Nawigacja
Strona Główna
Kategorie Newsów
Szukaj

Kontakt dla rodziców

Kronika trzecioklasisty

Galeria przedszkolaków

Galeria zdjęć
Galeria świetlicy
Galeria filmów

Plan terenu szkoły
Mapa drzew
PLAN LEKCJI
Rozkład autobusów

ZASTĘPSTWA

DZIENNIK ELEKTRONICZNY
Instrukcja

Spis podręczników 16/17
Programy nauczania 16/17

Regulamin Rady Rodziców

Kącik pedagogiczny
Kącik logopedyczny
Program logopedyczny

Statut szkoły
Program profilaktyczny
Program wychowawczy
Informacja o ubezpieczeniu
Zakres ubezpieczenia
Warunki ubezpieczenia
Druk roszczenia ubezp.
Tabela uszczerbku


Jadłospis - październik
Regulamin stołówki
Karta zgł. do świetlicy

UNICEF

Zad. mat. - kl. 4
Zad. mat. - kl. 5
Zad. mat. - kl. 6

O Naszej Szkole
Biblioteka szkolna
Generał Filipkowski

Stara wersja strony
Licznik
Liczba newsów: 1,108
Liczba zdjęć w galerii: 12,785
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 504
Nieaktywowany Użytkownik: 4
Najnowszy Użytkownik: Dzesika
Zapraszamy do:

pajacyk.pl


UKS PIEŃSK

Witamy
Witamy na stronie Szkoły Podstawowej nr 1 w Pieńsku
ul. Szkolna 1; 59-930 Pieńsk
075 77 86 510
sp1piensk1@wp.pl
Pytania dot. strony - msidorowicz@poczta.fm

Dyżury nauczycieli
Informacje
27 października 2016r. w naszej szkole
po raz kolejny odbędą się dyżury nauczycieli.
Będziemy czekać na Państwa
w godzinach 17:00-18:00.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!
Dodane przez ms dnia październik 20 2016 13:02:130 Komentarzy ˇ 11 Czytań - Drukuj

Święto Biblioteki Szkolnej
Dnia 25 października 2016 r. (wtorek) obchodzimy
Święto Biblioteki Szkolnej.
W tym dniu wszyscy przebieramy się za dowolne postacie z: bajek – baśni - książek . W czasie lekcji będą atrakcje w postaci Quizów i konkursów. Finał naszego święta odbędzie się na sali gimnastycznej o godz. 11:15 ( dwa krótkie dzwonki przed końcem lekcji i wraz z nauczycielem prowadzącym lekcje spotykamy się w sali). Zabieramy ze sobą przygotowane rekwizyty i transparenty.
W dniach 25-27.10.2016r. w bibliotece szkolnej można oglądać wystawę książek szczególnie polecanych naszym czytelnikom.
Wasz bibliotekarz

Dodane przez ms dnia październik 24 2016 14:20:280 Komentarzy ˇ 6 Czytań - Drukuj

Spotkanie z Dolnośląskim Kuratorem Oświaty
Ważne!!!
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Pieńsku zaprasza wszystkich rodziców
na spotkanie z Dolnośląskim Kuratorem Oświaty
Panem Romanem Kowalczykiem
na temat projektowanych zmian w edukacji.
Spotkanie odbędzie się w sali gimnastycznej szkoły
4 listopada 2016 roku o godzinie 17:00.
Podczas spotkania wszyscy będą mieli możliwość zadawania
nurtujących pytań w powyższej tematyce.
Dodane przez ms dnia październik 21 2016 10:41:000 Komentarzy ˇ 11 Czytań - Drukuj

