin, Paulina Polewska, Norbert Miciak, Hubert Waszak.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ!!!

Organizator : Izabela Gajda
Dodane przez ms dnia wrzesień 30 2014 12:09:140 Komentarzy ˇ 302 Czytań - Drukuj

JESIEŃ!
Informacje
DZIŚ POCZĄTEK
KALENDARZOWEJ JESIENI!!!
Dodane przez ms dnia wrzesień 23 2014 08:46:180 Komentarzy ˇ 517 Czytań - Drukuj

Strona 43 z 124 << < 40 41 42 43 44 45 46 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Licznik
Już za

wakacje!!!
Szkolny zegar
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Joanna Gal
30/09/2016 19:04
Klasa 4a wraz z wychowawczynią dziękuje za pouczającą i niezwykle wzruszającą lekcję historii jaką była niewątpliwie dzisiejsza uroczysta akademia z okazji obchodów Dnia Patrona Szkoły.

adiada
13/02/2016 16:35
W Poniedziałek już do szkoły..

ms
21/12/2015 12:17
Przypominam, że do szkoły wracamy 7 stycznia 2016r. smiley

pd
07/04/2015 16:57
Kiedy idziemy do szkoły

ms
02/03/2015 14:06
Trzeba odświeżyć (klawisz F5), bo komputer ma w pamięci starą stronę i automatycznie ją otwiera.

dido
01/03/2015 11:58
Chyba jest jakiś błąd w planie bo jak wchodze na plan na 6b to pisze że obowiązuje od 9 lutego a u innych że od 2 marca

strugala
19/02/2015 21:09
i pozdro dla knapki która jest chora xd

strugala
19/02/2015 21:08
pozdro da eemci z 5 c xd

strugala
12/01/2015 17:27
pozdro dla blazia2003 xdddd

strugala
07/01/2015 19:29
no brawo

Archiwum
Design by CeRNoBiL Powered by Php-Fusion. 2625270 Unikalnych wizyt