Nawigacja
Strona Główna
Kategorie Newsów
Szukaj

Kontakt dla rodziców

Kronika pierwszaka

Galeria przedszkolaków

Galeria zdjęć
Galeria świetlicy
Galeria filmów

Plan terenu szkoły
Mapa drzew
PLAN LEKCJI
Rozkład autobusów

ZASTĘPSTWA

DZIENNIK ELEKTRONICZNY
Instrukcja

Jadłospis - kwiecień
Regulamin stołówki
Karta zgł. do świetlicy

Spis podręczników 16/17
Programy nauczania 16/17

Regulamin Rady Rodziców

Kącik pedagogiczny
Kącik logopedyczny
Program logopedyczny
Bezpieczny Internet

STATUT SZKOŁY (nowy)
WSO - punkty
Program profilaktyczny
Program wychowawczy
Regulamin wycieczek 18/19
Informacja o ubezpieczeniu
Zakres ubezpieczenia 18/19


UNICEF - raport 2019r.

O Naszej Szkole
Biblioteka szkolna
Generał Filipkowski

Stara wersja strony
Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 512
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: JKowalski
Zapraszamy do:

pajacyk.pl


UKS PIEŃSK

Szkoła Dbająca o Bezpieczeństwo
Ważne!!!
9 czerwca 2008r. w Gimnazjum nr 23 we Wrocławiu odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów, dyplomów i nagród za działalność szkół w zakresie bezpieczeństwa. Placówki, które efektywnie realizowały programy i podejmowały działania przyczyniające się do zmniejszenia poczucia zagrożenia uczniów, otrzymały certyfikaty Dolnośląskiego Kuratora Oświaty „Szkoła Dbająca o Bezpieczeństwo”.
Nasz szkoła, jako jedna z 31 innych szkół podstawowych, została laureatem tej prestiżowej nagrody. Wszystkim dyrektorom tych placówek Wojewoda Dolnośląski przekazał listy gratulacyjne jako wyraz uznania dla podjętych działań. Należy wspomnieć, że do projektu przystąpiło aż 128 szkół z województwa dolnośląskiego. Certyfikat i list gratulacyjny można obejrzeć w galerii. Zapraszamy!
Dodane przez ms dnia czerwiec 10 2009 13:49:210 Komentarzy ˇ 826 Czytań - Drukuj

BIEG KWIETNY- 6.06.2009r.
Z życia SP1
W sobotę 6 czerwca uczennice i uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim biegu sztafetowym zwanym Biegiem Kwietnym składanym w hołdzie Janowi Pawłowi II.
Nasza reprezentacja wystartowała z parkingu obok cmentarza. Najwytrwalsi dobiegli aż do Lasowa, aby następnie, po krótkim odpoczynku, pokonać kilkaset metrów w Żarkach, gdzie w obecności organizatorów biegu nastąpiło przekazanie symbolicznej szarfy.

Oto nasza reprezentacja:
1. Wiktoria Kowalczyk II a
2. Jakub Zaręba II a
3. Wiktoria Piotruk II a
4. Olimpia Pozauć II a
5. Kinga Klekot II a
6. Wojciech Siemaszko IIa
7. Natalia Miłuch IV a
8. Weronika Wągrowska IV a
9. Angela Wilczyńska IV a
10. Adrianna Wilczyńska IV a
11. Kinga Dominiczak V b
12. Klaudia Stawiarska V b
13. Mateusz Rożek V c
14. Dawid Trela V c
15. Kamila Wojnicz VI a
16. Katarzyna Błauciak VI a
17. Tomasz Rzeźniczak VI a
18. Nikola Pokrzyk VI b
19. Nikola Fuławka VI b
20. Pamela Szpakowska VI b
21. Agata Sielańczyk VI b
22. Szymon Bielecki VI b
23. Mateusz Martela VI d
24. Sebastian Izdebski VI d

Dziękuję pani Aleksandrze Pozauć za pomoc w opiece nad uczestnikami biegu :) Zapraszam do galerii zdjęć:)
Dodane przez Joanna Gal dnia czerwiec 08 2009 21:11:290 Komentarzy ˇ 808 Czytań - Drukuj