„Między nami Kobietkami”
Z życia SP1
MIĘDZY NAMI KOBIETKAMI - spotkanie dla dziewczynek z Prelegentką Działu Edukacji i Profilaktyki Procter & Gamble.
Spotkanie odbyło się 28 września w ramach realizowanego od lat w naszej szkole programu „Między nami Kobietkami”. Głównym założeniem program jest szerzenie wiedzy na temat zmian fizycznych i emocjonalnych okresu dojrzewania oraz zasad i roli stosowania higieny osobistej w tym, tak ważnym dla organizmu młodej dziewczyny czasie. W spotkaniu wzięły udział dziewczęta z klas szóstych. Zajęcia prowadziła, pani Małgorzata Młynarczyk, która w sposób przystępny i praktyczny ukazała problemy okresu dojrzewania, pierwsze tajniki dorosłości i udzieliła wskazówek, jak sobie radzić w trudnych dla małych kobiet sytuacjach.
Każda z uczestniczek spotkania została również zaopatrzona w broszurkę edukacyjną i próbki produktów sanitarnych firmy Procter & Gamble.
Pedagog szkolny Anna Wasylczuk
Dodane przez ms dnia październik 21 2016 10:40:130 Komentarzy ˇ 12 Czytań - Drukuj

„Bezpieczna droga do szkoły”
Z życia SP1
W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” naszych pierwszaków razem z wychowawcą panią Dagmara Dygas odwiedziła pani policjant sierz.sztab Agnieszką Boba –Andrukiewicz. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się o bezpiecznym zachowaniu w szkole i poza nią.
Pani policjantka przybliżyła naszym pierwszakom zasady bezpiecznego poruszania się po ulicy, zasady bezpiecznej jazdy na rowerze oraz jak należy bezpiecznie podróżować samochodem.
Już kolejny raz pierwszaki zgłosiły chęć uczestnictwa w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Akademia Bezpiecznego Puchatka”, organizowanym przez firmę Maspex, we współpracy z Biurem Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Akcja uzyskała patronat honorowy Komendanta Głównego Policji oraz wszystkich Kuratoriów Oświaty w Polsce.
Wiedzę zdobyta na zajęciach dzieci będą mogły sprawdzić, podsumować i utrwalić na Ogólnopolskim Teście Wiedzy o Bezpieczeństwie, który odbędzie się w grudniu.

Pedagog szkolny Anna Wasylczuk
Dodane przez ms dnia październik 21 2016 10:37:460 Komentarzy ˇ 8 Czytań - Drukuj

Wycieczka do kina
Z życia SP1
W nawiązaniu do obchodów 4 października Światowego Dnia Zwierząt klasa III B z wychowawczynią p. Małgorzatą Miłoszewicz i III C z wychowawczynią p. Anną Wasylczuk w dniu 6 pażdziernika udały się na wycieczkę do Multikina w Zgorzelcu na bardzo fajna bajkę "Sekretne życie zwierzaków domowych".
Bajka opowiadała o tym, że gdy ludzie tylko opuszczają dom, to zwierzaki zaczynają swoje sekretne życie pełne przygód.
Wycieczka była bardzo udana, a bajka bardzo pouczająca.
A.Wasylczuk
M.Miłoszewicz
Dodane przez ms dnia październik 21 2016 10:34:590 Komentarzy ˇ 9 Czytań - Drukuj

Dzień Nauczyciela
Z życia SP1
Dzień Edukacji Narodowej to święto nie tylko nauczycieli, ale całej społeczności szkolnej.
Aby uczcić ten dzień uczniowie z klasy 3a i 3d przygotowali występ artystyczny. Śpiewali piosenki, recytowali wiersze, składali życzenia. Gościnnie wystąpił zespół „Tygryski” wykonując taniec.
Podziękowano nauczycielom oraz pracownikom szkoły za ich trud i pracę włożoną w codzienną edukację i wychowanie uczniów. Wszyscy pracownicy szkoły zostali obdarowani przepięknymi, słodkimi muffinkami, które przygotowała pani Kinga Nowicka.
Ponadto uczniowie poszczególnych klas narysowali portrety swojej wychowawczyni lub wybranego nauczyciela. Zorganizowana wystawa dostarczyła wiele radości uczniom i nauczycielom. Okazało się, że grono pedagogiczne ma duże poczucie humoru i dystans do siebie.

