Nawigacja
Strona Główna
Kategorie Newsów
Szukaj

Kontakt dla rodziców

Kronika pierwszaka

Galeria przedszkolaków

Galeria zdjęć
Galeria świetlicy
Galeria filmów

Plan terenu szkoły
Mapa drzew
PLAN LEKCJI
Rozkład autobusów

ZASTĘPSTWA

DZIENNIK ELEKTRONICZNY
Instrukcja

Jadłospis - maj
Regulamin stołówki
Karta zgł. do świetlicy

Spis podręczników 16/17
Programy nauczania 16/17

Regulamin Rady Rodziców

Kącik pedagogiczny
Kącik logopedyczny
Program logopedyczny
Bezpieczny Internet

STATUT SZKOŁY (nowy)
WSO - punkty
Program profilaktyczny
Program wychowawczy
Regulamin wycieczek 18/19
Informacja o ubezpieczeniu
Zakres ubezpieczenia 18/19


UNICEF - raport 2019r.

O Naszej Szkole
Biblioteka szkolna
Generał Filipkowski

Stara wersja strony
Użytkowników Online
Gości Online: 5
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 513
Nieaktywowany Użytkownik: 14
Najnowszy Użytkownik: Renia
Zapraszamy do:

pajacyk.pl


UKS PIEŃSK

RAJD - MATKA ZIEMIA - GALERIE!!!
ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ I FILMÓW
NA DŁUGO :) OCZEKIWANE ZDJĘCIA I FILMY Z RAJDU!!!
Dodane przez ms dnia maj 06 2009 10:27:550 Komentarzy ˇ 376 Czytań - Drukuj

DZIEŃ PRZYRODNIKA - WYNIKI
Poniższa tabela prezentuje wyniki z Dnia Przyrodnika. Oficjalne ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród na czerwcowym apelu.
Dodane przez ms dnia maj 06 2009 08:21:170 Komentarzy ˇ 445 Czytań - Drukuj

Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3-go Maja
Uroczystości
Trochę historii: "Sytuacja międzynarodowa, pomyślna dla Polski, zmieniła się wiosną 1791r. Wojna Rosji z Turcją zbliżała się ku końcowi, a stosunki rosyjsko-pruskie uległy poprawie. Patrioci obawiali się, że Rosja wystąpi przeciwko reformom w Polsce. Postanowiono więc jak najszybciej wprowadzić zasadnicze zmiany w ustroju państwa. Dnia 3 maja 1791r. sejm uchwalił konstytucję, wykorzystując obecność tylko stosunkowo niewielu posłów przeciwnych reformom. Postawiono pod broń wojsko, które otoczyło Zamek Królewski - miejsce obrad. Na ulicach zgromadziły się patriotyczne nastawione tłumy. W atmosferze entuzjazmu nieliczni przeciwnicy konstytucji mieli niewiele do powiedzenia. Po kilku godzinach obrad dokument uchwalono przez aklamację, czyli powszechną zgodę, bez liczenia głosów. Konstytucja zlikwidowała liberum veto i wolną elekcję. Odtąd tron polski był dziedziczny i po Stanisławie Auguście miała panować dynastia saska. Zniosła też podział Rzeczypospolitej na Koronę i Litwę. Wprowadzono wspólne skarb i wojsko. Powołano urząd Straż Praw, który był głównym organem władzy wykonawczej. Konstytucja ogłosiła,że chłopi zostali wzięci pod opiekę prawa. Zyskali również mieszczanie miast królewskich, gdyż uchwalone wcześniej prawo o miastach zostało zawarte w konstytucji. Konstytucja 3 maja była drugim tego rodzaju dokumentem na świecie (pierwszy to konstytucja amerykańska) i stanowiła akt prawny wielkiej wagi." My także, chcąc uczcić to wielkie wydarzenie, przygotowaliśmy wspaniałą inscenizację. Zajęły się tym panie z SU wraz z dziećmi naszej szkoły. Pokazano nam historię tego wydarzenia w sposób bardzo ciekawy, przystępny, chwilami śmieszny, a chwilami podniosły. Dziękujemy wszystkim organizatorom za dobrą lekcję historii i mamy nadzieję, że jako Polacy i patrioci zapamiętamy jak najwięcej szczegółów, tego jakże ważnego dla nas wydarzenia. Zapraszamy do galerii.
Dodane przez ms dnia maj 05 2009 11:25:390 Komentarzy ˇ 556 Czytań - Drukuj