TRENING ORLIKÓW Z W.ŁUCZAKIEM :)
Sport
W ubiegłym tygodniu (2 czerwca) na boisku piłkarskim za naszą szkołą miał miejsce trening piłkarzy UKS z grupy wiekowej "Orliki" z piłkarzem holenderskiego klubu Willem II Tilburg, Wojciechem Łuczakiem. "Orliki" bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, podczas którego panowała przyjazna, koleżeńska atmosfera. Zarówno "trener" jak i jego podopieczni zdobyli doświadczenie, które miejmy nadzieję zaowocuje w przyszłości.
Po trudach treningu przyszedł czas na oficjalne wręczenie klubowych strojów dla młodych piłkarzy. Dzięki zaangażowaniu władz UKS oraz grona rodziców "Orliki" prezentują się REWELACYJNIE! Sami sprawdźcie - ZAPRASZAM DO GALERII ZDJĘĆ!
Dodane przez Joanna Gal dnia czerwiec 08 2009 21:11:220 Komentarzy ˇ 485 Czytań - Drukuj

SZKOLNY DZIEŃ BEZ PRZEMOCY!!!
Z życia SP1
5 czerwca w naszej szkole odbył się "Dzień bez przemocy". Poprzez różne działania wyraziliśmy swój protest przeciw przemocy. Swoją postawą chcieliśmy i bardzo będziemy chcieli pokazać, że można się uczyć i bawić w bezpiecznej i przyjaznej szkole oraz bezpiecznym środowisku. Na znak takiej solidarności wszyscy w tym dniu przypięliśmy sobie niebieskie wstążeczki.
Wielką atrakcją było przedstawienie przygotowane przez Szkolne Koło Teatralne wraz z opiekunami G. Stelmach, J. Strojną, M. Ząbkiewicz i Z. Derbis. "Na planecie grzeczności", bo tak brzmiał tytuł przedstawienia, opowiada losy dziewczynek, które swoje "brzydkie" zachowanie zmieniają po wizycie na planecie Niburia. W galerii znajdziecie zdjęcia z przedstawienia. Oprócz występów, wzięliśmy także udział we wspólnym pisaniu "Apelu do ludzkości o świat bez przemocy", a młodsze klasy wykonały prace plastyczne pt. "STOP AGRESJI". Zwieńczeniem Dnia bez przemocy było wypuszczenie czerwonych baloników, które były naszym wyrazem odcięcia się od przemocy. Mamy nadzieję, że idea tego dnia nie minie i w naszych sercach zagości na trochę dłużej.
Dodane przez ms dnia czerwiec 08 2009 09:12:430 Komentarzy ˇ 521 Czytań - Drukuj

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego MIX
Język niemiecki
Wspaniałe informacje nadeszły do nas z Warszawy, gdzie siedzibę ma Centrum Edukacji Szkolnej, który organizuje Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego MIX. W kategorii klas 4, nasi młodzi germaniści zajęli czołowe miejsca. Wielkie gratulacje dla Natalii Miłuch, uczennicy klasy IVa, która zajęła I miejsce pozostawiając za sobą 608 uczniów z całej Polski. Tylko 2 punkty mniej i II miejsce w tym konkursie zajęła Weronika Wągrowska, która również uczęszcza do klasy IVa. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Na pozostałych poziomach wiekowych także nie było źle. Pełne wyniki znajdziecie poniżej. Należy wspomnieć, że ogólnie, na poziomie klas IV udział wzięło 608 uczniów, na poziomie klas V – 735 uczniów, a na poziomie klas VI – 701 uczniów, czyli łącznie 2044 uczniów z całej Polski. Sukces ten jest tym bardziej znaczący. Wielkie gratulacje należą się też nauczycielom, którzy przygotowywali uczniów do konkursu: pani Agacie Słapczyńskiej i pani Zuzannie Derbis.