Kolejny Dzień Nauczyciela już za rok :)

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ!!!

Izabela Gajda
Małgorzata Drzewiecka
Dodane przez ms dnia październik 21 2016 09:45:320 Komentarzy ˇ 9 Czytań - Drukuj

DZIEŃ PATRONA SZKOŁY
Uroczystości
Dnia 30 września 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Pieńsku odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Patrona Szkoły im. Polskich Żołnierzy Września 1939r. Wzruszające chwile uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: zaprzyjaźnieni z naszą szkołą kombatanci z panem pułkownikiem Edwardem Jakubowskim na czele, Urszula Ciupak -Starosta zgorzelecki oraz Cezary Sitek-dyrektor wydziału, rzecznik prasowy Starostwa, Małgorzata Sokołowska- Radna rady powiatu zgorzeleckiego, Jan Magda -Burmistrz Miasta i Gminy Pieńsk, Sztandary: Koła Kombatantów w Pieńsku, Rady Miejskiej w Pieńsku , SP im.Jana Brzechwy w Dłużynie Dolnej, Gimnazjum im.o.Michała Tomaszka w Pieńsku, SP nr1 im.Polskich Żołnierzy Września w Pieńsku, Radni: Łukasz Brodziak- Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej w Pieńsku , Przewodnicząca Komisji Oświaty - Bożena Bigos, Stanisław Słobodzian - Kierownik wodociągów, Janina Grzywna-związek kombatantów i BWP w Jeleniej Górze, Edmund Błaszczak – związek kombatantów i BWP w Jeleniej Górze, Ryszard Kosiński - Prezes związku kombatantów i inwalidów wojennych w Zgorzelcu,
przedstawiciele koła kombatantów w Pieńsku: Stanisław Cieplechowicz, Józef Wiejak, Józef Bania, o. Daniel Książek - parafia w Pieńsku, Kinga Hartmann-Wójcicka- Prezes Europejskiego Centrum Edukacyjno-Kulturalnego w Zgorzelcu oraz pracownik centrum - Jakub Sochoń, Józef Żółtański - Dyrektor SP nr 1, inicjator nadania szkole imienia, Michalina Doszko - założyciel pierwszej Izby Pamięci Narodowej w SP nr 1 w Pieńsku, Jolanta Seredyńska - Dyrektor SP w Dłużynie Dolnej, Marek Popko - Dyrektor Gimnazjum im. Ojca Michała Tomaszka w Pieńsku, Iwona Sapryk - Dyrektor przedszkola „Pod muchomorem” w Pieńsku, Katarzyna Orłowska- TU Alianz, Adam Poszwa- Komendant Ochotniczej Straży Pożarnej w Pieńsku, Dorota Szubartowska- Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Andrzej Świderski-Dyrektor Euroregionalnego Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku, Małgorzata Didenko - Prezes GS Samopomoc Chłopska, Beata Zienkiewicz – Dyrektor ZUK w Pieńsku, Paweł Czaplinki - Prezes Stowarzyszenia Promocji Kultury Ziemi Pieńskiej, Andrzej Wójcik - Prezes OKS Hutnik Pieńsk, Rada Rodziców: Sylwia Maj, Małgorzata Wszoła, Mariusz Pozorski – zinfo, nauczyciele, uczniowie i rodzice.