Stypendiada plastyczna "Kreska"
Plastyka
Dnia 21 kwietnia w naszej szkole odbyła się Stypendiada Plastyczna „Kreska”. Uczniowie mieli za zadanie zaprojektować okładkę do ulubionej książki w dowolnej technice. Konkurs trwał 60 minut.

Uczestnicy konkursu:

klasa IV c
Magdalena Nowak
Barbara Ilnicka

klasaVa
Beata Gołyś
Agata Winnicka

klasa V b
Paulina Śmigiel
Małgorzata Galska
Mateusz Nowosielski
Weronika Marędziak
Łukasz Kilarski
Jakub Duszyński
Kinga Dominiczak

Klasa V c
Anna Wądrzyk
Aleksandra Stec

Klasa VI a
Katarzyna Błauciak
Sylwia Winiewska

Klasa VI c
Patryk Wlazło

Klasa VI d
Patrycja Kaźmierczak
Aleksandra Penarska


Prace zostały wysłane do Tomaszowa Mazowieckiego. Czekamy na wyniki.
Dodane przez ms dnia maj 05 2009 08:32:520 Komentarzy ˇ 751 Czytań - Drukuj

Dzień przyrodnika
Przyroda
W tym roku w specjalny sposób uczciliśmy Święto Ziemi. Dnia 28 kwietnia 2009 r. zorganizowaliśmy Dzień Przyrodnika. Choć we wszystkich klasach odbywały się różnorodne zajęcia cel był wspólny: rozwijanie wiedzy przyrodniczej, uświadamianie wagi współczesnych problemów ekologicznych świata oraz kształtowanie nawyku odpowiedzialności za wygląd najbliższego otoczenia.
Uczniowie z klas IV-VI rozpoczęli dzień od zadań sprawdzających ich wiedzę o przyrodzie rozwiązując testy w zespołach klasowych. O godzinie 8.50 obejrzeliśmy spektakl pt. : „Dzień Ziemi” przygotowany przez uczniów z koła teatralnego pod opieką p. E.Filipowicz, p. J.Strojnej i p. G.Stelmach i uświetniony występem dziewcząt z zespołu „Stokrotki”, które przygotowała p. Z.Derbis. Bardzo nam się podobało! Dziękujemy!

Następnie wszystkie klasy wyruszyły w teren. Dzieci z klas czwartych sadziły kwiaty na klombach przed szkołą. Klasy piąte urządzały skalniak od strony Orlika, gdzie nasadziły rośliny skalne. Tutaj nie było wcale łatwo więc bardzo gorąco dziękujemy za pomoc rodzicom i babciom. Warto wspomnieć, że wszystkie rośliny zostały zgromadzone przez uczniów! Natomiast klasy szóste wyruszyły na bieg patrolowy. Uczniowie rozwiązywali zadania w Nadleśnictwie (serdeczne podziękowania dla p.Adama Duchaczyka), w Bibliotece (dziękujemy pracownikom i p.Marii Winnickiej), na Placu Wolności, gdzie musieli wziąć udział w Quizie geograficznym.

