Plan szkoły

Pytania dot. strony - msidorowicz@poczta.fm

„Kartka świąteczna”
Informacje
Prosimy o głosowanie na kartki naszej szkoły w Ogólnopolskim Konkursie Polanglo „Kartka świąteczna”
Aby to zrobić wystarczy wejść na poniższą stronę, zarejestrować się i wpisać swego maila, na który przyjdzie potwierdzenie i hasło do logowania się! Wtedy można już oddawać głosy.

Głosowanie: od 22 grudnia 2014 do11 stycznia 2015

BARDZO PROSIMY O GŁOSY NA KARTKI NASZYCH UCZNIÓW!!
Dodane przez ms dnia grudzień 21 2014 21:18:460 Komentarzy ˇ 3 Czytań - Drukuj

PRÓBNY SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY!
Ważne!!!
Jutro na 2,3 i 5 godzinie lekcyjnej uczniowie klas szóstych napiszą drugi już próbny sprawdzian. Przygotowała go Centralna Komisja Egzaminacyjna.
Trzymamy kciuki!
Szóstoklasiści nie zapomnijcie o czarnych długopisach i galowym stroju.
Dodane przez ms dnia grudzień 16 2014 13:05:270 Komentarzy ˇ 5 Czytań - Drukuj

1% dla szkoły!
Dodane przez ms dnia grudzień 12 2014 14:13:350 Komentarzy ˇ 8 Czytań - Drukuj

Filmoteka szkolna
W obliczu zalewającej nas fali różnych filmów, często przeznaczonych dla dorosłych i młodzieży, a nie dla dzieci, zarówno nauczyciele, jak i rodzice powinni walczyć o wrażliwość kulturalną swoich pociech. Dzieci wcale nie są za małe, by docenić kino, które pokazuje prawdę o życiu, a nie tylko bawi. Na świecie powstaje coraz więcej filmów przeznaczonych dla młodych widzów. Do tej pory filmy te nie miały jak do nas dotrzeć. Tej jesieni wrota do ambitnego, wrażliwego kina się otworzyły.
Już od października 2014 roku klasa 4b, jako jedyna w naszej gminie, uczestniczy w ogólnopolskim projekcie edukacji filmowej realizowanym przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty w kinie Poza Nova w Zgorzelcu. Jego celem jest dostarczenie młodym ludziom ważnych i ambitnych filmów oraz zachęcenie do dyskusji o nich.
Dzięki wsparciu finansowym rodziców i determinacji wychowawcy p. Magdaleny Ząbkiewicz (do kina w Zgorzelcu trzeba dojeżdżać) dzieci podczas projekcji poznają, jak powstaje film i jakie są zawody związane z produkcją filmów oraz krótką historię kina. Klasa obejrzała już dwa filmy, jeden holenderski pt. „Podejmując ryzyko” i drugi niemiecki pt. „Wicher”, oba przepiękne i bardzo wzruszające (nie obyło się bez wylanych łez).

Oto niektóre komentarze i refleksje uczniów klasy 4b po obejrzanych filmach.

„W filmie najbardziej podobała mi się scena z przedstawieniem i to, że Kiek potrafiła zrezygnować z głównej roli w spektaklu.”- Natalia Bajdan

„Najbardziej w filmie podobało mi się, jak cała rodzina martwiła się o swojego tatę. Podobała mi się również Kiek.” - Nikola Tusznicka

„W filmie najbardziej podobało mi się to, że mimo iż Kiek była bardzo smutna, że jej ojciec wyjeżdża na misję, to nadal go bardzo kochała i nie obrażała się za to na niego.”- Weronika Karbowiak

„W filmie podobało mi się, jak ojciec Kiek opowiadał o bojaźliwym mężczyźnie. Podobały mi się również sposoby zmniejszania ryzyka.” - Denis Winiewski

„Mi najbardziej podobała się cała historia. Było w niej tyle szczegółów. Myślę, że autorzy tego filmu bardzo się napracowali.” - Marcin Baryłka

Podczas ostatniego wyjazdu uczniowie odwiedzili również Muzeum Łużyckie w Zgorzelcu wraz z bardzo ciekawą wystawą pt. „Panoptikum” i dowiedzieli się, co dawniej kolekcjonowali ludzie. Polecamy wszystkim tę wystawę, można zobaczyć wiele interesujących eksponatów m.in. zęby mamutów, drzewka z ludzkich włosów czy prawdziwego hipogryfa.
Wkrótce relacja z kolejnego filmu.
Przygotowała Magdalena Ząbkiewicz

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ!!!
Dodane przez ms dnia grudzień 12 2014 14:03:200 Komentarzy ˇ 5 Czytań - Drukuj

Szlachetna paczka
Klasa 4b wraz rodzicami i wychowawcą p. Magdaleną Ząbkiewicz postanowili pomóc potrzebującym dzieciom z domów dziecka Fundacji Kairos we Wrocławiu i zostali mikołajkowymi wolontariuszami.
Zorganizowana została zbiórka niepotrzebnych już przyborów szkolnych i zabawek. Uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w tej akcji i podzielili się tymi rzeczami, których już nie potrzebują. Spakowane zostały dwa kartony i wysłane 3 grudnia do fundacji z okazji Mikołajek. Paczki z pewnością ucieszą maluchów.

Wszystkim którzy wzięli udział w tej szlachetnej akcji za wielkie serce dziękujemy:)

Dodane przez ms dnia grudzień 12 2014 13:54:150 Komentarzy ˇ 4 Czytań - Drukuj

Święty Mikołaj!!!
Informacje
Uwielbia zimę, jego zaprzęg prowadzą szybciuteńkie renifery,
a w przygotowaniach świątecznych prezentów pomagają mu – Elfy.
Wiecie kto to taki?
Tak, tak – to Święty Mikołaj!!!

Dla dziecka nie ma nic piękniejszego niż wyczekiwanie na pierwszą gwiazdkę i pójście spać wierząc, że lada moment Mikołaj wraz ze swoimi reniferami pojawi się nad domem. W tym roku dzieci z klas drugich i trzecich postanowiły napisać listy do Świętego Mikołaja. Pisały w nich o sobie, o swoich zainteresowaniach i oczywiście prośbach o wymarzone prezenty. Do wielkiej koperty zapakowaliśmy aż 56 listów, które zostały wysłane do Rovaniemi do Finlandii.
Święty Mikołaju czekamy na odpowiedź!!!
Przygotowała: Małgorzata Drzewiecka
Dodane przez ms dnia grudzień 05 2014 10:29:560 Komentarzy ˇ 8 Czytań - Drukuj

Strona 1 z 140 1 2 3 4 > >>

pd
25/11/2014 19:58
brawo ! ! ! !

25/11/2014 19:41
jeszcze 30 dni i będą święta pochwalcie się co dostaniecie ;D

18/11/2014 19:28
siemanko ziomeczki co tam u was jak nauka w tym roku???? smiley

05/11/2014 18:01
witam

03/10/2014 11:46
Ups! smiley Dziękujemy za przypomnienie!smiley

jacek7910
02/10/2014 09:03
gdzie aktualny jadłospis ;d

dido
17/09/2014 21:00
Siema ziomki nie wiem czy wiecie ale w tym roku szkolny będzie obowiązywało zmienne obuwie ;-( pozdro

30/06/2014 14:05
ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ!!!

Misiu
29/06/2014 21:19