Nawigacja
Strona Główna
Kategorie Newsów
Szukaj

Kontakt dla rodziców

Kronika pierwszaka

Galeria zdjęć
Galeria filmów

Plan szkoły
Plan terenu szkoły
Mapa drzew
PLAN LEKCJI
Rozkład autobusów

SPIS PODRĘCZNIKÓW 15/16

Statut szkoły
Program profilaktyczny
RPRS
Koncepcja Pracy Szkoły

ZASTĘPSTWA

Regulamin - konk. mat.

Dziennik elektroniczny
Instrukcja

Jadłospis - czerwiec
Regulamin stołówki
Owoce i mleko

Kącik logopedyczny

UNICEF

Zad. mat. - kl. 4
Zad. mat. - kl. 5
Zad. mat. - kl. 6

O Naszej Szkole
Biblioteka szkolna
Generał Filipkowski

Stara wersja strony
Licznik
Liczba newsów: 925
Liczba zdjęć w galerii: 11,911
Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 439
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: iweta orzechowska
Zapraszamy do:

pajacyk.pl


UKS PIEŃSK

Witamy
Witamy na stronie Szkoły Podstawowej nr 1 w Pieńsku
ul. Szkolna 1; 59-930 Pieńsk
075 77 86 510
sp1piensk1@wp.pl
Pytania dot. strony - msidorowicz@poczta.fm

Spis podręczników na rok szk. 2015/2016
Ważne!!!
Na stronie szkoły w bocznym panelu dostępny jest już
spis podręczników na rok szkolny 2015/2016.


Przypominamy jednocześnie, że uczniowie klas 1, 2 i 4 nie kupują
w roku szkolnym 2015/2016 podręczników i ćwiczeń oraz podręczników do języków obcych. Kupują jedynie podręczniki do religii.
Dodane przez ms dnia czerwiec 29 2015 12:38:110 Komentarzy ˇ 6 Czytań - Drukuj

SZKOLNY DZIEŃ BEZ PRZEMOCY - DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO
Z życia SP1
18 CZERWCA 2015
SZKOLNY DZIEŃ BEZ PRZEMOCY
DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO


Jednoczymy się sportowo i przeciwstawiamy się przemocy.
Z takimi hasłami uczniowie naszej szkoły przeszli ulicami miasta w marszu „PRZECIW PRZEMOCY”. Na czele pochodu szedł policyjny POLMIŚ – ulubiona przez dzieci maskotka policyjna. Byli z nami: Pan Burmistrz, Pani Kurator , Pan Komendant Policji, Przewodnicząca KRPA. W czasie apelu uczniowie wysłuchali prelekcji na temat bezpiecznych zabaw w czasie wakacji. Były to ważne przestrogi , które wygłosił naszym uczniom pan policjant Arkadiusz Rajczyk.
Wszyscy uczniowie wzięli udział w biegu patrolowym, podczas którego musieli wykonać zadania – często niełatwe , by zdobyć punkty i zwyciężyć. Wśród zadań znalazły się zadania „Mądrej główki”, prezentacje artystyczne, należało się wykazać wiedzą z literatury, matematyki, zasad bezpieczeństwa oraz znajomością przepisów drogowych i zasad udzielania pomocy przedmedycznej. Była też rywalizacja sportowa : rzuty do celu, do kosza, skok w dal oraz emocjonujący konkurs przeciągania liny.
Uczniowie rywalizowali o PRZECHODNI PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY PIEŃSK. W tej rywalizacji najlepsze były pierwszaki z klasy 1d i to one z rąk Pana Burmistrza Jan Magdy odebrały PUCHAR. Były uściski dłoni i pamiątkowe fotki. Pozostałe klasy zajęły zaszczytne drugie miejsce i wszyscy uczniowie otrzymali słodkie nagrody.
Na boisku Orlik rozegrano PUCHAROWE MECZE PIŁKI NOŻNEJ. Wzięli w nich udział: policjanci, nauczyciel, rodzice i uczniowie z Gimnazjum i naszej szkoły ( my najmłodsi). Rozgrywki były bardzo poważnie potraktowane przez zawodników, grali z pełnym poświęceniem i zaangażowaniem. Wygrali - RODZICE. To oni odebrali największy puchar z rąk Pana Burmistrza. Wszystkim sportowcom gratulujemy i dziękujemy za wspaniałą rywalizację.

W rankingu „ZGRANA KLASA” zwyciężyła klasa 4a.

MISTRZEM KULTURALNEGO ZACHOWANIA został Maciej Haraf-6c

Największymi społecznikami – MISTRZAMI DOBREGO UCZYNKU:
Kewin Przybyś - 6a, Przemek Izdebski- 6c i Karol Dudziak- 6b.


