Jadłospis - grudzień

Progi % ocen (akt.!)

Najnowszy Użytkownik: socha

Dzień przyrodnika
PrzyrodaW tym roku w specjalny sposób uczciliśmy Święto Ziemi. Dnia 28 kwietnia 2009 r. zorganizowaliśmy Dzień Przyrodnika. Choć we wszystkich klasach odbywały się różnorodne zajęcia cel był wspólny: rozwijanie wiedzy przyrodniczej, uświadamianie wagi współczesnych problemów ekologicznych świata oraz kształtowanie nawyku odpowiedzialności za wygląd najbliższego otoczenia.
Uczniowie z klas IV-VI rozpoczęli dzień od zadań sprawdzających ich wiedzę o przyrodzie rozwiązując testy w zespołach klasowych. O godzinie 8.50 obejrzeliśmy spektakl pt. : „Dzień Ziemi” przygotowany przez uczniów z koła teatralnego pod opieką p. E.Filipowicz, p. J.Strojnej i p. G.Stelmach i uświetniony występem dziewcząt z zespołu „Stokrotki”, które przygotowała p. Z.Derbis. Bardzo nam się podobało! Dziękujemy!

Następnie wszystkie klasy wyruszyły w teren. Dzieci z klas czwartych sadziły kwiaty na klombach przed szkołą. Klasy piąte urządzały skalniak od strony Orlika, gdzie nasadziły rośliny skalne. Tutaj nie było wcale łatwo więc bardzo gorąco dziękujemy za pomoc rodzicom i babciom. Warto wspomnieć, że wszystkie rośliny zostały zgromadzone przez uczniów! Natomiast klasy szóste wyruszyły na bieg patrolowy. Uczniowie rozwiązywali zadania w Nadleśnictwie (serdeczne podziękowania dla p.Adama Duchaczyka), w Bibliotece (dziękujemy pracownikom i p.Marii Winnickiej), na Placu Wolności, gdzie musieli wziąć udział w Quizie geograficznym.

Wszyscy uczniowie zbierali czasie zajęć niezwykłe przedmioty, które następnie należało umieścić i opisać w klasowym kąciku przyrodniczym wraz z przygotowanymi wcześniej sadzonkami. Kącik można było wykonać wg własnej fantazji i wyobraźni. Jak się okazało fantazja była ogromna! W niektórych klasach znalazły się szynszyle, chomiki, biedronki… W czasie pracy p. Maciej Sidorowicz nieustannie wykonywał zdjęcia, do obejrzenia których zapraszamy do naszej galerii. W środę 29 kwietnia specjalna komisja oceniła wszystkie prace. Ostateczne rozstrzygnięcie i wyniki zostaną podane na czerwcowym apelu przed zakończeniem roku szkolnego. Organizatorzy Dnia Przyrodnika w klasach IV-VI – p.A.Młot i M.Sierzputowska dziękują serdecznie wszystkim wychowawcom klas za zgodną współpracę i zrozumienie.
Dzieci z klas I-III oraz ich rodzice i nauczyciele już wcześniej przygotowali się do tego dnia. Każda klasa podzielona została na trzy zespoły, które wybrały sobie nazwę i przygotowały odpowiednie stroje i emblematy. Rodzice natomiast zakupili ziemię sadzonki kwiatów i zorganizowali stanowiska na bieg patrolowy.
Młodsi uczniowie również obejrzeli spektakl teatralny. Następnie w gazonach przed szkołą dzieci z rodzicami i wychowawcami sadziły zakupione wcześniej kwiaty. Pozostałe zadania przygotowane na ten dzień zorganizowane były w szkole i poza nią. W klasach dzieci pracowały w grupach i wykonywały następujące prace:
-plakat o treści przyrodniczej
-pudełko na odpady-plastik i papier
-prace przestrzenne z odpadów plastikowych

Następnie odbył się bieg patrolowy, gdzie uczniowie na poszczególnych stanowiskach wykonywali zadania sprawdzające ich poziom wiedzy z zakresu edukacji ekologicznej. Stanowiska 1-„Zgaduj zgadula”, 2- „TAK-NIE” 3- „Mapa mentalna –drzewo” zorganizowane były przez rodziców, za co im serdecznie dziękujemy.
Organizatorami Dnia Przyrodnika w klasach młodszych były panie: I.Gajda, M.Drzewiecka, D.Dygas, M.Górecka, M.Neuman.
Na zakończenie w sposób szczególny gorąco dziękujemy wszystkim rodzicom, zwłaszcza panom, którzy ciężko fizycznie pracowali przed szkołą przygotowując miejsce pod nową trawę. Dziękujemy! Zapraszamy raz jeszcze do galerii!!!
Dodane przez ms dnia kwiecień 30 2009 10:05:040 Komentarzy ˇ 578 Czytań - Drukuj