Wszyscy uczniowie zbierali czasie zajęć niezwykłe przedmioty, które następnie należało umieścić i opisać w klasowym kąciku przyrodniczym wraz z przygotowanymi wcześniej sadzonkami. Kącik można było wykonać wg własnej fantazji i wyobraźni. Jak się okazało fantazja była ogromna! W niektórych klasach znalazły się szynszyle, chomiki, biedronki… W czasie pracy p. Maciej Sidorowicz nieustannie wykonywał zdjęcia, do obejrzenia których zapraszamy do naszej galerii. W środę 29 kwietnia specjalna komisja oceniła wszystkie prace. Ostateczne rozstrzygnięcie i wyniki zostaną podane na czerwcowym apelu przed zakończeniem roku szkolnego. Organizatorzy Dnia Przyrodnika w klasach IV-VI – p.A.Młot i M.Sierzputowska dziękują serdecznie wszystkim wychowawcom klas za zgodną współpracę i zrozumienie.
Dzieci z klas I-III oraz ich rodzice i nauczyciele już wcześniej przygotowali się do tego dnia. Każda klasa podzielona została na trzy zespoły, które wybrały sobie nazwę i przygotowały odpowiednie stroje i emblematy. Rodzice natomiast zakupili ziemię sadzonki kwiatów i zorganizowali stanowiska na bieg patrolowy.
Młodsi uczniowie również obejrzeli spektakl teatralny. Następnie w gazonach przed szkołą dzieci z rodzicami i wychowawcami sadziły zakupione wcześniej kwiaty. Pozostałe zadania przygotowane na ten dzień zorganizowane były w szkole i poza nią. W klasach dzieci pracowały w grupach i wykonywały następujące prace:
-plakat o treści przyrodniczej
-pudełko na odpady-plastik i papier
-prace przestrzenne z odpadów plastikowych

Następnie odbył się bieg patrolowy, gdzie uczniowie na poszczególnych stanowiskach wykonywali zadania sprawdzające ich poziom wiedzy z zakresu edukacji ekologicznej. Stanowiska 1-„Zgaduj zgadula”, 2- „TAK-NIE” 3- „Mapa mentalna –drzewo” zorganizowane były przez rodziców, za co im serdecznie dziękujemy.
Organizatorami Dnia Przyrodnika w klasach młodszych były panie: I.Gajda, M.Drzewiecka, D.Dygas, M.Górecka, M.Neuman.
Na zakończenie w sposób szczególny gorąco dziękujemy wszystkim rodzicom, zwłaszcza panom, którzy ciężko fizycznie pracowali przed szkołą przygotowując miejsce pod nową trawę. Dziękujemy! Zapraszamy raz jeszcze do galerii!!!
Dodane przez ms dnia kwiecień 30 2009 10:05:040 Komentarzy ˇ 543 Czytań - Drukuj

Pieszy Rajd - "Matka Ziemia"
Przyroda
25 kwietnia 2009 r uczniowie z naszej szkoły wraz z opiekunami, nauczycielem przyrody mgr Alicją Młot oraz nauczycielem wychowania fizycznego mgr Joanną Szubartowską, wzięli udział w III edycji wiosennego rajdu pieszego pod hasłem „Matka Ziemia”.


Rajd rozpoczął się przed Domem Kultury, gdzie uczestnicy otrzymali plakietki oraz mapę z oznaczoną trasą wędrówki. Podzieleni na partole wraz ze swoimi opiekunami wyruszyliśmy w trasę, która biegła przez Stojanówek do szkółki leśnej w Bielawie Dolnej.
Po około trzech godzinach marszu dotarliśmy do celu. Tu powitali nas organizatorzy i poczęstowali grochówką. Uczniowie wzięli udział w dwóch konkursach, jeden był o lokalnym samorządzie, a drugi wiedzy przyrodniczej. W trakcie pobytu w szkółce odbyliśmy spacer po wąwozie przyrodniczym, poszerzając swoją wiedzę o przyrodzie regionu.
Ciepłe kiełbaski, herbata a następnie dyplomy za uczestnictwo w rajdzie zakończyły ten piękny, słoneczny dzień aktywnego odpoczynku. Pełni wrażeń wsiedliśmy do autokaru, który odwiózł nas do Pieńska.
Dodane przez ms dnia kwiecień 30 2009 08:19:190 Komentarzy ˇ 475 Czytań - Drukuj