Dopisała pogoda, dopisały humory, dopisali goście. Dziękujemy instytucjom wspierającym naszą imprezę ( Komisariat Policji w Pieńsku, Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu, Urząd Miasta i Gminy w Pieńsku, KRPA, pan Paweł Czapliński), dziękujemy sponsorom ( Urząd Miasta i Gminy Pieńsku, KRPA, ECKiK, MGOPS oraz Firma MORSIK sp. z o.o), dziękujemy niezawodnym rodzicom, którzy wraz z nauczycielami stanęli na punktach kontrolnych i pomagali.
Pedagog – Jolanta Strojna dziękuje dzieciom za „fair-play” rywalizację oraz dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły za trud i pomoc organizacyjną. Zapraszam do obejrzenia zdjęć z imprezy. Pedagog Jolanta Strojna
Dodane przez ms dnia czerwiec 21 2015 13:04:400 Komentarzy ˇ 8 Czytań - Drukuj

Wybory w naszej szkole!
Z życia SP1
Zakończyły się wybory na nowego przewodniczącego naszej szkoły.

Większością głosów na to zaszczytne i bardzo ważne stanowisko wybrano:

Fabiana Stróżyńskiego.

Jego zastępcą została:

Wiktoria Taszarek.

Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy.
Dodane przez ms dnia czerwiec 21 2015 12:56:290 Komentarzy ˇ 9 Czytań - Drukuj

Kolorowe Jarmarki
Z życia SP1
13 czerwca 2015 roku odbyły się w naszej szkole po raz kolejny "Kolorowe Jarmarki". W tym roku przenieśliśmy się na Dziki Zachód. Jak co roku było wspaniale, a moc atrakcji zadowoliła nawet największych malkontentów. Celem naszym była zbiórka pieniędzy, które przeznaczane są co roku na rzecz naszych dzieci. Najlepiej o tym co działo się na Jarmarkach przekażą zdjęcia w naszej galerii. Serdecznie zapraszamy!
Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji tego szczególnego dla szkoły dnia. Dziękujemy sponsorom, zaproszonym gościom, naszym uczniom i nauczycielom, wszystkim życzliwym ludziom, którzy służyli pomocą i dobrą radą. Przede wszystkim jednak dziękujemy rodzicom, bez których ta uroczystość nie byłaby taka, jaka była. Udało nam się pokazać, że razem możemy zrobić bardzo dużo. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przeznaczyli na nasz szczytny cel choćby symboliczną złotówkę. Jeszcze raz gorąco dziękujemy wszystkim życzliwym naszej szkole osobom.
Dodane przez ms dnia czerwiec 21 2015 12:33:130 Komentarzy ˇ 8 Czytań - Drukuj

Piłkarski talent w naszej szkole!
Sukcesy
W naszej szkole mamy wiele wspaniałych talentów, ale nie zawsze społeczność wie, kto jakie osiąga sukcesy. Jako wychowawczyni kl.4c postanowiłam ujawnić na stronie naszej szkoły ogromny talent sportowy z mnóstwem sukcesów w karierze.

Przedstawiam sylwetkę Szymona Karasińskiego.
Oto, co sam mówi o swojej pasji:
„ Grę w Akademii Piłkarskiej WKS Śląsk Wrocław rozpocząłem w sierpniu 2014 r. Na treningi jeżdżę raz w tygodniu we wtorek ze względu na szkołę i wczesną godzinę treningów. Biorę udział we wszystkich turniejach i grach sparingowych z udziałem A.P WKS Śląsk Wrocław. Grałem mecze z utytułowanymi drużynami, takimi jak:

- Manchester United,
- Manchester City,
- Dinamo Zagrzeb
- Malmo FF,
- FCB Escola Varsovia,
- Panathinaikos Atheny,
- Legia Warszawa
- Wisła Kraków,
- Lech Poznań,
- Ruch Chorzów,
- Sparta Praga,
- Hanower 96 itd.”


SZYMONIE! GRATULUJEMY, ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW
I POŁAMANIA KORKÓW NA MURAWIE SPORTOWEJ.
Dodane przez ms dnia czerwiec 21 2015 12:09:060 Komentarzy ˇ 8 Czytań - Drukuj

Wycieczka laureatów "Nasze Motyle"
Przyroda
W dniu 18 czerwca 2015 r. odbyła się wycieczka, która była nagrodą dla laureatów konkursu "Nasze Motyle", organizowanego przez TOPiK. Udział w niej wzięli również uczniowie z naszej szkoły. Byli to Sandra Szeliga i Filip Pozauć. Razem z innymi laureatami zwiedzaliśmy muzeum przyrodnicze w Cieplicach. Jest to bardzo ciekawy obiekt, ukazujący wiele dziedzin nauk przyrodniczych.
Zachwyciły nas m.in. wystawy owadów, grzybów, zwierząt Eurazji oraz "gabinet osobliwości". Na koniec odbyło się wręczenie dyplomów, po którym wszyscy szczęśliwie wróciliśmy do domu.

Zapraszamy do galerii zdjęć!!!

