Nawigacja
Strona Główna
Kategorie Newsów
Szukaj

Kontakt dla rodziców

Kronika pierwszaka

Galeria przedszkolaków

Galeria zdjęć
Galeria świetlicy
Galeria filmów

Plan terenu szkoły
Mapa drzew
PLAN LEKCJI
Rozkład autobusów

ZASTĘPSTWA

DZIENNIK ELEKTRONICZNY
Instrukcja

Jadłospis - luty
Regulamin stołówki
Karta zgł. do świetlicy

Spis podręczników 16/17
Programy nauczania 16/17

Regulamin Rady Rodziców

Kącik pedagogiczny
Kącik logopedyczny
Program logopedyczny
Bezpieczny Internet

STATUT SZKOŁY (nowy)
WSO - punkty
Program profilaktyczny
Program wychowawczy
Regulamin wycieczek 18/19
Informacja o ubezpieczeniu
Zakres ubezpieczenia 18/19


UNICEF - raport 2017r.

O Naszej Szkole
Biblioteka szkolna
Generał Filipkowski

Stara wersja strony
Licznik
Liczba newsów: 1,525
Liczba zdjęć w galerii: 13,608
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 510
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: magzab6
Zapraszamy do:

pajacyk.pl


UKS PIEŃSK

„Popatrz, ile jesieni…”
Uczniowie
5 listopada w ramach współpracy polsko - niemieckiej uczniowie kl. I a (wych.- I. Gajda, n-l j. niemieckiego – M. Górecka) wraz z uczniami z Zodel uczestniczyli w projekcie jesiennym pod hasłem – „Popatrz, ile jesieni…”. Głównym celem spotkania było kształtowanie umiejętności nawiązywania kontaktów z osobami z innego kraju. Podczas wspólnych działań dzieci poznały zabawy ruchowo - naśladowcze, bawiły się przy muzyce, wykonały prace plastyczne o tematyce jesiennej. Następnie wszyscy udali się na poczęstunek, przygotowany przez rodziców. Na zakończenie obie grupy wymieniły się upominkami. Pamiątkami po wspólnych zajęciach są prace plastyczne, zdjęcia i oczywiście niezapomniane przeżycia. Kolejne spotkanie 28 maja 2009r. Czekamy z niecierpliwością! Zapraszamy do galerii!
Dodane przez ms dnia listopad 08 2008 00:51:040 Komentarzy ˇ 685 Czytań - Drukuj

AKTYWNY=ZDROWY. LEKCJE WYCHOWANIA FIZYCZNEGO :)
Z życia SP1
Już w starożytności znano i wysoko ceniono wartość ruchu i sprawność fizyczną. Kondycję sprawdzano na różnego rodzaju zawodach sportowych,
z których najsłynniejsze były Igrzyska Olimpijskie w Grecji. Ich zwycięzcy cieszyli się wielkim szacunkiem wśród ludzi.
Nie można mówić o zdrowiu, jeśli nie jesteśmy sprawni fizycznie. A że sprawność naszego ciała zależy właśnie od ruchu, można dojść do prostego wniosku: żeby być zdrowym, trzeba ćwiczyć!
Ruch i ćwiczenia potrafią oddziaływać na cały organizm, poprawiając wydolność wszystkich jego narządów i zwiększyć (lub przywrócić, jeśli ją utraciliśmy) sprawność fizyczną naszego organizmu.
Sprawność fizyczna jest ważnym czynnikiem warunkującym nasze zdrowie.
Polecam czynny udział na lekcjach wychowania fizycznego oraz na zajęciach Szkolnego Koła Sportowego czy Uczniowskiego Koła Sportowego. Rozmaite formy aktywności fizycznej
i umysłowej, podejmowane dla przyjemności lub współzawodnictwa pomogą nam utrzymać sprawność oraz zdrowie.
Zapraszam do galerii zdjęć, gdzie w jednym z albumów znajdują się fotki z lekcji wf pani Joanny Szubartowskiej.
Zaobserwujcie najaktywniejszych!
Dodane przez Joanna Gal dnia listopad 05 2008 17:41:160 Komentarzy ˇ 525 Czytań - Drukuj

Mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym - wyniki!
Sport
W ubiegłym tygodniu (dnia 28.10) podczas turnieju tenisa stołowego, który rozegrano na Hali widowiskowo- sportowej przy gimnazjum, wyłoniono Mistrzynię oraz Mistrza szkoły w grze pojedynczej. W zmaganiach uczestniczyło łącznie ponad 40 osób. Wiernie kibicowali rodzice, którzy
z pewnością taką postawą dodają otuchy, werwy oraz pewności podczas zmagań turniejowych.
I miejsce i tytuł Mistrza naszej szkoły wywalczył Jakub Barbaszyński z klasy 6 "d". Wicemistrzem szkoły został Paweł Wilga z klasy 6 "c". Trzecie miejsce zajął uczeń klasy 6 "d" Mateusz Martela. I miejsce oraz tytuł Mistrzyni szkoły zdobyła Beata Gołyś z klasy 5 "a", która pokonała wszystkie konkurentki. II miejsce przypadło uczennicy klasy 6 "a" Kamili Wojnicz, która uległa przy stole jedynie Beacie. Ostatnie miejsce na podium wywalczyła Klaudia Stawiarska z klasy 5 "b". Mistrzyni oraz Mistrz na zakończenie zawodów zostali uhonorowani gromkimi brawami, gratulacjami, dyplomem oraz upominkiem od organizatora. W lutym 2009 roku zostaną rozegrane Mistrzostwa powiatu zgorzeleckiego szkół podstawowych w tenisie stołowym, niewykluczone, że weźmiemy w nich udział... Zatem nie pozostaje nic innego jak zabrać się do pracy!!!
Gratuluję zwycięzcom dobrej gry!!!
Wszystkich zapraszam do udziału w zajęciach Szkolnego Koła Sportowego :) Zapraszamy do galerii, gdzie obejrzycie fotki z tej ciekawej imprezy.
Dodane przez Joanna Gal dnia listopad 05 2008 17:37:471 Komentarzy ˇ 589 Czytań - Drukuj

Spektakl teatralny
Z życia SP1
5 listopada klasy III i IV uczestniczyły w spektaklu teatru "ART-RE" z Krakowa pt. "Legenda o Lechu, Czechu i Rusie". Aktorzy w ciekawy sposób przybliżyli nam historię postania państwa polskiego. Zapraszamy do galerii.

Dodane przez ms dnia listopad 05 2008 14:02:010 Komentarzy ˇ 509 Czytań - Drukuj

1 listopada
Uroczystości
1 listopada - Dzień Wszystkich Świętych. Nasza szkoła musi i chce pamiętać o wszystkich żołnierzach i cywilach zmarłych podczas II wojny światowej. Pieński cmentarz jest miejscem, gdzie pamięcią tą dzielimy się ze zmarłymi. Na grobie polskich jeńców wojennych zapaliliśmy znicze i położyliśmy wiązanki, aby złożyć honor walczącym o wolność. Cześć ich pamięci!
Zapraszamy do galerii.

Dodane przez ms dnia listopad 05 2008 13:13:460 Komentarzy ˇ 497 Czytań - Drukuj

Nasz profil na YouTube!
Informatyka
Nasza internetowa galeria powiększa się nie tylko o zdjęcia. Zapraszamy do naszego profilu na YouTube, gdzie zobaczycie filmy dotyczące wydarzeń
z SP1 w Pieńsku. Na razie mamy tylko dwa filmy dotyczące wyjazdu klas 1a
i 1b do Figlolandu. Zapraszamy!!!!


