WYCIECZKA DO MUZEUM ŁUŻYCKIEGO
Dodane przez ms dnia Luty 01 2018 12:12:21
WYCIECZKA DO MUZEUM ŁUŻYCKIEGO
Temat projektu: „Legendy łużyckie” realizacja projektu w ramach stałej współpracy polsko-niemieckiej z partnerską szkołą w Zodel /gmina Neißeaue / przy wsparciu Fundacji Kuźnia.
Termin: 20.12.2017 r.
Cel: integracja dwóch zespołów klasowych z odmiennych środowisk ; nauka obcego języka w praktyce; łamanie barier społecznych ; zacieśnienie współpracy pomiędzy placówkami; poznanie piękna legend łużyckich oraz muzyki naszego regionu; zwiedzanie Muzeum Łużyckiego oraz Domu Jakuba Böhme- zapoznanie dzieci z aktualną wystawą pt. „ Trójnogi pies i inne legendy Łużyckie”; udział we wspólnych warsztatach muzycznych „ Muzyka Łużycka” oraz zręcznościowych „ Stwórz lub odtwórz swoją legendę”.


Projekt współpracy ze szkołą w Zodel został potwierdzony na polsko- niemieckiej radzie pedagogicznej w czerwcu 2017 r. Wychowawczynie obydwu klas pierwszych ustaliły harmonogram spotkań.
Dzieci poznały się dopiero podczas wspólnych zajęć w Muzeum. Współpraca będzie obejmowała okres 4 lat, ale już na pierwszym spotkaniu dzieci dokonując prezentacji nawiązały ze sobą nić porozumienia. Zajęcia wszystkim bardzo się podobały ze względu na różnorodność oraz przystępny przekaz.
Uczniowie poznali legendy Łużyc zwiedzając poszczególne sale muzeum, w których oglądały niesamowite eksponaty; własnoręcznie wykonały postaci z legendy z kawałków gałganka, sznurka i kolorowych dodatków. Dzieci świetnie bawiły się także przy akordach muzyki, poznały podstawowe kroki popularnych polskich tańców.
Dzięki takim spotkaniom uczą się – bawiąc oraz doskonalą język naszych sąsiadów w praktyce. Cieszymy się bardzo, że to my zostaliśmy wybrani do tego projektu. Z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie w maju w Kulturinsel.

Wychowawca klasy IB p. Małgorzata Miłoszewicz

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ!!!