Jadłospis - grudzień

KOLONIA GMINY PIEŃSK 2.08.-14.08.2011r.
W wypoczynku nad morzem Bałtyckim w miejscowości Niechorze brało udział 45 dzieci z naszego miasta i gminy. Opiekunami kolonistów byli pracownicy pieńskiej oświaty w składzie: Ewa Magda, Cezary Bajorek, Jarosław Żółtański oraz kierownik kolonii Joanna Gal.
Bezpieczną i wesołą podróż zapewniło Przedsiębiorstwo Wielobranżowe RENMAC z siedzibą w Dłużynie Dolnej.
Kolonistów gościł Ośrodek wczasowo-kolonijny Haryzma, na czele z bardzo wyrozumiałym i pomocnym właścicielem panem Krzysztofem Sobestjańskim. Na terenie ośrodka mieliśmy do dyspozycji salę dyskotekową, salę TV, boiska do gry w siatkówkę plażową, piłkę nożną i piłkę koszykową oraz stół do tenisa stołowego a także plac zabaw. Rozegraliśmy turnieje na każdym z wymienionych boisk.
W programie kolonii były również gry i zabawy nad morzem, do którego mieliśmy niespełna 200 metrów. Na pogodę nie mogliśmy narzekać , w pełni wykorzystaliśmy słoneczne dni korzystając z kąpieli morskich i słonecznych pod bacznym okiem ratowników GOPR. Oglądaliśmy kilka śmiesznych komedii oraz organizowaliśmy pogadanki profilaktyczne.
Na długo w naszej pamięci zostaną przepiękne widoki panoramy wybrzeża rewalskiego, jakie mogliśmy podziwiać z Latarni Morskiej (wysokość wieży 45m) położonej w Niechorzu na wysokim klifowym brzegu.
Braliśmy udział w wycieczce do Kołobrzegu, gdzie obejrzeliśmy w Kinie "Wybrzeże" ostatnią z części Harrego Pottera, następnie udaliśmy się do Aquaparku Millenium na 1,5 godzinne szaleństwa w wodzie.
Dzieci brały udział w wielu konkursach, za które zostały nagrodzone pamiątkowymi upominkami. Najbardziej oklaskiwane były konkursy: "Czystości", "Miss i Mister Intelektu", gdzie Miss została Paulina Wójcik a Misterem Mariusz Kubacki, "Rzeźby piaskowe nad brzegiem morza", "Pokaz mody kolonijnej", "Wyścigi wielozadaniowe" na plaży itp. Co drugi dzień odbywały się dyskoteki, w których niemalże w 100% uczestniczyli koloniści z Pieńska.
Ostatniego dnia pobytu właściciele ośrodka zorganizowali nam ognisko podczas którego odbył się konkurs piosenki kolonijnej, wręczono dyplomy uczestnictwa w kolonii oraz dla każdego pamiątkową fotografię wszystkich kolonistów nad morzem. Podsumowaliśmy nasz wypoczynek w Świecie Lodów gdzie każdy uczestnik kolonii skosztował najlepsze lody w Niechorzu.

Dodane przez Joanna Gal dnia sierpień 28 2011 11:40:590 Komentarzy ˇ 1228 Czytań - Drukuj