Nawigacja
Strona Główna
Kategorie Newsów
Szukaj

Kontakt dla rodziców

Kronika pierwszaka

Galeria przedszkolaków

Galeria zdjęć
Galeria świetlicy
Galeria filmów

Plan terenu szkoły
Mapa drzew
PLAN LEKCJI
Rozkład autobusów

ZASTĘPSTWA

DZIENNIK ELEKTRONICZNY
Instrukcja

Spis podręczników 16/17
Programy nauczania 16/17

Regulamin Rady Rodziców

Kącik pedagogiczny
Kącik logopedyczny
Program logopedyczny
Bezpieczny Internet

STATUT SZKOŁY (nowy)
WSO - punkty
Program profilaktyczny
Program wychowawczy
Regulamin wycieczek
Informacja o ubezpieczeniu
Zakres ubezpieczenia


Jadłospis - grudzień
Regulamin stołówki
Karta zgł. do świetlicy

UNICEF - raport 2017r.

O Naszej Szkole
Biblioteka szkolna
Generał Filipkowski

Stara wersja strony
Licznik
Liczba newsów: 1,318
Liczba zdjęć w galerii: 13,166
Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 510
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: magzab6
Zapraszamy do:

pajacyk.pl


UKS PIEŃSK

Pieszy Rajd - "Matka Ziemia"
Przyroda
25 kwietnia 2009 r uczniowie z naszej szkoły wraz z opiekunami, nauczycielem przyrody mgr Alicją Młot oraz nauczycielem wychowania fizycznego mgr Joanną Szubartowską, wzięli udział w III edycji wiosennego rajdu pieszego pod hasłem „Matka Ziemia”.


Rajd rozpoczął się przed Domem Kultury, gdzie uczestnicy otrzymali plakietki oraz mapę z oznaczoną trasą wędrówki. Podzieleni na partole wraz ze swoimi opiekunami wyruszyliśmy w trasę, która biegła przez Stojanówek do szkółki leśnej w Bielawie Dolnej.
Po około trzech godzinach marszu dotarliśmy do celu. Tu powitali nas organizatorzy i poczęstowali grochówką. Uczniowie wzięli udział w dwóch konkursach, jeden był o lokalnym samorządzie, a drugi wiedzy przyrodniczej. W trakcie pobytu w szkółce odbyliśmy spacer po wąwozie przyrodniczym, poszerzając swoją wiedzę o przyrodzie regionu.
Ciepłe kiełbaski, herbata a następnie dyplomy za uczestnictwo w rajdzie zakończyły ten piękny, słoneczny dzień aktywnego odpoczynku. Pełni wrażeń wsiedliśmy do autokaru, który odwiózł nas do Pieńska.
Dodane przez ms dnia kwiecień 30 2009 08:19:190 Komentarzy ˇ 425 Czytań - Drukuj

ZBIERAMY NAKRĘTKI
Ważne!!!
Żoliborskie Stowarzyszenie "Dom Rodzina Człowiek" prowadzi ogólnopolską akcję zbierania nakrętek pod nazwą "Zakręcona nakrętka". Kwoty pieniężne uzyskane z ich sprzedaży przeznacza na zakup wózków inwalidzkich.

Zbieramy więc:

1. plastikowe nakrętki od butelek po wszelkich napojach
2. plastikowe zatyczki, kapsle po środkach chemicznych
3. plastikowe korki, zaślepki itp...


więcej informacji na T E J stronie.


SAMORZĄD UCZNIOWSKI KLAS 4-6 organizuje zbiórkę w naszej szkole. Zapraszamy zarówno klasy 1-3 jak i 4-6 do udziału w zbiórce.
Swoim zaangażowaniem w akcję możemy pomóc niepełnosprawnym.

