Nawigacja
Strona Główna
Kategorie Newsów
Szukaj

Kontakt dla rodziców

Kronika pierwszaka

Galeria przedszkolaków

Galeria zdjęć
Galeria świetlicy
Galeria filmów

Plan terenu szkoły
Mapa drzew
PLAN LEKCJI
Rozkład autobusów

ZASTĘPSTWA

DZIENNIK ELEKTRONICZNY
Instrukcja

Jadłospis - czerwiec
Regulamin stołówki
Karta zgł. do świetlicy

RODO

Regulamin Rady Rodziców

Kącik pedagogiczny
Kącik logopedyczny
Program logopedyczny
Bezpieczny Internet

STATUT SZKOŁY (nowy)
WSO - punkty
Program profilaktyczny
Program wychowawczy
Regulamin wycieczek 18/19
Informacja o ubezpieczeniu
Zakres ubezpieczenia 18/19


UNICEF - raport 2019r.

O Naszej Szkole
Biblioteka szkolna
Generał Filipkowski

Stara wersja strony
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 513
Nieaktywowany Użytkownik: 37
Najnowszy Użytkownik: Renia
Zapraszamy do:

pajacyk.pl


UKS PIEŃSK

Koncert umuzykalniający
Z życia SP1
21 listopada odbył się w naszej szkole koncert umuzykalniający. Muzycy z Jeleniej Góry zaprezentowali nam różne utwory grane na instrumentach dętych. Był Hejnał Krakowa, "Marsz Weselny" Mendelssohna, uwertura "Wilhelm Tell" Rossiniego oraz wiele innych. Był to bardzo piękny i ciekawy koncert. Zapraszamy do galerii zdjęć oraz galerii filmów. Materiały przygotowane przez Joannę Szubartowską.
Dodane przez ms dnia listopad 24 2008 11:06:050 Komentarzy ˇ 552 Czytań - Drukuj

Wręczenie odznak "Wyróżniam się"
Z życia SP1
20 listopada na sali gimnastycznej spotkali się uczniowie klas I-III, ich wychowawcy, rodzice oraz pani dyrektor w celu wręczenia odznak "Wyróżniam się". Odznakami tymi nagrodzono uczniów, którzy zaistnieli na tle klasy nie tylko w nauce, ale również swoim zachowaniem dawali dobry przykład innym, byli koleżeńscy, uczynni, brali udział w konkursach. Wręczenie nagród poprzedziła, krótka część artystyczna oraz wręczenie nagród dla najlepszych zbieraczy kasztanów. Okazali się nimi: Maciej Szczepański, Adam Cwajna, Agnieszka Czaplińska, Dawid Turczyński, Michał Grabiński, Wiktoria Rybaczuk, Wiktoria Sylwestrzak, Patryk Karasiński, Katarzyna Galska, Paulina Piasecka, Jakub Dyjankiewicz, Sebastian Lech, Marcin Daćko, Martyna Dworak i Konrad Czerwiński. Najważniejsze tego dnia odznaki "Wyróżniam się" otrzymali:

IA
Wiktoria Rybaczuk
Jakub Wajda


IB
Liwia Marszał
Jakub Lewandowski


IC
Magdalena Wróbel
Kamila Leszczyna


ID
Ewa Balcerzak
Adrian Błażejak


IIA
Nikola Machała
Katarzyna Galska


IIB
Izalela Matejkowska
Iweta Kowal


IIC
Oliwia Janaszak
Karolina Kuczyk


IIIA
Agata Tysowska
Remigiusz Chruściel


IIIB
Żaneta Kolman
Aleksander Mikołajczyk


IIIC
Marta Magalas
Nikola Librant


IIID
Marta Pozorska
Agnieszka Izdebska


SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

Zapraszamy do galerii.
Dodane przez ms dnia listopad 21 2008 21:28:240 Komentarzy ˇ 658 Czytań - Drukuj

