KONIEC ROKU!!!03.07.2008, 15:19
Zapraszamy wszystkich do obejrzenia trzech ostatnich galerii z roku szkolnego 2007/2008. Życzymy spokojnych wakacji!!!

SPOTKANIE W KULTURINSEL !!!08.06.2008, 10:20
Współpraca polsko-niemiecka zaprzyjaźnionych szkół Grundschule Zodel i Szkoły Podstawowej nr 1 w Pieńsku rozkwita. Dnia 27.05.08 r kl Ic z naszej szkoły z opiekunkami p. Z. Lesicką i p. Z. Derbis wyruszyła o godz. 8.00 spod SP 1 Pieńsk na spotkanie z klasą pierwszą z Grundschule Zodel pt."Beim Marchenonkel" w Kulturinsel w Niemczech. Po krótkiej prezentacji, zapoznaniu uczniów, wręczeniu upominków wykonanych przez dzieci z obu szkół, kwiatów, o godzinie dziesiątej rozpoczęto zawody sportowe grup mieszanych polsko-niemieckich. Wśród skałek, drużyny ścigały się w workach, przekładały łyżki przez rękaw, skakały na ekologicznych klockach i chodziły po linie bawiąc się przy tym wyśmienicie. Po ukończonych konkurencjach w nagrodę otrzymały pamiątkowe, grawerowane kamyczki. Nie zabrakło również innych atrakcji tj. wspinaczka po linach, tunele, zamki, a nawet labirynty. W południe dzieci integrowały się piekąc kiełbaski przy ognisku, śpiewając polsko-niemieckie piosenki i bawiąc się przy smacznym poczęstunku przygotowanym przez dzieci i rodziców z Polski i Niemiec. Powróciły z uśmiechem na twarzy do SP1. Wycieczka okazała się wyczerpująca i bardzo udana.

.::Więcej newsów w archiwum::.