Tak niewiele wystarczy, aby zmienić czyjeś życie na lepsze :)

Wszelkie pytania proszę kierować do przedstawicielki SU klas 4-6 Joanny Szubartowskiej.
P.S. Dla osoby oraz klasy, która uzbiera najwięcej nakrętek przewidziana jest SUPER NAGRODA !!!
Dodane przez ms dnia kwiecień 29 2009 08:32:470 Komentarzy ˇ 882 Czytań - Drukuj

Szkolny Konkurs Techniczny
Plastyka
Szkolny Konkurs Techniczny pod hasłem - "TECHNIKA II WOJNY ŚWIATOWEJ W OCZACH DZIECKA" jest częścią przypadających na 2009 rok obchodów rocznicowych związanych z 70-tą rocznicą wybuchu II wojny światowej i kampanii wrześniowej 1939 roku. Podstawowym celem konkursu było upamiętnienie faktów związanych z przebiegiem II wojny światowej oraz uczczenie pamięci ofiar tej wojny.
Przy tworzeniu prac konkursowych, dzieci mogły wykazać się swoją wiedzą dotyczącą II wojny światowej, a także przedstawić swoje wyobrażenia dotyczące tego okresu w postaci wykonanych prac technicznych. Konkurs połączony z wystawą przerósł najśmielsze oczekiwania. Wzięło w nim udział ponad 70 osób z klas I - VI. Wszystkie prace były bardzo interesujące i ciekawie wykonane. Jury w składzie p. dyr. A. Słapczyńska, wiecedyrektor M. Sierzputowska, G. Stelmach oraz p. M. Sidorowicz miało nie lada trudne zadanie. Ze względu na dużo oryginalnych prac, jury postanowiło przyznać wyłącznie wyróżnienia.

Oto osoby, którym je przyznano: w "czytaj więcej"

Dodane przez ms dnia kwiecień 29 2009 08:22:10Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 587 Czytań - Drukuj

Powiatowy Konkurs Matematyczny klas III
Matematyka
W tym roku Powiatowy Konkurs Matematyczny poprzedzony został jak co roku Gminnym Konkursem Matematycznym, który odbył się w Szkole Podstawowej w Dłużynie. W konkursie uczestniczyli uczniowie, którzy na teście szkolnym uzyskali minimum 18 punktów. Byli to:

Joanna Adamska klasa IIIa SP1 Pieńsk
Jakub Bober klasa IIIa SP1 Pieńsk
Paulina Wójcik klasa IIIb SP1 Pieńsk
Jakub Ząbkiewicz klasa IIIb SP1 Pieńsk
Julia Brandys klasa III d SP1 Pieńsk
Aleksandra Maciak klasa IIId SP1 Pieńsk
Joanna Jagiełło klasa III SP Dłużyna
Piotr Schmidt klasa III SP Dłużyna.

W ciągu 60 minut uczniowie rozwiązywali test składający się z 7 zadań. Tym razem zgodnie z regulaminem aby zakwalifikować się do etapu powiatowego należało zdobyć minimum 15 z możliwych 19 punktów. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali organizatorzy oraz nasza delegacja czyli p. Cezary Bajorek , który był członkiem komisji wraz z p. Jolantą Strojną , która przede wszystkim duchowo wspierała naszych małych matematyków. Wśród obserwatorów zasiadali Rodzice naszych uczniów. Nasza uczennica Joanna Adamska z klasy IIIa uzyskała największą liczbę punktów wśród wszystkich uczestników konkursu i tym samym 29 kwietnia 2009 r. będzie reprezentować naszą szkołę na Powiatowym Konkursie Matematycznym w Zgorzelcu. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia! Zapraszamy do galerii. Newsa przygotowała: Monika Górecka
Dodane przez ms dnia kwiecień 29 2009 08:16:310 Komentarzy ˇ 907 Czytań - Drukuj