90 Rocznica Odzyskania Niepodległości
Uroczystości
Dnia 14 listopada w Miejskim Domu Kultury w Pieńsku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1, widowiskiem słowno - muzycznym uczcili 90. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. "Noce listopadowe" to tytuł spektaklu przygotowanego przez Szkolne Koło Teatralne. W inscenizacji pokazano zmagania z trzema zaborcami. Młodzi aktorzy prowadzili widzów przez listopadowe noce. Na scenie oprócz postaci fantastycznych pojawiły się postacie historyczne. Szczególną atmosferę stworzyła gra świateł oraz oprawa muzyczna.
Obsada:
Czarownice:
Kamila Wojnicz
Daria Jarząb
Agata Sielańczyk

Atena:
Natalia Miłuch

Postacie historyczne:
Norbert Kaufeld
Paweł Sierzputowski
Jakub Czajko
Tomasz Rzeźniczak
Bartosz Wieczorek

oraz
Wiktor Seredyński
Pamela Szpakowska
Kamila Zasadzińska
Katarzyna Błauciak
Magdalena Majda
Magdalena Nowak
Małgorzata Galska
Weronika Wągrowska
Natalia Sulima
Beata Gołyś
Nikola Bobrowska
Aneta Sikorska
Agata Krajewska
Patrycja Henclik
Ewa Grabowska


Patriotyczne pieśni wkomponowane w treść przedstawienia wykonał chór szkolny pod kierownictwem pani Małgorzaty Grodzkiej, a zespół wokalny "Stokrotki", którym opiekuje się pani Zuzanna Derbis, wprowadził widzów w patriotyczny nastrój. "Mazura", narodowy taniec polski, wykonali uczniowie koła tanecznego pod opieką pani Magdaleny Ząbkiewicz.
Opiekunami Szkolnego Koła Teatralnego są panie: Jolanta Strojna, Grażyna Stelmach, Ewa Filipowicz i Magdalena Ząbkiewicz. Dziękujemy panom: Pawłowi Czaplińskiemu i Michałowi Bartczakowi za pomoc w organizacji uroczystości i obsłudze technicznej widowiska.
Zapraszamy do galerii.
(Fot. Joanna Szubartowska)
Dodane przez ms dnia listopad 18 2008 10:31:221 Komentarzy ˇ 635 Czytań - Drukuj

Klasa 1a i 1b na basenie
Uczniowie
Dnia 14.11.2008r. uczniowie kl. 1a i kl. 1b udali się na basen do Zgorzelca. Mimo zróżnicowanych umiejętności pływackich, dzieci starały się najlepiej wykorzystać ten czas. Jedne oswajały się z wodą, inne doskonaliły technikę pływania, jeszcze inne zjeżdżały w rurze, co sprawiało im niesamowitą frajdę. Przez cały czas trwania pobytu na basenie, dzieci przestrzegały ogłoszonych wcześniej przepisów BHP. Wszyscy byli zachwyceni i deklarowali chęć udziału w kolejnym wyjeździe. Zapraszamy do galerii.
Dodane przez ms dnia listopad 17 2008 11:15:340 Komentarzy ˇ 774 Czytań - Drukuj

„POMÓŻMY KASZTANOWCOM’’
Uczniowie
PODSUMOWANIE ZBIÓRKI KASZTANÓW W ROKU SZKOLNYM 2008/2009I miejsce kl. I A - 847 kg -BRAWO!
II miejsce kl. I D - 652 kg
III miejsce kl. III B - 324 kg


IV-kl.II A-240kg
V-kl. I B-219 kg
VI-kl. II B-214 kg
VII-kl. I C-105 kg
VIII-kl. III D-102 kg
IX-kl. II C-58 kg
X-kl. III C-53 kg
XI-kl. III A-17 kg


Dziękujemy uczniom i wychowawcom za udział w akcji. Rozdanie nagród i dyplomów odbędzie się na apelu w drugiej połowie listopada.

