Projekt uijny - wycieczka do Wrocławia
Dodane przez ms dnia Luty 13 2018 10:51:30
Dnia 3.02.2018 r. w ramach Projektu współfinansowanego z funduszy unijnych pt .”Liczyć, Badać, Poznać Świat- wsparcie szkól w Gminie Pieńsk” odbyła się jedna z wielu zaplanowanych wycieczek dydaktyczno- poznawczych. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Pieńsku uczęszczający na zajęcia pozalekcyjne z edukacji przyrodniczej i matematycznej pod czujnym okiem opiekunów, wyruszyli wczesnym rankiem poznawać Wrocław, a w szczególności Muzeum Mineralogiczne oraz Muzeum Geologiczne.
Po przybyciu na miejsce każda z dwóch grup otrzymała mapkę i wyruszyła w poszukiwaniu wyznaczonego celu. Dzieci świetnie się bawiły pokonując poszczególne etapy pieszej wędrówki.
W muzeum Mineralogicznym uczniowie oglądali niezwykłe okazy minerałów i kamieni szlachetnych, poznali historię ich powstania, miejsce występowania, zastosowanie. Każdy z uczestników z żalem opuszczał to magiczne miejsce. Kolejnym etapem było Muzeum Geologiczne przy Uniwersytecie Wrocławskim. Znów dotarliśmy tam bez problemu.
W tym muzeum poznaliśmy specyficzne rośliny i zwierzęta z okresu kambru, dewonu i kredy. Po obejrzeniu prezentacji multimedialnej, kopii skamieniałości oraz wysłuchaniu opowieści przewodnika przystąpiliśmy do wykonania swoich amonitów.
Warsztaty były świetną zabawą, a jednocześnie doskonałą nauką. Wszyscy otrzymali własnoręcznie wykonane kopie skamieniałości. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem tego co zobaczyliśmy.
Z niecierpliwością czekamy na kolejne wycieczki.

Opiekunowie
p. dyrektor Cezary Bajorek
p. Małgorzata Drzewiecka
p. Izabela Gajda
p. Ilona Janik
p. Małgorzata Miłoszewicz

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ!!!