Współpraca polsko-niemiecka ze szkołą w Zodel - Projekt wiosenny
Z życia SP1
W ramach współpracy polsko – niemieckiej 22.04.2009r. odbyło się spotkanie klasy IIc z Pieńska z zaprzyjaźnioną klasą drugą z Zodel. Obydwie klasy wyjechały do ZOO Parku w Gorlitz. Miały w ten sposób okazję na bliski kontakt nie tylko ze zwierzętami domowymi, ale również z gatunkami zwierząt i roślin rzadko spotykanych na co dzień. Dzieci z zaprzyjaźnionych szkół wymieniły się drobnymi prezentami. Takie też zostały wręczone dla ich opiekunów i Dyrekcji szkoły w Zodel. Pełni wrażeń wróciliśmy do domu. Zapraszamy do galerii. Tekst i zdjęcia: Zofia Lesicka.
Dodane przez ms dnia kwiecień 27 2009 09:51:550 Komentarzy ˇ 402 Czytań - Drukuj

MISTRZOSTWA NASZEJ SZKOŁY W 4-BOJU LEKKOATLETYCZNYM!
Sport
Już w piątek tj. 24.04. o godzinie 15.00 na STADIONIE rozpoczną się Mistrzostwa naszej szkoły w 4-boju lekkoatletycznym. Zapraszam dziewczęta z klas 5 i 6. Sześc najlepszych uczennic będzie reprezentowało szkołę na mistrzostwach powiatu dnia 29.04. w Bogatyni.
Zarówno w eliminacjach szkolnych jak i na bogatyńskim stadionie dziewczęta będą miały za zadanie wystartować w 4 konkurencjach:

skok w dal
bieg na 60 m
rzut piłeczką palantową
bieg na 600 m

Wyniki zostaną przeliczone na punkty, a sześc dziewczynek z najlepszymi wynikami pojedzie do Bogatyni walczyć o medale mistrzostw powiatu zgorzeleckiego.
Czekam na zgłoszenia do czwartku (23.04).
ZAPRASZAM!!!
Dodane przez Joanna Gal dnia kwiecień 21 2009 10:52:130 Komentarzy ˇ 419 Czytań - Drukuj

Konkurs plastyczny "Patron Naszej Szkoły"
Plastyka
W tym roku przypada 70 rocznica wybuchu II wojny światowej. W związku z tym, już dziś w naszej szkole został przeprowadzony konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III, pod hasłem "PATRON NASZEJ SZKOŁY". Celem konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych, rozbudzanie zainteresowań historią naszego kraju oraz poszukiwanie nowych, ciekawych technik plastycznych. Spośród wszystkich prac jury w składzie: wicedyrektor p.M.Sierzputowska, G.Stelmach, M.Grodzka, J.Strojna wyłoniło zwycięzców. Oto oni:

KLASY I

I miejsce - Karolina Markowska - kl. Ia

II miejsce - Wiktoria Rybaczuk - kl.Ia

III miejsce - Patryk Dragan - kl. Ic

Wyróżnienie dla Przemysława Krupczyńskiego - kl.Ib

KLASY II

I miejsce - Wiktoria Kowalczyk - kl. IIa

II miejsce - Olimpia Pozauć - kl. IIa

III miejsce - Karolina Wasilewska - kl.IIb

KLASY III

I miejsce - Agnieszka Izdebska - kl. IIId

II miejsce - Agata Komarnicka - kl. IIId

III miejsce - Ewelina Ligęza - kl.IIIb


Konkurs stał się doskonałą okazją do zaprezentowania zdolności plastycznych dzieci.
Nagrodzonym i wyróżnionym GRATULUJĘ, a wszystkim biorącym udział serdecznie DZIĘKUJĘ. Zapraszamy do galerii. Organizator: Izabela Gajda
Dodane przez ms dnia kwiecień 21 2009 10:50:310 Komentarzy ˇ 490 Czytań - Drukuj

Koncert!!!
Muzyka
20 kwietnia na salę gimnastyczną zaprosił nas zespół muzyczny "Antrakt", który przy pomocy muzyki przeprowadził nas przez całą Europę. Koncert umuzykalniający z cyklu "Wędrówki Janka Muzykanta" tym razem nosił tytuł "Od klasyki do pop muzyki". Duet instrumentalno - wokalny zaprezentował wiele utworów w bardzo ciekawej aranżacji. Wszyscy świetnie się bawili i z pewnością na długo zapamiętają ten koncert. Fotorelację można już oglądać w naszej galerii. Zapraszamy!!!
Dodane przez ms dnia kwiecień 20 2009 12:13:250 Komentarzy ˇ 517 Czytań - Drukuj

