Jadłospis - grudzień

18 CZERWCA 2015
SZKOLNY DZIEŃ BEZ PRZEMOCY
DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO

Jednoczymy się sportowo i przeciwstawiamy się przemocy.
Z takimi hasłami uczniowie naszej szkoły przeszli ulicami miasta w marszu „PRZECIW PRZEMOCY”. Na czele pochodu szedł policyjny POLMIŚ – ulubiona przez dzieci maskotka policyjna. Byli z nami: Pan Burmistrz, Pani Kurator , Pan Komendant Policji, Przewodnicząca KRPA. W czasie apelu uczniowie wysłuchali prelekcji na temat bezpiecznych zabaw w czasie wakacji. Były to ważne przestrogi , które wygłosił naszym uczniom pan policjant Arkadiusz Rajczyk.
Wszyscy uczniowie wzięli udział w biegu patrolowym, podczas którego musieli wykonać zadania – często niełatwe , by zdobyć punkty i zwyciężyć. Wśród zadań znalazły się zadania „Mądrej główki”, prezentacje artystyczne, należało się wykazać wiedzą z literatury, matematyki, zasad bezpieczeństwa oraz znajomością przepisów drogowych i zasad udzielania pomocy przedmedycznej. Była też rywalizacja sportowa : rzuty do celu, do kosza, skok w dal oraz emocjonujący konkurs przeciągania liny.
Uczniowie rywalizowali o PRZECHODNI PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY PIEŃSK. W tej rywalizacji najlepsze były pierwszaki z klasy 1d i to one z rąk Pana Burmistrza Jan Magdy odebrały PUCHAR. Były uściski dłoni i pamiątkowe fotki. Pozostałe klasy zajęły zaszczytne drugie miejsce i wszyscy uczniowie otrzymali słodkie nagrody.
Na boisku Orlik rozegrano PUCHAROWE MECZE PIŁKI NOŻNEJ. Wzięli w nich udział: policjanci, nauczyciel, rodzice i uczniowie z Gimnazjum i naszej szkoły ( my najmłodsi). Rozgrywki były bardzo poważnie potraktowane przez zawodników, grali z pełnym poświęceniem i zaangażowaniem. Wygrali - RODZICE. To oni odebrali największy puchar z rąk Pana Burmistrza. Wszystkim sportowcom gratulujemy i dziękujemy za wspaniałą rywalizację.

W rankingu „ZGRANA KLASA” zwyciężyła klasa 4a.

MISTRZEM KULTURALNEGO ZACHOWANIA został Maciej Haraf-6c

Największymi społecznikami – MISTRZAMI DOBREGO UCZYNKU:
Kewin Przybyś - 6a, Przemek Izdebski- 6c i Karol Dudziak- 6b.

Dopisała pogoda, dopisały humory, dopisali goście. Dziękujemy instytucjom wspierającym naszą imprezę ( Komisariat Policji w Pieńsku, Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu, Urząd Miasta i Gminy w Pieńsku, KRPA, pan Paweł Czapliński), dziękujemy sponsorom ( Urząd Miasta i Gminy Pieńsku, KRPA, ECKiK, MGOPS oraz Firma MORSIK sp. z o.o), dziękujemy niezawodnym rodzicom, którzy wraz z nauczycielami stanęli na punktach kontrolnych i pomagali.
Pedagog – Jolanta Strojna dziękuje dzieciom za „fair-play” rywalizację oraz dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły za trud i pomoc organizacyjną. Zapraszam do obejrzenia zdjęć z imprezy. Pedagog Jolanta Strojna
Dodane przez ms dnia czerwiec 21 2015 13:04:400 Komentarzy ˇ 274 Czytań - Drukuj