„Sprintem do Maratonu”.
Dodane przez ms dnia Październik 19 2020 20:03:17
Przez ostatnie 3 tygodnie dzieci z grupy 5- latków „Sówki” przygotowywały się do realizacji programu VI Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków „Sprintem do Maratonu”. Dzieci rozmawiały z wychowawcą o zdrowym odżywianiu, roli owoców i warzyw w żywieniu, potrzebie aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, potrzebie spożywania zdrowego i wartościowego śniadania, przestrzegania zasad higieny po zabawie, po powrocie do domu i przed posiłkiem . Uczestniczyły w zajęciach ruchowych na świeżym powietrzu, spacerach wśród zieleni, ćwiczeniach ruchowych na sali gimnastycznej i ruchu z muzyką.
15.10.2020r. podsumowaliśmy tę formę promocji zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej, a dzieci wzięły udział w zawodach sportowych. Do wspólnego wykonania zadania zaprosiliśmy kolegów i koleżanki z grupy zerówkowej „Ananaski”. Każdy uczestnik otrzymał numer startowy i po krótkiej rozgrzewce prowadzonej pod czujnym okiem nauczyciela wych.- fiz. p. Eleni Bagladzis- Kajzerek przystąpiliśmy do wykonania zadania pod hasłem „Biega nasza Polska cała”.
Przedszkolaki wzięły udział w biegu krótkodystansowym, wyścigach rzędów i biegu z przeszkodami. Wszystkie dzieci otrzymały medale oraz sporą dawkę witamin w postaci porcji świeżych owoców i warzyw.
Najważniejszą nagrodą był jednak udział w wydarzeniu, przełamanie strachu i zdobycie wiary we własne możliwości. Serdecznie wszystkim gratulujemy i zapraszamy na kolejne sportowe wyzwania w duchu fair –play.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ!!!

Opiekunowie
Małgorzata Miłoszewicz
Eleni Bagladzis- Kajzerek