Jadłospis - grudzień

Pasowanie Pierwszoklasistów!
29 października 2013 r. to pamiętna data dla Pierwszoklasistów. W tym dniu w Euroregionalnym Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku odbyło się uroczyste Ślubowanie uczniów klasy I. Punktualnie o godzinie 900 - Przewodniczący Szkoły – Michał Miśta powitał zaproszonych gości, dyrekcję szkoły, nauczycieli oraz rodziców i uczniów. Szczególnie gorąco powitał bohaterów uroczystości - uczniów klas I. Dzieci prezentowały swoje umiejętności w krótkim programie, który przygotowany został wcześniej przez wychowawców klas, panie: Jolantę Szlądzak, Agnieszką Chyrowską, Annę Papadopolus oraz Katarzynę Zioła przy współudziale uczniów klas VI. Pierwszoklasiści wspierani przez swoje wychowawczynię i Dobrą Wróżkę nie dali się zastraszyć Złej Wróżce. Recytowali wiersze, śpiewali piosenki, i tym samym udowodnili, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na poczet flagowy szkoły.

Pasowania nadszedł czas,będzie uczniem każdy z nas.
Z tej okazji przyrzekamy, że się bardzo postaramy.
Zawsze dbać o dobre imię swojej szkoły. Wykorzystać w pełni czas przeznaczony na naukę. Szanować nauczycieli, pracowników szkoły, koleżanki i kolegów. Przestrzegać porządku i czystości w klasie, szkole i na boisku. Dbać o sprzęt szkolny. Starać się mieć dobre oceny.

Pasowanie na ucznia przez panią dyrektor "wielkim ołówkiem" - było tylko tego potwierdzeniem. Uczniowie klasy I zostali przyjęci do braci uczniowskiej. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów.
Po ceremonii Pasowania głos zabrała pani dyrektor szkoły Agata Słapczyńska oraz Pan Burmistrz Miasta i Gminy Pieńsk Jerzy Strojny. Zaproszeni goście gratulowali pierwszakom przyjęcia do braci uczniowskiej i życzyli sukcesu w nauce. Pierwszoklasiści obdarowani zostali również licznymi upominkami, których sponsorami byli: Burmitrz Miasta i Gminy Pieńsk Jerzy Strojny, Rada Rodziców, Prezes GSSCH – p. Antoni Strzelczyk, Dyrektor Agencji Ubezpieczeniowej Allianz - p. Andrzej Wesołowski, Dyrektor Przedszkola Publicznego w Pieńsku oraz dwa oddziały przedszkolne z naszej szkoły i uczniowie klas III. Ogromne podziękowania należą się rodzicom uczniów klas I za pomoc w przygotowaniach imprezy, którzy stanęli na wysokości zadania. Serdeczne podziękowania kierujemy również do p. Andrzeja Świderskiego - Dyrektora Euroregionalnego Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku, oraz p. Sławomira Ząbkiewicza i p. Anny Smażyk.

Następnie była chwila na pamiątkowe zdjęcia grupowe i indywidualne. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem. Pełni wrażeń, w towarzystwie wzruszonych rodziców, uczniowie udali się do domów.
Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech,
a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

Wychowawcy Klas I

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ!
Dodane przez ms dnia listopad 20 2013 10:26:350 Komentarzy ˇ 343 Czytań - Drukuj