ZBIERAMY NAKRĘTKI
Ważne!!!
Żoliborskie Stowarzyszenie "Dom Rodzina Człowiek" prowadzi ogólnopolską akcję zbierania nakrętek pod nazwą "Zakręcona nakrętka". Kwoty pieniężne uzyskane z ich sprzedaży przeznacza na zakup wózków inwalidzkich.

Zbieramy więc:

1. plastikowe nakrętki od butelek po wszelkich napojach
2. plastikowe zatyczki, kapsle po środkach chemicznych
3. plastikowe korki, zaślepki itp...


więcej informacji na T E J stronie.


SAMORZĄD UCZNIOWSKI KLAS 4-6 organizuje zbiórkę w naszej szkole. Zapraszamy zarówno klasy 1-3 jak i 4-6 do udziału w zbiórce.
Swoim zaangażowaniem w akcję możemy pomóc niepełnosprawnym.

Tak niewiele wystarczy, aby zmienić czyjeś życie na lepsze :)

Wszelkie pytania proszę kierować do przedstawicielki SU klas 4-6 Joanny Szubartowskiej.
P.S. Dla osoby oraz klasy, która uzbiera najwięcej nakrętek przewidziana jest SUPER NAGRODA !!!
Dodane przez ms dnia kwiecień 29 2009 08:32:470 Komentarzy ˇ 950 Czytań - Drukuj

Szkolny Konkurs Techniczny
Plastyka
Szkolny Konkurs Techniczny pod hasłem - "TECHNIKA II WOJNY ŚWIATOWEJ W OCZACH DZIECKA" jest częścią przypadających na 2009 rok obchodów rocznicowych związanych z 70-tą rocznicą wybuchu II wojny światowej i kampanii wrześniowej 1939 roku. Podstawowym celem konkursu było upamiętnienie faktów związanych z przebiegiem II wojny światowej oraz uczczenie pamięci ofiar tej wojny.
Przy tworzeniu prac konkursowych, dzieci mogły wykazać się swoją wiedzą dotyczącą II wojny światowej, a także przedstawić swoje wyobrażenia dotyczące tego okresu w postaci wykonanych prac technicznych. Konkurs połączony z wystawą przerósł najśmielsze oczekiwania. Wzięło w nim udział ponad 70 osób z klas I - VI. Wszystkie prace były bardzo interesujące i ciekawie wykonane. Jury w składzie p. dyr. A. Słapczyńska, wiecedyrektor M. Sierzputowska, G. Stelmach oraz p. M. Sidorowicz miało nie lada trudne zadanie. Ze względu na dużo oryginalnych prac, jury postanowiło przyznać wyłącznie wyróżnienia.

Oto osoby, którym je przyznano: w "czytaj więcej"

Dodane przez ms dnia kwiecień 29 2009 08:22:10Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 638 Czytań - Drukuj

Powiatowy Konkurs Matematyczny klas III
Matematyka
W tym roku Powiatowy Konkurs Matematyczny poprzedzony został jak co roku Gminnym Konkursem Matematycznym, który odbył się w Szkole Podstawowej w Dłużynie. W konkursie uczestniczyli uczniowie, którzy na teście szkolnym uzyskali minimum 18 punktów. Byli to:

Joanna Adamska klasa IIIa SP1 Pieńsk
Jakub Bober klasa IIIa SP1 Pieńsk
Paulina Wójcik klasa IIIb SP1 Pieńsk
Jakub Ząbkiewicz klasa IIIb SP1 Pieńsk
Julia Brandys klasa III d SP1 Pieńsk
Aleksandra Maciak klasa IIId SP1 Pieńsk
Joanna Jagiełło klasa III SP Dłużyna
Piotr Schmidt klasa III SP Dłużyna.

