Obiady - kwiecień
Śniadania - kwiecień

Konkurs Przyrodniczo – Krajoznawczy Nauczania Zintegrowanego - III Etap - Finał Regionalny
Przyroda
W dniach 14-15 maja 2010r. odbył się finał konkursu przyrodniczo – krajoznawczego, w którym brały udział dzieci z klas II i III szkół podstawowych. Organizatorem tego konkursu był Zarząd Ligii Ochrony Przyrody w Jeleniej Górze. Do konkursu przystąpiło łącznie 666 uczniów ze szkół całego byłego województwa jeleniogórskiego. Po eliminacjach szkolnych i rejonowych do finału awansowało 24 uczniów. Wśród nich znalazły się dwie uczennice klasy IIIa naszej szkoły : Olimpia Pozauć i Paulina Piasecka. Obie dziewczynki wraz z wychowawcą – Marią Neuman, która przygotowywała je do konkursu, wzięły udział w dwudniowej imprezie finałowej. Pierwszego dnia uczniowie wzięli udział w całodniowej wycieczce przyrodniczej , z przerwą na pisanie testu. Trasa wycieczki przebiegała następująco : Porajów ( styk 3 granic)- Marienthal ( klasztor cysterek) – Gorlitz (Starówka, Muzeum Przyrodnicze) – Zawidów – Frydlant (Czechy)- Świeradów Zdrój-Szklarska Poręba – Michałowice. Wycieczka zakończyła się w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Michałowicach, gdzie po zakwaterowaniu i posiłku dzieci uczestniczyły w grach i zabawach, a nauczyciele dokonali oceny prac, które pisane były na trasie wycieczki w SP w Porajowie. Na zakończenie dnia ogłoszono wyniki testu pisemnego. Dziesięcioro dzieci , które uzyskały największą ilość punktów awansowało do ścisłego finału. Ku naszej ogromnej radości wśród nich znalazła się uczennica naszej szkoły - Olimpia Pozauć. Następnego dnia odbył się Wielki Finał. Finaliści zasiedli półkolem przed jury i na otrzymanych kartkach odpowiadali kolejno na 10 pytań. Na zakończenie każdy z finalistów przedstawił prezentację na temat ciekawostek przyrodniczo – krajoznawczych swojej miejscowości. O ostatecznej kolejności w Konkursie zadecydowała suma punktów obu części ( pisemnej i ustnej).Ostatecznie nasza Olimpia zajęła IV miejsce w całym konkursie , czego jej serdecznie gratulujemy i z czego jesteśmy bardzo dumni, gdyż pamiętać należy, że aby tak daleko dojść musiała pokonać aż 662 uczniów z całego regionu! Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe , a wszyscy uczestnicy finału upominki rzeczowe i zaświadczenie o udziale w finale konkursu .Również opiekunowie uczniów otrzymali upominki i zaświadczenia o udziale w finale.
Udział w tym konkursie był dla nas wielką i niezapomnianą przygodą. Jako szkoła uczestniczyliśmy w nim po raz pierwszy, a była to już VI edycja .Cieszymy się ,że organizatorzy tego konkursu dali nam możliwość udziału w nim .Dzięki temu zdobyliśmy wiele nowych doświadczeń , nawiązały się przyjaźnie pomiędzy uczniami z różnych szkół, mieliśmy przyjemność brać udział w dwudniowej wycieczce , a ostatecznie wystąpić w ścisłym finale i zdobyć tak wysokie miejsca.
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy Paulince i Olimpii udziału w finale i zdobycia bardzo wysokich miejsc, jednocześnie dziękujemy za tak godne reprezentowanie i promocję naszej szkoły w całym regionie jeleniogórskim .
Zapraszam do galerii w celu obejrzenia zdjęć z tego etapu konkursu!
Newsa przygotowała Maria Neuman
Dodane przez ms dnia maj 17 2010 10:02:460 Komentarzy ˇ 899 Czytań - Drukuj