-->NASZA FILMOWA GALERIA!!!<--


Dodane przez ms dnia listopad 03 2008 09:09:261 Komentarzy ˇ 696 Czytań - Drukuj

Wycieczka klas 1a i 1b do Figlolandu
Uczniowie
16 października uczniowie z klas 1a i 1b wraz z wychowawczyniami panią Izabelą Gajdą i Małgorzatą Drzewiecką wybrali się do Zgorzelca na wycieczkę. Ich celem był Figloland, wymarzone miejsce do spędzania wolnego czasu ze wspaniałymi atrakcjami. Są tam 2 baseny z piłeczkami, 2 zjeżdżanie, tory przeszkód, labirynty, ruchome kładki. Wszystkim polecamy – wspaniała zabawa !!! Dodatkową atrakcją były 7 urodziny naszej koleżanki Julii Grzeszczuk. Życzymy wszystkiego najlepszego:) Zapraszamy do galerii!
Dodane przez ms dnia październik 24 2008 12:16:300 Komentarzy ˇ 547 Czytań - Drukuj

Dzień Edukacji Narodowej
Uroczystości
17 października odbyło się uroczyste spotkanie wszystkich pracowników oświaty z naszej gminy. Oprócz dyrektorów placówek, nauczycieli, pracowników szkolnej administracji i obsługi, na uroczystości obecni byli:
Burmistrz Miasta i Gminy Pieńsk Tadeusz Łowicki, Pani Wiceburmistrz Małgorzata Sokołowska, Sekretarz Miasta i Gminy Pieńsk Małgorzata Wicha, Komendant Komisariatu Policji w Pieńsku Jan Doroszczak, Proboszcz Parafii Pieńsk Jan Szpyt, Przyjaciel wszystkich szkół Stefan Chmielecki oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Słobodzian.
Po krótkich przemówieniach Pana Burmistrza oraz Dyrektorów szkół przedstawiciele Gminy nagrodzili wyróżniających się nauczycieli pamiątkowymi medalami, a dyrektorzy szkół wręczyli nagrody zasłużonym pracownikom swoich placówek. Zapraszamy do galerii, gdzie zobaczycie relację z tej uroczystości.
Dodane przez ms dnia październik 24 2008 10:26:080 Komentarzy ˇ 478 Czytań - Drukuj

Wycieczka klas 5c i 6a do Szkółki Leśnej w Bielawie Dolnej
Uczniowie
Dnia 21 października klasy 5c i 6a wybrały się na wycieczkę do lasu. W godzinach od 8.20 do 13.20 korzystaliśmy z uroków Borów Dolnośląskich. Z miłą chęcią uczestniczyliśmy w spacerze, podczas którego wiele się dowiedzieliśmy. Pracownik Szkółki Leśnej pan Lubecki opowiadał nam m.in. o życiu bobrów, gatunkach drzew, grzybach, a także o tym jak umiejętnie korzystać z lasu. Nie obyło się bez ogniska, na którym smażyliśmy nie tylko kiełbaski. Dobra zabawa połączona z edukacją na świeżym powietrzu sprawiały, iż żal było opuszczać to piękne miejsce w środku lasu...
(PS od ms: Zapraszamy do galerii, gdzie zobaczyć można znakomite zdjęcia Pani Joanny Szubartowskiej!;)
Dodane przez Joanna Gal dnia październik 22 2008 18:48:310 Komentarzy ˇ 780 Czytań - Drukuj

NAGRODA DLA NASZEJ SZKOŁY!!!
Sukcesy
W dniu 16.10.2008 podczas uroczystej gali finałowej, która odbyła się w Sali Koncertowej Muzeum Krajoznawczego i Galerii w Ceskiej Lipie nastąpiło ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród I edycji

MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU O NAGRODĘ EUROREGIONU NEISSE-NISA-NYSA 2008.