64. Rocznica Forsowania Nysy Łużyckiej
Uroczystości
15 kwietnia 2009 roku o godzinie 10:00 przy pomniku Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego w Toporowie rozpoczęła się uroczystość związana z 64. rocznicą Forsowania Nysy Łużyckiej. Naszą szkołę reprezentowała 3 osobowa grupa uczniów wraz z opiekunami i Panią Wicedyrektor Małgorzatą Sierzputowską. Uroczystość rozpoczęła się odegraniem hymnu państwowego. Licznie zgromadzeni gości wygłosili krótkie przemówienia, przez które przemawiał wielki patriotyzm oraz szacunek dla wszystkich, którzy zginęli podczas II Wojny Światowej.


W trakcie uroczystości dokonano także poświęcenie i przekazania odnowionego Sztandaru Gminy Pieńsk. Fundatorzy uroczyście wbili sztandarowe gwoździe na pamiątkowej tablicy. Po zmówieniu modlitwy za poległych żołnierzy oraz złożeniu kwiatów przed pomnikiem odbyło się spotkanie pokoleń przy grochówce i kiełbasce, podczas którego przybyli kombatanci podzielili się wspomnieniami z młodszymi pokoleniami. Dodatkową atrakcją była historyczna prezentacja umundurowania i wyposażenia żołnierzy 2 Armii W.P. Zapraszamy do galerii gdzie zobaczycie zdjęcia z tej pięknej uroczystości.
Dodane przez ms dnia kwiecień 16 2009 09:26:360 Komentarzy ˇ 457 Czytań - Drukuj

Nowa galeria!
Sport
Zapraszamy do zaległej galerii zdjęć z turnieju w "Dwa Ognie", który odbył się 31 marca 2009. Turniej rozegrany został pomiędzy klasami czwartymi. We wcześniejszych newsach znajdziecie relację z tych zawodów. Zapraszamy! Fotografie: Joanna Szubartowska
Dodane przez ms dnia kwiecień 16 2009 08:34:160 Komentarzy ˇ 394 Czytań - Drukuj

Strona 119 z 132 << < 116 117 118 119 120 121 122 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Licznik
już za

Wigilia!!!
Szkolny zegar
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

ms
13/11/2017 09:49
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH
AHAHAHA! Dobre!smiley


mdubrawski
12/11/2017 22:12
pani Asiu jeszcze domek z klocków lego i będzie komplet pszczelego bohatera!!!

Joanna Gal
11/11/2017 12:08
Ja już adoptowałam pszczołę smiley A Wy?

Joanna Gal
07/11/2017 21:54
Zapraszamy do udziału w konkursie profilaktycznym dotyczącym wiedzy o cukrzycy! Nagrody są bardzo atrakcyjne!

Joanna Gal
19/09/2017 18:19
Gratulacje dla wszystkich uczestników Dziecięcego Biegu Ulicznego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pieńsk- przeciwko przemocy i agresji!

Joanna Gal
30/09/2016 19:04
Klasa 4a wraz z wychowawczynią dziękuje za pouczającą i niezwykle wzruszającą lekcję historii jaką była niewątpliwie dzisiejsza uroczysta akademia z okazji obchodów Dnia Patrona Szkoły.

adiada
13/02/2016 16:35
W Poniedziałek już do szkoły..

ms
21/12/2015 12:17
Przypominam, że do szkoły wracamy 7 stycznia 2016r. smiley

pd
07/04/2015 16:57
Kiedy idziemy do szkoły

ms
02/03/2015 14:06
Trzeba odświeżyć (klawisz F5), bo komputer ma w pamięci starą stronę i automatycznie ją otwiera.

Archiwum
Design by CeRNoBiL Powered by Php-Fusion. 2762772 Unikalnych wizyt