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 9:00 krótkim filmem i wprowadzeniem pocztów sztandarowych. Po raporcie przewodniczącej SU dyrektor szkoły mgr Małgorzata Sierzputowska zaprosiła na część artystyczną apelu przygotowaną przez uczniów klas 4-6. Aktorzy, w formie kart z pamiętnika, swoimi występami nawiązywali do wydarzeń z 1 września 1939r., kiedy to dzieci zamiast szkolnego dzwonka usłyszały szum nadlatujących samolotów i huk bomb spadających na polskie wsie i miasta. Obok wierszy i piosenek, symboliczny obraz walki dobra i zła podkreślały autentyczne komunikaty i fragmenty przemówień wygłoszonych w polskim radiu we wrześniu 1939r. Po pełnym emocji i wzruszeń występie artystycznym nadszedł czas przemówień: Dyrektor szkoły – Małgorzaty Sierzputowskiej, Burmistrza – Jana Magdy, Urszuli Ciupak - Starosty zgorzeleckiego, Kingi Hartmann-Wójcickiej- Prezes Europejskiego Centrum Edukacyjno-Kulturalnego w Zgorzelcu, Józefa Żółtańskiego – byłego dyrektora SP nr 1 w Pieńsku, Łukasza Brodziaka - Zastępcy Przewodniczącego Rady Miejskiej, Józefa Wiejaka – przedstawiciela koła kombatantów w Pieńsku. Następnie głos zabrał płk Edward Jakubowski.
Podczas uroczystości wręczył wszystkim nauczycielom SP nr 1 w Pieńsku dyplomy uznania za wzorową postawę patriotyczną. Oficjalną część tego szczególnego dnia zakończył Apel Poległych oraz złożenie przez delegacje kwiatów pod tablicą pamiątkową.
Po apelu goście udali się do nowo powstałej Izby Pamięci Narodowej. Uroczystego otwarcia dokonał płk Edward Jakubowski oraz Pan Ryszard Kosiński.
Pierwsza Izba Pamięci Narodowej zastała otwarta w marca 1980 roku z inicjatywy nauczycielki historii Michaliny Doszko, zgromadzono w niej eksponaty i pamiątki związane z II wojną światową. Niestety w sierpniu 1999 roku podczas pożaru szkoły, część eksponatów uległa zniszczeniu. Po zakończeniu remontu, podjęto decyzję o odtworzeniu Izby Pamięci Narodowej.
Uroczyste otwarcie drugiej Izby Pamięci Narodowej, która powstała z inicjatywy pani Krystyny Wągrowskiej odbyło się 15 maja 2002r.
Nowa Izba Pamięci Narodowej to z pewnością ciekawy i warty zwiedzenia element szkoły. Wnętrze Izby wypełniono wieloma pamiątkami i eksponatami z czasów II wojny światowej.
Wyeksponowano również bardzo bogatą galerię zdjęć, na której znalazło się dużo niepublikowanych wcześniej fotografii. Za przygotowanie Izby Pamięci Narodowej w nowej odsłonie, Dyrektor szkoły Małgorzata Sierzputowska wręczyła podziękowania: Andrzejowi Świderskiemu, Marcinowi Dubrawskiemu, Małgorzacie Borodzicz, Małgorzacie Gudyce, Sławomirowi Ząbkiewiczowi.
Następnie goście zostali zaproszeni na poczęstunek, po którym delegacje zaproszonych osobistości z płk Edwardem Jakubowskim na czele, udały się na groby żołnierzy polskich na cmentarzu komunalnym w Pieńsku, aby uczcić minutą ciszy pamięć poległych i złożyć kwiaty pod tablicą główną.
Do Dnia Patrona cała społeczność szkolna przygotowywała się od początku roku szkolnego. Podziękowania za współtworzenie atmosfery i nastroju należą się jednak nie tylko uczniom, ale i kombatantom, wspaniałym gościom i organizatorom uroczystości. Za wspólne przeżycie tych wzruszających momentów serdecznie dziękujemy!

przygotowała: Wioleta Trzeciak
Dodane przez ms dnia październik 20 2016 11:53:060 Komentarzy ˇ 8 Czytań - Drukuj