Autor newsa: Filip Pozauć

Dodane przez ms dnia czerwiec 21 2015 12:03:090 Komentarzy ˇ 8 Czytań - Drukuj

Zajęcia plastyczne w 3c
Plastyka
Uczniowie klasy 3c podczas zajęć plastycznych i technicznych rozwijają swoje twórcze możliwości. Za pośrednictwem twórczej ekspresji plastycznej zarówno gromadzą ogromne doświadczenia jak i wyrażają swoje emocje.
Przygotowane na zajęcia formy, metody i środki aktywizują dzieci, a uczestnictwo w nich sprawia, że zawsze są radosne i otwarte na nowe doświadczenia.
Zapraszam do galerii zdjęć.

Wychowawca Dagmara Dygas.
Dodane przez ms dnia czerwiec 21 2015 11:51:340 Komentarzy ˇ 9 Czytań - Drukuj

Zajęcia logopedyczne
Z życia SP1
W miesiącu maju i czerwcu odbyły się w oddziałach przedszkolnych i klasach pierwszych grupowe zajęcia logopedyczne. Dzieci bardzo chętnie brały w nich udział. Ćwiczenia miały na celu:

- usprawnianie aparatu artykulacyjnego (głównie języka)
- doskonalenie percepcji wzrokowo - ruchowej
- doskonalenie percepcji słuchowo - ruchowej
- doskonalenie umiejętności logicznego myślenia
- kształcenie prawidłowego toru oddechowego

Zajęcia prowadziła logopeda Wioleta Trzeciak.

Dodane przez ms dnia czerwiec 21 2015 11:39:470 Komentarzy ˇ 8 Czytań - Drukuj

„Nasze motyle”
Przyroda
Uczniowie naszej szkoły maja różne, ciekawe zainteresowania. Trzech uczniów klas szóstych szczególnie interesuje przyroda. Sandra Szeliga, Michał Drzewiecki oraz Filip Pozauć
reprezentowali naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Wiedzy „Nasze motyle” organizowanym przez Panią Jolantę Loritz-Dobrowolską z Towarzystwa Ochrony Przyrody i Krajobrazu w Zgorzelcu.
Zadania testowe, z którymi przyszło się zmierzyć uczniom obejmowały materiał wykraczający poza ramy programu szkoły podstawowej, więc przygotowanie się do konkursu wymagało poświęcenia swojego wolnego czasu. Nasi uczniowie odnieśli tam wielki sukces:
I miejsce zajął Filip Pozauć
IV miejsce Sandra Szeliga

Całej trójce wspaniałych przyrodników gratulujemy!

Dodane przez ms dnia czerwiec 02 2015 12:15:510 Komentarzy ˇ 16 Czytań - Drukuj

Wycieczka do Kowar
Z życia SP1
Uczniowie naszej szkoły pełniący zaszczytne funkcje reprezentując szkołę w pocztach flagowym i sztandarowym w dniu 25 maja byli na fajnej wycieczce w Kowarach. Ta wycieczka to nagroda za godne reprezentowanie szkoły ufundowana przez Dyrektora szkoły. Skorzystaliśmy z zaproszenia pana Marka Mikruta, społecznika i działacza Stowarzyszenia Miłośników Kowar, który był zarazem naszym przewodnikiem.
Odwiedziliśmy zabytkowy Ratusz z przepiękną Salą Rajców, Salę Tradycji, Park Miniatur oraz sztolnie. Spacerowaliśmy tam ścieżką edukacyjną. Szczególnie podobały nam się piranie i laserowy pokaz. Byliśmy także na „Wysokiej łące”. Zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Zaproszono nas na słodki poczęstunek. Opiekunami uczniów podczas wycieczki były panie: Jolanta Strojna i Grażyna Stelmach. Popatrzcie na zdjęcia. Może zechcecie się wybrać w tamte strony z wycieczką.

Pedagog Jolanta Strojna
Dodane przez ms dnia maj 27 2015 12:37:290 Komentarzy ˇ 17 Czytań - Drukuj

Strona 1 z 93 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Szkolny zegar
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

pd
07/04/2015 16:57
Kiedy idziemy do szkoły

ms
02/03/2015 14:06
Trzeba odświeżyć (klawisz F5), bo komputer ma w pamięci starą stronę i automatycznie ją otwiera.

dido
01/03/2015 11:58
Chyba jest jakiś błąd w planie bo jak wchodze na plan na 6b to pisze że obowiązuje od 9 lutego a u innych że od 2 marca

strugala
19/02/2015 21:09
i pozdro dla knapki która jest chora xd

strugala
19/02/2015 21:08
pozdro da eemci z 5 c xd

strugala
12/01/2015 17:27
pozdro dla blazia2003 xdddd

strugala
07/01/2015 19:29
no brawo

pd
25/11/2014 19:58
brawo ! ! ! !

strugala
25/11/2014 19:41
jeszcze 30 dni i będą święta pochwalcie się co dostaniecie ;D

strugala
18/11/2014 19:28
siemanko ziomeczki co tam u was jak nauka w tym roku???? smiley

Archiwum
Design by CeRNoBiL Powered by Php-Fusion. 1322796 Unikalnych wizyt