Wyniki:
KLASY 4
Natalia Miłuch – 1 miejsce


Weronika Wągrowska – 2 miejsce
Wiktor Seredyński – 9 miejsce
Magdalena Nowak – 14 miejsce
Remigiusz Zieliński – 21 miejsce
Jakub Skadorwa – 21 miejsce
Monika Tabiś – 22 miejsce

KLASY 5
Paulina Śmigiel – 15 miejsce
Agata Winnicka – 17 miejsce
Albert Pająk – 19 miejsce
Weronika Marędziak – 24 miejsce

KLASY 6
Paweł Sierzputowski – 25 miejsce
Magdalena Magalas – 26 miejsce
Kamila Wojnicz – 27 miejsce
Paula Balicka – 28 miejsce
Kamila Zasadzińska – 28 miejsce


W galerii znajdziecie dyplomy pozostałych wyróżnionych.
Dodane przez ms dnia czerwiec 08 2009 08:38:200 Komentarzy ˇ 1563 Czytań - Drukuj

3-BÓJ LEKKOATLETYCZNY!
Sport
Dnia 2 czerwca na zgorzeleckim stadionie odbyły się Mistrzostwa powiatu zgorzeleckiego w 3-boju LA.


Naszą szkołę reprezentowali:
Szymon Czarnecki 4a
Jakuba Skadorwa 4a
Kacper Jesionek 4a
Wiktor Seredyński 4a
Łukasz Bielecki 4b
Patryk Gieryng 4b.

Chłopcy uzyskali bardzo dobre wyniki, które pozwoliły znaleźć się na
III miejscu oraz awansować na Mistrzostwa strefy jeleniogórskiej dnia 4 czerwca.
Ponadto w rywalizacji indywidualnej Patryk zajął również III miejsce (spośród około 80 zawodników!). Ze Zgorzelca wróciliśmy z brązowymi medalami, pucharem i pamiątkowym dyplomem.
W Jeleniej Górze pogoda nie dopisała choć chłopcy jak zawsze walczyli do ostatku sił zajmując dobre VI miejsce. Dziękuję chłopcom za godne reprezentowanie szkoły.
Zapraszam do galerii zdjęć i filmów :)
Dodane przez Joanna Gal dnia czerwiec 06 2009 09:50:490 Komentarzy ˇ 491 Czytań - Drukuj

Dzień Matki u Św. Franciszka
Z życia SP1
Uczniowie SP1 zaprosili swoje Mamy w dniu Ich święta do kościoła parafialnego. Tam po mszy św. wieczornej zaprezentowali wiersze i piosenki oraz obdarowali Mamy karteczkami z zapisanymi na nich najserdeczniejszymi życzeniami. Nad uroczystością czuwały panie: Danuta Bukowiecka, Zuzanna Derbis oraz Ewa Filipowicz. ZAPRASZAMY DO GALERII!!!
Dodane przez ms dnia czerwiec 04 2009 10:53:080 Komentarzy ˇ 490 Czytań - Drukuj

Wyniki Dnia Historii
Z życia SP1
Prezentujemy dziś wyniki z konkursu, który miał miejsce podczas Dni Historii. Konkurs ten związany był z wiedzą na temat hymnu narodowego i hymnu szkoły, flagi oraz godła Polski. Oprócz pytań teoretycznych, na które uczniowie odpowiadali na kartkach, wszyscy uczestnicy musieli zaśpiewać, wybrany przez komisję, fragment hymnu Polski lub szkoły. Wysoki poziom konkursu utrudniał zadanie komisji w składzie: Izabela Gajda, Małgorzata Grodzka oraz Zuzanna Derbis. Ostatecznie wyłoniono najlepszych. Na każdym poziomie wiekowym wybrano jednego zwycięzcę. I tak, pierwsze miejsca i nagrody od Pani Dyrektor, które wręczone zostaną na czerwcowym apelu podsumowującym, otrzymają:

Ia
IIa
IIId
IVb
Va
VIb

GRATULUJEMY!!! W GALERII JUŻ OD JAKIEGOŚ CZASU MOŻNA OGLĄDAĆ ZDJĘCIA Z TEJ IMPREZY. ZAPRASZAMY!!!
Dodane przez ms dnia czerwiec 04 2009 09:29:090 Komentarzy ˇ 509 Czytań - Drukuj