„Owoce i warzywa w szkole”
Informacje
Szanowna/y Pani/Panie,
Zwracamy się z serdeczną prośbą, o upowszechnienie wśród rodziców dzieci w wieku 0-12 lat i nauczycieli naszego zaproszenia do udziału w ankiecie oceny działań promujących program „Owoce i warzywa w szkole” zrealizowanych w roku szkolnym 2015/2016.
Z góry serdecznie dziękujemy za pomoc w rozpropagowaniu naszej prośby i zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do prowadzonego przez nas badania.
Ankieta jest dostępna po linkiem http://owocewszkole.org/ankieta/i będzie aktywna tylko do 28 .10.2016r.
Z poważaniem
Agencja Rynku Rolnego
OT Wrocław

Dodane przez ms dnia październik 20 2016 11:41:360 Komentarzy ˇ 15 Czytań - Drukuj

SPRZĄTANIE ŚWIATA!!!
Przyroda
Dnia 21.09.2016r. klasa V c w oparciu o scenariusz zajęć pt. „Zawsze czujny – czyli o ekologicznych zakupach” odwiedziła sklep „Dino”.
Dzieci podzielone na grupy sporządziły notatki i wybrały towary najlepsze pod względem ekologicznym, ekonomicznym , zdrowotnym i pod tymi względami najgorsze. Wybrały opakowania najlepsze patrząc z punktu widzenia gospodarki odpadami. Dzieci przeprowadziły wywiad z kierowniczką sklepu dotyczący reklam na terenie sklepu, popularności materiałowych toreb oraz asortymentu tzw. zdrowej żywności. Na zakończenie zajęć dzieci sporządziły na arkuszu papieru cechy idealnych zakupów.
---------------------------------
Działania podjęte przez klasę III d w ramach akcji „Sprzątanie świata”
Treści działań edukacyjnych
23.09.2016 – wykonanie pacynki z odpadów ekologicznych na zajęciach techniki
26.09.2016 – działania sprzyjające ochronie środowiska, wyjaśnienie pojęcia - ekologia, wykonanie krzyżówek i kart pracy o tematyce ekologicznej
---------------------------------------------
Klasa 5a na godzinie wychowawczej 21.09.2016r. także włączyła się do akcji „Sprzątanie Świata” Hasłem przewodnim było: „Drugie życie odpadów „ .Uczniowie przynieśli różne odpady. Najpierw dokonali segregacji, a później wykonywali z nich różne zabawki. Do pracy wykorzystali: kartony, butelki plastikowe, opakowania plastikowe, folię, papier, zakrętki. Do łączenia używały kleju, taśmy klejącej, nitki. Dzieci pracowały w dwuosobowych grupach lub indywidualnie.
-------------------------------------------
Dn. 23 września uczniowie kl.2,,c’’ wzięli udział w zajęciach o tematyce ekologicznej --,,Zawsze czujny – czyli o ekologicznych zakupach’’. Na zakończenie zajęć uczniowie wspólnie opracowali zasady odpowiedzialnych zakupów.
Na przykład:
- Nie ulegaj bezmyślnie reklamom, promocjom.
- Rób wcześniej listę zakupów.
- Na zakupy zabieraj własną materiałową torbę lub koszyk.
- Nie kupuj na zapas.
- Wybieraj opakowania dostosowane do twoich potrzeb, ograniczaj ilość opakowań.
---------------------------------------------
Klasa 3 c w piątek 23 września przyłączyła się do akcji ” Sprzątania Świata”
Z tej okazji w szkole przygotowaliśmy plakaty o tematyce ekologicznej, które chcieliśmy wyeksponować podczas sprzątania okolicy.
W czasie zajęć dydaktycznych odbywających się tego dnia została przypomniana historia i idea SPRZĄTANIA ŚWIATA, zwrócono uwagę, że akcja zmienia swój charakter, kładąc teraz nacisk na uświadamianie społeczeństwa, aby:
– nie śmiecić,
– prawidłowo gospodarować odpadami,
– inicjować działania, dzięki którym zmniejszy się negatywny wpływ człowieka na środowisko.
Po zajęciach wybraliśmy się w teren aby pozbierać śmieci w naszej miejscowości.
---------------------------------------------
W ramach akcji sprzątania świata uczniowie klasy 3B aktywnie uczestniczyli w oczyszczaniu terenu szkoły oraz okolicy ze zgubionych przez innych śmieci.
Z przeprowadzonych wcześniej pogadanek pamiętali w jaki sposób i dlaczego segregujemy odpady, więc z umieszczeniem ich w odpowiednich pojemnikach nie mieli żadnego problemu.
