Jadłospis - czerwiec

Najnowszy Użytkownik: Renia

Dzień Patrona Szkoły
Wrześniowy poranek. Dzień Patrona to wielka uroczystość w naszej szkole.
Czcimy pamięć żołnierzy, którzy walczyli i ginęli za wolność, pokój, za błękitne niebo bez huku latających bomb.
„Wrzesień kojarzy się z zakończeniem wakacji, rozpoczęciem roku szkolnego, cudownym babim latem. Nie zawsze jednak tak było. Nie możemy zapomnieć, co wydarzyło się 1 września 1939 roku…”

Tak rozpoczęła się uroczystość. Uczniowie z koła teatralnego w inscenizacji słowno-muzycznej wyrazili wdzięczność żołnierzom, przybliżyli historię wrześniowych wydarzeń z okresu II wojny światowej. Patriotyczne pieśni w wykonaniu zespołu „Stokrotki”, szkolnego chóru oraz solistki Wiktorii Piotruk wzruszyły uczestników uroczystości.
Głosem syreny i minutą ciszy uczciliśmy pamięć poległych żołnierzy oraz pamięć pani Jadwigi Kuźmicz - kombatantki, która zmarła we wrześniu tego roku, a która była wielkim przyjacielem naszej szkoły i częstym jej gościem. Złożono kwiaty pod tablicą pamiątkową.
Gościliśmy w naszej szkole wielu znakomitych gości : władze naszego miasta z panem Burmistrzem na czele, Dyrektorów placówek oświatowych, kulturalnych, zakładów pracy i organizacji działających na terenie miasta, Radę Rodziców, Radnych MiG w Pieńsku, a przede wszystkim zacnych KOMBATANTÓW.
Rangę uroczystości podniosła obecność sztandarów. Honory pełniły poczty sztandarowe: SP Dłużyny Dolnej, Gimnazjum w Pieńsku, Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska, Poczet kombatancki oraz Poczet SP nr 1 w Pieńsku.
Wielkim wydarzeniem i niespodzianką dla naszych najmłodszych było uroczyste otwarcie PLACU ZABAW. Nowoczesny plac zabaw wykonano w ramach programu „RADOSNA SZKOŁA”. Uroczystego przecięcia wstęgi, ku wielkiej radości uczniów, dokonali: pan Burmistrz Jerzy Strojny, w-ce Burmistrz Małgorzata Sokołowska, przewodnicząca Rady Miejskiej Grażyna Łagowska, Ojciec Proboszcz Marek Kustroń, pani Dyrektor Agata Słapczyńska oraz najmłodsi uczniowie.
Pan Burmistrz osobiście sprawdził czy huśtawki są sprawne i bezpieczne i obwieścił, że plac jest otwarty i życzył dzieciom wspaniałych i bezpiecznych zabaw.
Po apelu zaplanowano liczne atrakcje dla uczniów:
Uczniowie klas VI wyruszyli na Rajd rowerowy do Toporowa. Tam pod pomnikiem złożyli kwiaty i zapalili znicze. Uczniowie klas V oddali hołd żołnierzom na Cmentarzu Komunalnym w Pieńsku, a najmłodsi pod Obeliskiem na Placu Wolności. Uczniowie klas IV wyruszyli na „Wyprawę odkrywców”. Zwiedzaliśmy Izbę Pamięci w naszej szkole. Odbył się konkurs plastyczny „NASZ PATRON”. Oczywiście najmłodsze dzieci mogły korzystać z nowego placu zabaw. Radość była wielka.
Organizacją uroczystość zajęło się Szkolne Koło Teatralne i Samorząd Uczniowski. Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji uroczystości.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ!

Pedagog Jolanta Strojna
Dodane przez ms dnia wrzesień 25 2012 10:04:110 Komentarzy ˇ 461 Czytań - Drukuj