W ciągu 60 minut uczniowie rozwiązywali test składający się z 7 zadań. Tym razem zgodnie z regulaminem aby zakwalifikować się do etapu powiatowego należało zdobyć minimum 15 z możliwych 19 punktów. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali organizatorzy oraz nasza delegacja czyli p. Cezary Bajorek , który był członkiem komisji wraz z p. Jolantą Strojną , która przede wszystkim duchowo wspierała naszych małych matematyków. Wśród obserwatorów zasiadali Rodzice naszych uczniów. Nasza uczennica Joanna Adamska z klasy IIIa uzyskała największą liczbę punktów wśród wszystkich uczestników konkursu i tym samym 29 kwietnia 2009 r. będzie reprezentować naszą szkołę na Powiatowym Konkursie Matematycznym w Zgorzelcu. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia! Zapraszamy do galerii. Newsa przygotowała: Monika Górecka
Dodane przez ms dnia kwiecień 29 2009 08:16:310 Komentarzy ˇ 976 Czytań - Drukuj

Współpraca polsko-niemiecka ze szkołą w Zodel - Projekt wiosenny
Z życia SP1
W ramach współpracy polsko – niemieckiej 22.04.2009r. odbyło się spotkanie klasy IIc z Pieńska z zaprzyjaźnioną klasą drugą z Zodel. Obydwie klasy wyjechały do ZOO Parku w Gorlitz. Miały w ten sposób okazję na bliski kontakt nie tylko ze zwierzętami domowymi, ale również z gatunkami zwierząt i roślin rzadko spotykanych na co dzień. Dzieci z zaprzyjaźnionych szkół wymieniły się drobnymi prezentami. Takie też zostały wręczone dla ich opiekunów i Dyrekcji szkoły w Zodel. Pełni wrażeń wróciliśmy do domu. Zapraszamy do galerii. Tekst i zdjęcia: Zofia Lesicka.
Dodane przez ms dnia kwiecień 27 2009 09:51:550 Komentarzy ˇ 456 Czytań - Drukuj

Strona 142 z 156 << < 139 140 141 142 143 144 145 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Licznik
Już za

WAKACJE!
Szkolny zegar
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

joshua
20/02/2018 19:04
szacun wielki zatem dla Pani i klasy! 7d niestety nie jest tak bohaterska:-)

ms
03/02/2018 15:14
smiley

Joanna Gal
03/02/2018 13:32
Panie MD 3 domki ( nie z lego)i 88 pszczół zaadoptowanych! A jak 7d? smileysmileysmileysmileysmiley

ms
13/11/2017 09:49
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH
AHAHAHA! Dobre!smiley


mdubrawski
12/11/2017 22:12
pani Asiu jeszcze domek z klocków lego i będzie komplet pszczelego bohatera!!!

Joanna Gal
11/11/2017 12:08
Ja już adoptowałam pszczołę smiley A Wy?

Joanna Gal
07/11/2017 21:54
Zapraszamy do udziału w konkursie profilaktycznym dotyczącym wiedzy o cukrzycy! Nagrody są bardzo atrakcyjne!

Joanna Gal
19/09/2017 18:19
Gratulacje dla wszystkich uczestników Dziecięcego Biegu Ulicznego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pieńsk- przeciwko przemocy i agresji!

Joanna Gal
30/09/2016 19:04
Klasa 4a wraz z wychowawczynią dziękuje za pouczającą i niezwykle wzruszającą lekcję historii jaką była niewątpliwie dzisiejsza uroczysta akademia z okazji obchodów Dnia Patrona Szkoły.

adiada
13/02/2016 16:35
W Poniedziałek już do szkoły..

Archiwum
Design by CeRNoBiL Powered by Php-Fusion. 3360517 Unikalnych wizyt