---------------------------------------------
„Podaj dalej... drugie życie odpadów" - takie było hasło kolejnej edycji akcji SPRZĄTANIA ŚWIATA , która jest wspólną lekcją poszanowania środowiska.
Przyłączając się do w/w akcji uczniowie klasy 3a, dobrze przygotowani tzn. zaopatrzeni w kolorowe worki, rękawice i odpowiedni strój ruszyli spod szkoły. Dzieci pełne zapału, sprzątały boisko szkolne oraz teren wokół szkoły.
Dzięki pięknej słonecznej pogodzie, akcja przebiegła bardzo sprawnie. Zebrane odpady, w specjalnie przeznaczonych do tego workach, zostały złożone w wyznaczonym miejscu.
Tego dnia rozmawialiśmy także o konieczności nie śmiecenia i nie niszczenia przyrody. Uczniowie wykonali ciekawe zabawki ekologiczne z odpadów.
Akcja miała na celu rozbudzenie współodpowiedzialności za porządek w najbliższym otoczeniu. Dzieci uczestniczyły w sprzątaniu bardzo chętnie i z wielkim przejęciem.
Zapamiętały, że należy dać drugie życie przedmiotom i nie wyrzucać ich pochopnie do kosza.
---------------------------------------------
W dniu 21 września 2016r. klasa IV b wraz z wychowawcą brała udział w akcji Sprzątania świata pod hasłem „Podaj dalej-drugie życie odpadów”. Głównym celem zajęć było przybliżenie uczniom pojęcia recyklingu oraz znaczenie segregacji śmieci. Uczniowie podczas burzy mózgów wymieniali także sposoby ochrony przyrody, a na koniec zajęć przypadało układanie w parach wierszyków o tematyce ekologicznej. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością, a oto efekt końcowy:
Recykling to rzecz, którą trzeba mieć.
Kartonik zgnieć, a będzie z niego mały śmieć.
Nie wycinaj w lesie drzew, bo niewiele tlenu jest,
Dbaj o przyrodę zakręcaj wodę!
Gdy energię oszczędzamy, to o środowisko dbamy.
Tu papierek, tam butelka, wrzucaj śmieci do kubełka
Tutaj super jest przyroda, przyjedź pilnie do Lasowa!
PAMIĘTAJ: segreguj śmieci dla siebie i innych dzieci!!!
---------------------------------------------
Dnia 24.09.2016 r. na zajęciach wychowawczych klasa 4 c wykonywała z odpadów różne zabawki. W tym celu przynieśli ze sobą odpady, tj. kartony, pudełka, zakrętki, folię itp. Do przymocowania do siebie przedmiotów uczniowie wykorzystywali nożyczki, klej, taśmę klejącą. Dzieci pracowały indywidualnie lub w niewielkich grupach.
---------------------------------------------
Sprzątanie Świata – 22 września 2016r - klasa IIa
Temat: „Sprzątanie Świata”- „ Przedmioty z odzysku”
Przebieg zajęć:
- Rozmowa na temat segregacji odpadów na podstawie ilustracji, tekstu i doświadczeń uczniów
- Układanie i zapisywanie zdań z rozsypanki wyrazowej
- Wyjaśnienie pojęcia recykling
- Wykonanie kart pracy dotyczących segregowania odpadów do odpowiednich kontenerów
- Łączenie przedmiotów wykonanych z makulatury i plastiku
- Wyszukiwanie w otoczeniu przedmiotów pochodzących z recyklingu np. polar, długopis, krzesło, zeszyt itp.
- zad. domowe- Przyniosę odpady w celu wykonania „Śmieciowego potwora”- ( na następne zajęcia techniczne.)
---------------------------------------------
22 września uczniowie klasy VIb razem z wychowawczynią panią Anną Kasprzyk i katechetką panią Danutą Bukowiecką w ramach akcji „Sprzątanie świata” udali się na cmentarz, aby uporządkować żołnierskie mogiły. Zgrabili opadłe liście, usunęli mech i zamietli plac. Na koniec swojej akcji zapalili znicz przed pomnikiem i minutą ciszy uczcili pamięć poległych żołnierzy. W ten sposób nie tylko wzięli udział w proekologicznej akcji, ale też okazali, że pamiętają o tych, którzy za ojczyznę oddali to, co mieli najcenniejsze – swoje życie.
Dziękujemy pani Teresie Głuszak za wsparcie naszej akcji.
---------------------------------------------
Dnia 21.09.2016r. w klasie VIA odbyła się lekcja wychowawcza na temat:
Odpady-rodzaje, źródła i sposoby postępowania z nimi.

