Wycieczka 4a i 4d.
Dodane przez ms dnia Czerwiec 15 2018 23:05:30
Dnia 22 maja 2018 roku klasa 4d i 4a pojechały na wspóln± wycieczkę do Muzeum Etnograficznego Ochla koło Zielonej Góry. W ramach roku dla niepodległej postanowili¶my zgłębić tradycje i zwyczaje staropolskiej kultury. Zwiedzali¶my skansen i zagl±dali¶my do każdej chaty.
Widzieli¶my stare piece chlebowe, kołowrotki, magiel, kufry i skrzynie, a nawet w jednej z obór prawdziwy karawan. Zajrzeli¶my za ladę sklepu kolonialnego i jechali¶my prawdziw± konn± bryczk±.
Uczniowie oprócz tego uczestniczyli w warsztatach garncarskich, na których to mogli samodzielnie ulepić naczynia z gliny oraz poznać, jak działa koło garncarskie.
Na warsztatach z maselnictwa, ubijali¶my ¶mietanę i zrobili¶my własne masełko, które zjedli¶my na pysznym chlebie.
Poznali¶my wiele ciekawostek zwi±zanych z dawn± kultur± ludow± i spożywaniem potraw: kultur± poszanowania chleba i tradycjami dekorowania stołu.

Na koniec przy wspólnym ognisku zjedli¶my pieczone kiełbaski i wrócili¶my do domu. To już trzecia wspólna wycieczka klas 4a i 4d, byli¶my razem w fabryce bombek w Złotoryi oraz w Multikinie na filmie „Gnomeo i Julia” i kręgielni w Zgorzelcu.
Dziękujemy uczniom za mile spędzony czas, pełen wrażeń i wspomnień, uchwyconych na przepięknych zdjęciach.
Do zobaczenia na wycieczkach w przyszłym roku szkolnym.

Wychowawczynie klas: M.Z±bkiewicz i M.Sierzputowska