Jadłospis - marzec

WSPOMINAMY WAKACJE!!!
Uczniowie
W dniach od 7 do 17 lipca 2013 roku, 40 osobowa grupa dzieci z naszej gminy aktywnie wypoczywała na kolonii terapeutycznej w Ustroniu Morskim. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwało trzech opiekunów pani Ewa Magda, pan Cezary Bajorek oraz pani Joanna Gal.
Podczas pobytu dzieci integrowały się oraz umacniamy pozytywne zachowania w relacjach międzyludzkich podczas wycieczek po najbliższej i dalszej okolicy (m.in. leśny spacer do wielowiekowych dębów), wspólnych zabaw ogólnorozwojowych, dyskotek i w wielu innych zajęć organizowanych przez opiekunów. Uczyły się , że można wypoczywać aktywnie i nie trwonić czasu na bezsensowne spędzanie długich godzin przed telewizorem, grach komputerowych, czy też przebywanie w nieodpowiednim dla ich wieku towarzystwie.

Wielu ciekawych wrażeń dostarczała realizacja bogatego harmonogramu imprez kolonijnych i wycieczek edukacyjno-rekreacyjnych.
W czasie wycieczki do Kołobrzegu, uczestnicy kolonii pod czujnym okiem przewodnika zwiedzili zakątki tego pięknego, nadmorskiego kurortu (m.in. Muzeum Oręża Polskiego), płynęli statkiem wycieczkowym, z pokładu którego podziwiali krajobraz nadmorski i pracę portu. Podczas wyprawy do sąsiednich Gąsek, wspinaliśmy się na jedną z najwyższych latarni morskich na polskim wybrzeżu. Tego samego dnia zwiedzaliśmy przepiękne ogrody tematyczne rHortulusr1; w Dobrzycy. W niedzielę uczestniczyliśmy we mszy św. w kościele. Braliśmy udział w wycieczce rCiuchciąr1; do Sianożętów. Uczestniczyliśmy w prelekcji w rSkansenie Chlebar1; umacniając szacunek do pieczywa osobiście wypiekaliśmy własne wyroby. Z uwagą słuchaliśmy morskich opowieści doświadczonego rybaka z Koszalina, który umożliwił nam bliskie spotkanie z flądrą i łososiem. Pewnego pochmurnego dnia mieliśmy zajęcia pływackie na krytym basenie w Centrum Sportu i Rekreacji. Spacerowaliśmy po wielkim lotnisku w Podczelu. W Zieleniewie, na kilka godzin dołączyliśmy do jednego z plemion indiańskich, poznając ich codzienne życie.
W czasie trwania kolonii organizowane były różnorodne zajęcia grupowe o charakterze profilaktyczno- terapeutycznym. Dzieci brały udział w rQuizie wiedzy o okolicyr1;, pokazie mody kolonijnej, konkursie czystości, budowli z piasku, zabawach integracyjnych, które uczą szacunku dla drugiego człowieka . Odbywały się Turnieje w piłkę nożną, siatkową, tenisa stołowego. Organizowane były również zajęcia plastyczne i manualne, zajęcia z piosenki (konkurs karaoke) oraz taneczne- pokazy umiejętności odbyły się przy ognisku. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się zawody strzeleckie, zwłaszcza chłopcy strzelali z wielkim zaangażowaniem trafiając w środek tarczy. Rywalizacja podczas wszystkich konkursów i zawodów przebiegała w duchu walki fair play.
Opiekunowie kolonii mają nadzieję, że pobyt w Ustroniu Morskim, dostarczył dzieciom wiele pozytywnych przeżyć i pozostanie na zawsze w ich pamięci.

Dodane przez Joanna Gal dnia wrzesień 17 2013 13:53:460 Komentarzy ˇ 432 Czytań - Drukuj