Cel główny lekcji to:
-zwrócenie uwagi na zagrożenia nadmierną ilością śmieci i potrzebie segregacji
- promocja zachowań proekologicznych
-rozwijanie wrażliwości na problemy środowiska naturalnego
-kształtowanie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego
Uczniowie doskonale potrafili wymienić:
- rodzaje i źródła odpadów
-podać sposoby ograniczenia ilości odpadów w gospodarstwie domowym
-wyjaśnić, dlaczego wzrasta ilość odpadów
-wiedzą co to jest recykling, utylizacja, kompostowanie, składowanie.
-określają rodzaje odpadów występujących w gospodarstwie domowym
-potrafią klasyfikować rodzaje odpadów
-wiedzą, w jaki sposób oznakowane są pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów i potrafią segregować odpady na cztery podstawowe grupy: szkło, plastik, papier, metal

-znają również przykłady znaków ekologicznych związanych z recyklingiem
-wiedzą jakie podjąć działania zmierzające do zmniejszenia ilości odpadów .

---------------------------------------------

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ!!!
Dodane przez ms dnia październik 16 2016 19:52:000 Komentarzy ˇ 13 Czytań - Drukuj

Strona 1 z 111 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Licznik
Już za

Dzień Wszystkich Świętych!
Szkolny zegar
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Joanna Gal
30/09/2016 19:04
Klasa 4a wraz z wychowawczynią dziękuje za pouczającą i niezwykle wzruszającą lekcję historii jaką była niewątpliwie dzisiejsza uroczysta akademia z okazji obchodów Dnia Patrona Szkoły.

adiada
13/02/2016 16:35
W Poniedziałek już do szkoły..

ms
21/12/2015 12:17
Przypominam, że do szkoły wracamy 7 stycznia 2016r. smiley

pd
07/04/2015 16:57
Kiedy idziemy do szkoły

ms
02/03/2015 14:06
Trzeba odświeżyć (klawisz F5), bo komputer ma w pamięci starą stronę i automatycznie ją otwiera.

dido
01/03/2015 11:58
Chyba jest jakiś błąd w planie bo jak wchodze na plan na 6b to pisze że obowiązuje od 9 lutego a u innych że od 2 marca

strugala
19/02/2015 21:09
i pozdro dla knapki która jest chora xd

strugala
19/02/2015 21:08
pozdro da eemci z 5 c xd

strugala
12/01/2015 17:27
pozdro dla blazia2003 xdddd

strugala
07/01/2015 19:29
no brawo

Archiwum
Design by CeRNoBiL Powered by Php-Fusion. 2297163 Unikalnych wizyt