Nawigacja
Strona Główna
Kategorie Newsów
Szukaj

Kontakt dla rodziców

Kronika pierwszaka

Galeria przedszkolaków

Galeria zdjęć
Galeria świetlicy
Galeria filmów

Procedury COVID

Plan terenu szkoły
Mapa drzew
PLAN LEKCJI 20/21
Rozkład autobusów

ZASTĘPSTWA

DZIENNIK ELEKTRONICZNY
Instrukcja

Jadłospis - wrzesień
Śniadania - wrzesień
Regulamin stołówki
Karta zgł. do świetlicy

RODO
Deklaracja dostępności

Regulamin Rady Rodziców

Kącik pedagogiczny
Kącik logopedyczny
Program logopedyczny
Bezpieczny Internet

STATUT SZKOŁY (nowy)
WSO - punkty (akt.!)
Progi % ocen (akt.!)
Program profilaktyczny
Program wychowawczy
Regulamin wycieczek 19/20
Ubezpieczenie 20/21
FINANSE


UNICEF - raport 2019r.

O Naszej Szkole
Biblioteka szkolna
Generał Filipkowski

Stara wersja strony
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 530
Nieaktywowany Użytkownik: 10
Najnowszy Użytkownik: Pawel Krajewski
Zapraszamy do:

pajacyk.pl


UKS PIEŃSK

Święto Patrona Szkoły!
Z życia SP1
Dnia 25 września 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Pieńsku odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Patrona Szkoły im. Polskich Żołnierzy Września 1939r.
Wzruszające chwile uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: zaprzyjaźnieni z naszą szkołą kombatanci z panem pułkownikiem Edwardem Jakubowskim na czele, Senator RP – Jan Michalski wraz z dyrektorem biura senatora – Jakubem Sochą, Burmistrz Miasta i Gminy Pieńsk – Jan Magda, radna i członek zarządu powiatu zgorzeleckiego – Pani Małgorzata Sokołowska, Przewodniczący Rady Miejskiej w Pieńsku – Grzegorz Pozauć oraz radni Rady Miejskiej w Pieńsku, Proboszcz Parafii w Pieńsku – o.Marek Kustroń, Przedstawiciele Związku Kombatantów i BWP w Jeleniej Górze – Pani Janina Grzywna i Pan Edmund Błaszczak, Prezes Związku Kombatantów i Inwalidów Wojennych w Zgorzelcu – Pan Ryszard Kosiński, Pan Jerzy Cyburt, Związek Kombatantów i BWP w Pieńsku – Pan Stanisław Cieplechowicz, kombatant – Piotr Dryhusz, były dyrektor SP nr 1 w Pieńsku – Józef Żółtański, nauczycielka historii i założycielka Izby Pamięci Narodowej – Pani Michalina Doszko, Prezes GSSCH – Małgorzata Didenko, dyrektor TU Allianz – Andrzej Wesołowski, Prezes UKS Hutnik – Andrzej Wójcik, Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej – Dorota Szubartowska, dyrektor Euroregionalnego Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku – Andrzej Świderski, prezes Stowarzyszenia Promocji Kultury Ziemi Pieńskiej – Paweł Czapliński, Komendant OSP w Pieńsku – Adam Poszwa, kierownik wodociągów – Stanisław Słobodzian, dyrektor zakładu usługowego „Partner” – Gabriel Linka, pełniąca obowiązki dyrektora ZUK – Beata Zienkiewicz, Z-ca Nadleśniczego Nadleśnictwa Pieńsk – Adam Duchaczek, Pan Stefan Chmielecki – sponsor i przyjaciel szkoły, Pan Ryszard Becker i Jarosław Kubacki – pracownicy wodociągów, dyrektorzy szkół i przedszkola, przedstawiciele rady rodziców, nauczyciele, uczniowie i rodzice.
Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 9:00 krótkim filmem i wprowadzeniem pocztów sztandarowych. Obok szkolnego gościły następujące sztandary: Sztandar Rady Miejskiej, Sztandar Związku Kombatantów z Pieńska, Sztandar GSSCH, Sztandar SP w Dłużynie Dolnej, Sztandar gimnazjum w Pieńsku. Po raporcie przewodniczącego SU dyrektor szkoły mgr Małgorzata Sierzputowska zaprosiła na część artystyczną apelu przygotowaną przez uczniów klas 3-6. Aktorzy swoimi występami nawiązywali do wydarzeń z 1 września 1939r., kiedy to dzieci zamiast szkolnego dzwonka usłyszały szum nadlatujących samolotów i huk bomb spadających na polskie wsie i miasta. Obok wierszy i piosenek, symboliczny obraz walki dobra i zła podkreślały autentyczne komunikaty i fragmenty przemówień wygłoszonych w polskim radiu we wrześniu 1939r. Po pełnym emocji i wzruszeń występie artystycznym nadszedł czas przemówień: Senatora RP – Jana Michalskiego, Burmistrza – Jana Magdy, Józefa Żółtańskiego – byłego dyrektora SP nr 1 w Pieńsku oraz Dyrektorki szkoły – Małgorzaty Sierzputowskiej, która przeczytała list pani Michaliny Doszko – uczestniczki dwóch ważnych wydarzeń z życia szkoły – nadania imienia i otwarcia Izby Pamięci Narodowej. Następnie głos zabrał płk Edward Jakubowski. Podczas uroczystości wręczył ordery i dyplomy za prowadzoną z motywacji patriotycznych działalność służącą upowszechnianiu czynów obrońców i wyzwolicieli ojczyzny oraz upamiętnianiu historycznego zwycięstwa odniesionego w II wojnie światowej nad niemieckim najeźdźcą. Zaszczytne odznaki otrzymali: Pan Piotr Dryhusz, Ryszard Becker i Jarosław Kubacki.
Na ręce dyrektora szkoły została książka „Kresy”. Oficjalną część tego szczególnego dnia zakończył Apel Poległych oraz złożenie przez delegacje kwiatów pod tablicą pamiątkową. Po apelu goście zostali zaproszeni na poczęstunek, a następnie delegacje zaproszonych osobistości, z płk Edwardem Jakubowskim na czele, udały się na groby żołnierzy polskich na cmentarzu komunalnym w Pieńsku, by uczcić minutą ciszy pamięć poległych i złożyć kwiaty pod tablicą główną.
Do Dnia Patrona cała społeczność szkolna przygotowywała się od początku roku szkolnego. Podziękowania za współtworzenie atmosfery i nastroju należą się jednak nie tylko uczniom, ale i kombatantom, wspaniałym gościom i organizatorom uroczystości. Za wspólne przeżycie tych wzruszających momentów serdecznie dziękujemy!