Organizator akcji: Dorota Toboła
Dodane przez ms dnia listopad 12 2008 10:30:260 Komentarzy ˇ 742 Czytań - Drukuj

"Noc listopadowa"
Uroczystości
11 listopada - Święto Odzyskania Niepodległości jest najważniejszym polskim świętem narodowym związanym z odzyskaniem niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów. Z tej okazji koło teatralne przygotowało spektakl
pt. "Noc listopadowa". Wspaniałe stroje, barwne postaci, piękna muzyka, podniosła atmosfera, to wszystko towarzyszyło nam podczas tego niezwykłego występu. Zapraszamy do galerii, gdzie zobaczyć można jak wspaniale prezentowali się nasi aktorzy. Dziękujemy jednocześnie wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy choć w najmniejszym stopniu przyczynili się do tego znakomitego widowiska.
Dodane przez ms dnia listopad 08 2008 09:56:240 Komentarzy ˇ 528 Czytań - Drukuj

„Popatrz, ile jesieni…”
Uczniowie
5 listopada w ramach współpracy polsko - niemieckiej uczniowie kl. I a (wych.- I. Gajda, n-l j. niemieckiego – M. Górecka) wraz z uczniami z Zodel uczestniczyli w projekcie jesiennym pod hasłem – „Popatrz, ile jesieni…”. Głównym celem spotkania było kształtowanie umiejętności nawiązywania kontaktów z osobami z innego kraju. Podczas wspólnych działań dzieci poznały zabawy ruchowo - naśladowcze, bawiły się przy muzyce, wykonały prace plastyczne o tematyce jesiennej. Następnie wszyscy udali się na poczęstunek, przygotowany przez rodziców. Na zakończenie obie grupy wymieniły się upominkami. Pamiątkami po wspólnych zajęciach są prace plastyczne, zdjęcia i oczywiście niezapomniane przeżycia. Kolejne spotkanie 28 maja 2009r. Czekamy z niecierpliwością! Zapraszamy do galerii!
Dodane przez ms dnia listopad 08 2008 00:51:040 Komentarzy ˇ 718 Czytań - Drukuj

AKTYWNY=ZDROWY. LEKCJE WYCHOWANIA FIZYCZNEGO :)
Z życia SP1
Już w starożytności znano i wysoko ceniono wartość ruchu i sprawność fizyczną. Kondycję sprawdzano na różnego rodzaju zawodach sportowych,
z których najsłynniejsze były Igrzyska Olimpijskie w Grecji. Ich zwycięzcy cieszyli się wielkim szacunkiem wśród ludzi.
Nie można mówić o zdrowiu, jeśli nie jesteśmy sprawni fizycznie. A że sprawność naszego ciała zależy właśnie od ruchu, można dojść do prostego wniosku: żeby być zdrowym, trzeba ćwiczyć!
Ruch i ćwiczenia potrafią oddziaływać na cały organizm, poprawiając wydolność wszystkich jego narządów i zwiększyć (lub przywrócić, jeśli ją utraciliśmy) sprawność fizyczną naszego organizmu.
Sprawność fizyczna jest ważnym czynnikiem warunkującym nasze zdrowie.
Polecam czynny udział na lekcjach wychowania fizycznego oraz na zajęciach Szkolnego Koła Sportowego czy Uczniowskiego Koła Sportowego. Rozmaite formy aktywności fizycznej
i umysłowej, podejmowane dla przyjemności lub współzawodnictwa pomogą nam utrzymać sprawność oraz zdrowie.
Zapraszam do galerii zdjęć, gdzie w jednym z albumów znajdują się fotki z lekcji wf pani Joanny Szubartowskiej.
Zaobserwujcie najaktywniejszych!
Dodane przez Joanna Gal dnia listopad 05 2008 17:41:160 Komentarzy ˇ 560 Czytań - Drukuj

Mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym - wyniki!
Sport
W ubiegłym tygodniu (dnia 28.10) podczas turnieju tenisa stołowego, który rozegrano na Hali widowiskowo- sportowej przy gimnazjum, wyłoniono Mistrzynię oraz Mistrza szkoły w grze pojedynczej. W zmaganiach uczestniczyło łącznie ponad 40 osób. Wiernie kibicowali rodzice, którzy
z pewnością taką postawą dodają otuchy, werwy oraz pewności podczas zmagań turniejowych.
I miejsce i tytuł Mistrza naszej szkoły wywalczył Jakub Barbaszyński z klasy 6 "d". Wicemistrzem szkoły został Paweł Wilga z klasy 6 "c". Trzecie miejsce zajął uczeń klasy 6 "d" Mateusz Martela. I miejsce oraz tytuł Mistrzyni szkoły zdobyła Beata Gołyś z klasy 5 "a", która pokonała wszystkie konkurentki. II miejsce przypadło uczennicy klasy 6 "a" Kamili Wojnicz, która uległa przy stole jedynie Beacie. Ostatnie miejsce na podium wywalczyła Klaudia Stawiarska z klasy 5 "b". Mistrzyni oraz Mistrz na zakończenie zawodów zostali uhonorowani gromkimi brawami, gratulacjami, dyplomem oraz upominkiem od organizatora. W lutym 2009 roku zostaną rozegrane Mistrzostwa powiatu zgorzeleckiego szkół podstawowych w tenisie stołowym, niewykluczone, że weźmiemy w nich udział... Zatem nie pozostaje nic innego jak zabrać się do pracy!!!
Gratuluję zwycięzcom dobrej gry!!!
Wszystkich zapraszam do udziału w zajęciach Szkolnego Koła Sportowego :) Zapraszamy do galerii, gdzie obejrzycie fotki z tej ciekawej imprezy.
Dodane przez Joanna Gal dnia listopad 05 2008 17:37:471 Komentarzy ˇ 638 Czytań - Drukuj

Spektakl teatralny
Z życia SP1
5 listopada klasy III i IV uczestniczyły w spektaklu teatru "ART-RE" z Krakowa pt. "Legenda o Lechu, Czechu i Rusie". Aktorzy w ciekawy sposób przybliżyli nam historię postania państwa polskiego. Zapraszamy do galerii.

Dodane przez ms dnia listopad 05 2008 14:02:010 Komentarzy ˇ 543 Czytań - Drukuj

Strona 153 z 157 << < 150 151 152 153 154 155 156 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Licznik
Już za

koniec wakacji!:(
Szkolny zegar
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

joshua
20/02/2018 19:04
szacun wielki zatem dla Pani i klasy! 7d niestety nie jest tak bohaterska:-)

ms
03/02/2018 15:14
smiley

Joanna Gal
03/02/2018 13:32
Panie MD 3 domki ( nie z lego)i 88 pszczół zaadoptowanych! A jak 7d? smileysmileysmileysmileysmiley

ms
13/11/2017 09:49
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH
AHAHAHA! Dobre!smiley


mdubrawski
12/11/2017 22:12
pani Asiu jeszcze domek z klocków lego i będzie komplet pszczelego bohatera!!!

Joanna Gal
11/11/2017 12:08
Ja już adoptowałam pszczołę smiley A Wy?

Joanna Gal
07/11/2017 21:54
Zapraszamy do udziału w konkursie profilaktycznym dotyczącym wiedzy o cukrzycy! Nagrody są bardzo atrakcyjne!

Joanna Gal
19/09/2017 18:19
Gratulacje dla wszystkich uczestników Dziecięcego Biegu Ulicznego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pieńsk- przeciwko przemocy i agresji!

Joanna Gal
30/09/2016 19:04
Klasa 4a wraz z wychowawczynią dziękuje za pouczającą i niezwykle wzruszającą lekcję historii jaką była niewątpliwie dzisiejsza uroczysta akademia z okazji obchodów Dnia Patrona Szkoły.

adiada
13/02/2016 16:35
W Poniedziałek już do szkoły..

Archiwum
Design by CeRNoBiL Powered by Php-Fusion. 3553896 Unikalnych wizyt