Jadłospis - wrzesień

Najnowszy Użytkownik: Renia

UNICEF RATUJE DZIECI!
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pieńsku ratują dzieci w Afryce!

Nasza szkoła już czwarty raz bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF. Uczniowie z naszej placówki będą przygotowywać specjalne, charytatywne laleczki będące symbolem pomocy, jakiej uczniowie chcą udzielić swoim rówieśnikom z Angoli, gdzie dzieci umierają z powodu chorób, którym potrafimy zapobiegać.

„Wszystkie kolory świata” to globalna akcja UNICEF, która już po raz czwarty jest realizowana w polskich szkołach. Jej celem jest wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata. W ramach akcji uczniowie własnoręcznie i przy pomocy rodziców projektują i szyją szmaciane laleczki. Każda z nich będzie miała nadane imię i przypisany kraj, z którego pochodzi.

W lutym podczas Dni Otwartych w naszej szkole odbędzie się wystawa laleczek. Na ten dzień dzieci zaproszą do szkoły rodziców, dziadków, opiekunów i społeczność lokalną. Każdy będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku w Afryce przekazując na ten cel darowiznę.

W tym roku pomoc naszych uczniów będzie kierowana do Angoli, gdzie każdego dnia dzieciom zagrażają takie choroby jak cholera, odra, polio, gruźlica czy żółta febra. Projekt „Wszystkie Kolory Świata” wspiera Majka Jeżowska, Ambasador Dobrej Woli UNICEF.

Poprzez udział naszej szkoły w akcji UNICEF, chcemy uświadomić dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka.

Poprzednie trzy edycje akcji „Wszystkie Kolory Świata” cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów, jak i rodziców. Nasza szkoła dzięki aktywnej współpracy w ciągu 7 lat zebrała i przekazała na konto Unicef: 4.149,21 zł. Dzięki tym środkom uratowaliśmy życie ponad 260 dzieci, za co bardzo Wam wszystkim dziękujemy. Mamy nadzieję, że i tegoroczna akcja będzie równie udana.

„Wszystkie Kolory Świata” są częścią ogólnopolskiej kampanii UNICEF „Uratuj dziecko w Afryce”. Więcej informacji szukajcie na: www.unicef.pl/afryka, w zakładce Unicef na szkolnej stronie i u wychowawców klas.

Koordynator szkolny: Magdalena Ząbkiewicz
Dodane przez ms dnia styczeń 12 2017 13:53:280 Komentarzy ˇ 302 Czytań - Drukuj