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ!!!

przygotowała: Wioleta Trzeciak

Dodane przez ms dnia wrzesień 30 2015 12:45:470 Komentarzy ˇ 443 Czytań - Drukuj

Komentarze
Brak komentarzy.

Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Licznik
Już za

WAKACJE!
Szkolny zegar
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

joshua
20/02/2018 19:04
szacun wielki zatem dla Pani i klasy! 7d niestety nie jest tak bohaterska:-)

ms
03/02/2018 15:14
smiley

Joanna Gal
03/02/2018 13:32
Panie MD 3 domki ( nie z lego)i 88 pszczół zaadoptowanych! A jak 7d? smileysmileysmileysmileysmiley

ms
13/11/2017 09:49
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH
AHAHAHA! Dobre!smiley


mdubrawski
12/11/2017 22:12
pani Asiu jeszcze domek z klocków lego i będzie komplet pszczelego bohatera!!!

Joanna Gal
11/11/2017 12:08
Ja już adoptowałam pszczołę smiley A Wy?

Joanna Gal
07/11/2017 21:54
Zapraszamy do udziału w konkursie profilaktycznym dotyczącym wiedzy o cukrzycy! Nagrody są bardzo atrakcyjne!

Joanna Gal
19/09/2017 18:19
Gratulacje dla wszystkich uczestników Dziecięcego Biegu Ulicznego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pieńsk- przeciwko przemocy i agresji!

Joanna Gal
30/09/2016 19:04
Klasa 4a wraz z wychowawczynią dziękuje za pouczającą i niezwykle wzruszającą lekcję historii jaką była niewątpliwie dzisiejsza uroczysta akademia z okazji obchodów Dnia Patrona Szkoły.

adiada
13/02/2016 16:35
W Poniedziałek już do szkoły..

Archiwum
Design by CeRNoBiL Powered by Php-Fusion. 4743534 Unikalnych wizyt