Dzień Dziecka w szkole
Z życia SP1
Dzień Dziecka uczniowie z klasy Ia i Ib wraz z wychowawcami (p.I.Gajda, p.M.Drzewiecka), spędzili w Ogrodzie Zoologicznym w Görlitz. Dzieci miały okazję nie tylko obserwować zwierzęta, ale także dotknąć, pogłaskać czy nakarmić je. Po zwiedzaniu wybiegów uczniowie skorzystali z atrakcyjnych placów zabaw, na których udowodnili, że energia dziecięca jest niewyczerpalna. Na zakończenie wszyscy "zasmakowali" podróży kolejką, która okazała się wybawieniem dla zmęczonych nóg. Myślę, że pomimo intensywnego marszu i bardzo aktywnie spędzonego czasu , wycieczka udała się i na pewno pozostanie w pamięci dzieci na długo. ZAPRASZAMY DO GALERII!!!


Klasy 5a i 5b wybrały się 1 czerwca na plac zabaw, gdzie miło spędziły czas podczas gry w piłkę i badmintona oraz zabawach na huśtawkach. Po tych szaleństwach, klasy wybrały się na lody, a następnie dokończyły hulanki na szkolnej dyskotece. ZAPRASZAMY DO GALERII!!!
Dodane przez ms dnia czerwiec 03 2009 09:34:160 Komentarzy ˇ 477 Czytań - Drukuj

Sukces zespołu wokalnego „ Stokrotki” w Działoszynie.
Muzyka
Dnia 20.05.2009r w Zespole Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej i Gimnazjum w Działoszynie nasze uczennice śpiewające pod kierunkiem mgr Zuzanny Derbis w zespole wokalnym „Stokrotki” zajęły pierwsze miejsce oraz ZŁOTY PUCHAR i DYPLOM z UPOMINKAMI na VI Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewające Nutki 2009” prezentując utwór w języku polskim i niemieckim pt. „ Kinderträume – Dziecięce marzenia”. Kolejnym talentem okazała się uczennica kl. VI Patrycja Kaźmierczak, która w kategorii solistki szkół podstawowych również w pięknym stylu zdobyła I miejsce prezentując utwór polsko-niemiecki pt. "Komm, male meine Welt!" – Chodź, pomaluj mój świat ! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. ZAPRASZAMY DO GALERII!!!
Dodane przez ms dnia czerwiec 02 2009 10:57:320 Komentarzy ˇ 712 Czytań - Drukuj

Strona 139 z 155 << < 136 137 138 139 140 141 142 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Licznik
Już za

WAKACJE!
Szkolny zegar
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

joshua
20/02/2018 19:04
szacun wielki zatem dla Pani i klasy! 7d niestety nie jest tak bohaterska:-)

ms
03/02/2018 15:14
smiley

Joanna Gal
03/02/2018 13:32
Panie MD 3 domki ( nie z lego)i 88 pszczół zaadoptowanych! A jak 7d? smileysmileysmileysmileysmiley

ms
13/11/2017 09:49
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH
AHAHAHA! Dobre!smiley


mdubrawski
12/11/2017 22:12
pani Asiu jeszcze domek z klocków lego i będzie komplet pszczelego bohatera!!!

Joanna Gal
11/11/2017 12:08
Ja już adoptowałam pszczołę smiley A Wy?

Joanna Gal
07/11/2017 21:54
Zapraszamy do udziału w konkursie profilaktycznym dotyczącym wiedzy o cukrzycy! Nagrody są bardzo atrakcyjne!

Joanna Gal
19/09/2017 18:19
Gratulacje dla wszystkich uczestników Dziecięcego Biegu Ulicznego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pieńsk- przeciwko przemocy i agresji!

Joanna Gal
30/09/2016 19:04
Klasa 4a wraz z wychowawczynią dziękuje za pouczającą i niezwykle wzruszającą lekcję historii jaką była niewątpliwie dzisiejsza uroczysta akademia z okazji obchodów Dnia Patrona Szkoły.

adiada
13/02/2016 16:35
W Poniedziałek już do szkoły..

Archiwum
Design by CeRNoBiL Powered by Php-Fusion. 3323059 Unikalnych wizyt