Wycieczka do Warszawy - projekt
Dodane przez ms dnia Marzec 11 2018 16:18:59
We wtorek 27.02.2018 nasi uczniowie biorący udział w projekcie "Liczyć, badać, poznawać świat - wsparcie szkół w gminie Pieńsk" wyruszyli do Warszawy. Głównym punktem programu było Centrum Nauki Kopernik. W związku z tym, że do Warszawy dotarliśmy dużo przed planowanym czasem przyjazdu udało nam się z dziećmi zobaczyć kilka innych atrakcji: przejechaliśmy się warszawskim metrem, byliśmy przed Pałacem Prezydenckim oraz przy Grobie Nieznanego Żołnierza.
Około godziny 9.30 zwiedziliśmy Zamek Królewski, oglądaliśmy piękne wnętrza zamku i podziwialiśmy obrazy słynnych malarzy m.in. Matejki, Canaletta i Rembrandta.
O godzinie 12 zjedliśmy pyszny obiad i pełni werwy oraz nadziei na nowe wrażenia zaczęliśmy zwiedzać Centrum Nauki Kopernik. Namacalność atrakcji, z którymi spotkali się uczniowie w CNK przerosła nasze oczekiwania co do tego miejsca.
Uczniowie byli zachwyceni możliwościami dotknięcia zjawisk fizycznych i doznania emocji wizualnych. W międzyczasie obejrzeliśmy piękną projekcję 3D w Planetarium ( niestety część uczniów i nauczycieli wyczerpani podróżą i atrakcjami udała się na mały relaks).
Dla niektórych naszych super piłkarzy kulminacyjnym punktem programu było zwiedzenie Stadionu Narodowego. Wymęczeni, trochę zmarznięci ale szczęśliwi podziwialiśmy ogrom stadionu.
W drogę powrotną ruszyliśmy zmęczeni, ale bardzo spełnieni. Do Pieńska dotarliśmy nad ranem. Mamy nadzieję, że następne grupy uczniów biorące udział w projekcie przeżyją równie piękne chwile.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ!!!

Opiekunowie wycieczki:
Cezary Bajorek
Kornelia Stasiak
Danuta Bukowiecka
Beata Aftyka