Dokonało tego trójstronne jury powołane przez Prezydium Euroregionu. Gmina Pieńsk i jej podległe placówki prowadzące od wielu lat szeroką współpracę transgraniczną z sąsiadami niemieckimi: Gminą Neisseaue i Miastem Rothenburg i ich jednostkami w różnych dziedzinach, aktywnie uczestniczyli w konkursie Euroregionu.
Na uroczystości gminę reprezentowali :

Z-ca Burmistrza M.Sokołowska,
Dyrektor MGOK A.Pacholak,
Dyrektor SP 1 w Pieńsku A.Słapczyńska i koodrynator współpracy SP 1 M.Górecka
oraz Dyrektor SP w Dłużynie Dolnej J.Seredyńska.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Z terenu trzech części Euroregionu – Polski, Niemiec i Czech – wpłynęło łącznie 49 wniosków we wszystkich kategoriach tematycznych.Szkoła Podstawowa nr 1 im. Polskich Żołnierzy Września 1939 r. w Pieńsku miała zaszczyt zostać laureatem tego konkursu otrzymując

MIĘDZYNARODOWE WYRÓŻNIENIE EUROREGIONU NEISSE-NISA-NYSA 2008
W KATEGORII - E D U K A C J A

ZA PROJEKT TRANSGRANICZNY pt.: „POZNAJ JĘZYK SĄSIADA”


Był on realizowany wspólnie z niemieckimi szkołami w Zodel i Jonsdorf.
Nagrodę odebrała Dyrektor Szkoły Pani Agata Słapczyńska i koordynator projektu Pani Monika Górecka prowadząca w SP nr 1 polsko-niemiecką współpracę transgraniczną. SP nr 1 w Pieńsku od ponad 10 lat prowadzi współpracę transgraniczną ze szkołą Mittelschule – Skola Jonsorf k.Zittau oraz ze szkołą podstawową - sąsiadem zza Nysy Grundschule Zodel. Cieszymy się, że wieloletnia współpraca pomiędzy szkołami została doceniona przez Jury ERN. W galerii zobaczyć można dyplom oraz statuetkę.
Dodane przez ms dnia październik 21 2008 08:52:182 Komentarzy ˇ 999 Czytań - Drukuj

Strona 149 z 153 << < 146 147 148 149 150 151 152 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Licznik
Już za

ferie zimowe!
Szkolny zegar
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

joshua
20/02/2018 19:04
szacun wielki zatem dla Pani i klasy! 7d niestety nie jest tak bohaterska:-)

ms
03/02/2018 15:14
smiley

Joanna Gal
03/02/2018 13:32
Panie MD 3 domki ( nie z lego)i 88 pszczół zaadoptowanych! A jak 7d? smileysmileysmileysmileysmiley

ms
13/11/2017 09:49
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH
AHAHAHA! Dobre!smiley


mdubrawski
12/11/2017 22:12
pani Asiu jeszcze domek z klocków lego i będzie komplet pszczelego bohatera!!!

Joanna Gal
11/11/2017 12:08
Ja już adoptowałam pszczołę smiley A Wy?

Joanna Gal
07/11/2017 21:54
Zapraszamy do udziału w konkursie profilaktycznym dotyczącym wiedzy o cukrzycy! Nagrody są bardzo atrakcyjne!

Joanna Gal
19/09/2017 18:19
Gratulacje dla wszystkich uczestników Dziecięcego Biegu Ulicznego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pieńsk- przeciwko przemocy i agresji!

Joanna Gal
30/09/2016 19:04
Klasa 4a wraz z wychowawczynią dziękuje za pouczającą i niezwykle wzruszającą lekcję historii jaką była niewątpliwie dzisiejsza uroczysta akademia z okazji obchodów Dnia Patrona Szkoły.

adiada
13/02/2016 16:35
W Poniedziałek już do szkoły..

Archiwum
Design by CeRNoBiL Powered by Php-Fusion. 3239401 Unikalnych wizyt