Jadłospis - maj

Najnowszy Użytkownik: Renia

LALECZKI UNICEF!!!
Czy pomaganie jest przyjemne?
Czy szmaciana laleczka może uratować życie dziecka?

Jeśli chcą Państwo poznać odpowiedzi na te pytania, zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w światowym projekcie UNICEF – WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA. W Polsce kampanię wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska.
Tegoroczna odsłona projektu jest jego drugą edycją. Ubiegłoroczna cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze strony szkół i przedszkoli w Polsce. W działania w ramach kampanii zaangażowało się wówczas ponad 1100 placówek edukacyjnych, które z niebywałym entuzjazmem przystąpiły do realizacji wszystkich zadań. Pierwsza edycja projektu dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń wszystkim, którzy zdecydowali się w niej wziąć udział. Radość, jaka towarzyszyła powstawaniu laleczek i organizacji imprez w szkołach, trwale zapisała się w pamięci uczestników.
Celem projektu jest:
• kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury,
• pokazanie uczniom, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne,
• zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Czadzie.
W ramach akcji uczniowie będą przygotowywali charytatywne, szmaciane laleczki UNICEF. Laleczki te są niezwykłe, ponieważ symbolizują pomoc uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Każda z nich będzie miała swoją tożsamość. Dzieci same wybiorą kraj pochodzenia dla wykonanej przez siebie laleczki, a przez to określą kolor skóry, strój, a także imię i wiek, które umieszczą w „akcie urodzenia”. Laleczki zostaną zaprezentowane podczas specjalnie zorganizowanych w szkole imprez, spotkań, festiwali etc. Każdy z zaproszonych gości będzie mógł zaopiekować się wybraną laleczką w zamian za przekazanie darowizny na rzecz ratowania życia dzieci w Czadzie. Minimalna kwota darowizny w wysokości 10 zł umożliwi zaszczepienie jednego dziecka przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego, a tym samym pozwoli na uratowanie mu życia.

Etapy projektu:
1. Podróż przez kontynenty – dzieci podczas zajęć, bądź w formie pracy domowej, wybierają kraj, z którego będzie pochodziła ich laleczka, zbierają jak najwięcej informacji o geografii kraju, a także o jego mieszkańcach: zwyczajach, kulturze, itp.

2. Przygotowanie laleczek przez uczniów – uszycie laleczki jest niezwykle proste! W oparciu o szablon wysłany przez UNICEF dzieci przygotowują swoje charytatywne laleczki, które ubiorą i przyozdobią w sposób odpowiadający kulturze kraju, który wcześniej wybrały.

3. Wystawa laleczek w szkole – podczas specjalnego wydarzenia odbędzie się prezentacja laleczek. Na ten dzień dzieci zaproszą rodziców, dziadków, opiekunów i społeczność lokalną. Każdy będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku z Czadu, przekazując na ten cel darowiznę.

4. Konkurs na „najbardziej oryginalną laleczkę”- każda realizująca projekt szkoła, będzie mogła wziąć udział w konkursie na najbardziej oryginalną laleczkę. Nagrodą jest koncert Majki Jeżowskiej w zwycięskiej szkole.

Zgłaszając się do udziału w kampanii szkoły wyrażają w ten sposób chęć propagowania wrażliwości społecznej i idei niesienia pomocy najbardziej potrzebującym.

Pomaganie jest przyjemne. Przekonaj się! Uszyj laleczkę i daj dzieciom nadzieję!

WIĘCEJ O LALECZCE W ZAKŁADCE "UNICEF"!

Dodane przez ms dnia styczeń 16 2013 13:00:000 Komentarzy ˇ 426 Czytań - Drukuj