Nawigacja
Strona Główna
Kategorie Newsów
Szukaj

Kontakt dla rodziców

Kronika pierwszaka

Galeria przedszkolaków

Galeria zdjęć
Galeria świetlicy
Galeria filmów

Plan terenu szkoły
Mapa drzew
PLAN LEKCJI
Rozkład autobusów

ZASTĘPSTWA

DZIENNIK ELEKTRONICZNY
Instrukcja

Jadłospis - październik
Regulamin stołówki
Karta zgł. do świetlicy

RODO

Regulamin Rady Rodziców

Kącik pedagogiczny
Kącik logopedyczny
Program logopedyczny
Bezpieczny Internet

STATUT SZKOŁY (nowy)
WSO - punkty
Program profilaktyczny
Program wychowawczy
Regulamin wycieczek 19/20
Zakres ubezpieczenia 19/20


UNICEF - raport 2019r.

O Naszej Szkole
Biblioteka szkolna
Generał Filipkowski

Stara wersja strony
Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 515
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Nadinka321
Zapraszamy do:

pajacyk.pl


UKS PIEŃSK

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ!!!
Z życia SP1
"Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić". Między innymi tymi słowami uczniowie SP1 w Pieńsku dziękowali swoim nauczycielom, za trudną pracę i wskazanie właściwej drogi. Nie zabrakło również laurek, kwiatów i cukierków:) My, nauczyciele serdecznie dziękujemy za życzenia i postaramy się jeszcze lepiej wykonywać naszą ważną misję. Dziękujemy również za wspaniałą akademię, którą wraz z dziećmi przygotowali wychowawcy klas czwartych. Zatańczyły dla nas "Tygryski", zaśpiewał szkolny chór oraz "Stokrotki", a krótki program satyryczny zaprezentowały dzieci z klas czwartych. Z powodu awarii aparatu mamy tylko kilka zdjęć, które nie są może najlepszej jakości, ale choć odrobinę oddają atmosferę apelu. Zapraszamy do galerii i raz jeszcze dziękujemy za wszelkie życzenia.
Dodane przez ms dnia październik 14 2008 10:19:350 Komentarzy ˇ 604 Czytań - Drukuj

69 ROCZNICA WRZEŚNIA (Jelenia Góra - 30.09.2008)
Uroczystości
„Tobie krwi ofiarnie przelana, niech będzie wieczna chwała.”
Pod tym wymownym hasłem w dniu 30 września 2008 r. w klubie „Domu Kombatanta” w Jeleniej Górze odbyła się bardzo podniosła uroczystość - poświęcona uczestnikom wojny obronnej we wrześniu 1939 r.
Po odegraniu hymnu narodowego, wystąpił znakomity 40 osobowy chór Szkoły Podstawowej nr 2 im. Bolesława Chrobrego z Jeleniej Góry pod kierownictwem Moniki Frąckiewicz Motyki i Jana Petryłki. Czytaj więcej...
Dodane przez ms dnia październik 07 2008 18:51:46Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 769 Czytań - Drukuj

TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO!!!
Sport
Dnia 28 października (wtorek) o godzinie 17.00 na Hali Widowiskowo - Sportowej przy pieńskim gimnazjum odbędą się mistrzostwa naszej szkoły w tenisie stołowym (gra pojedyńcza). Wyłonimy najlepszych tenisistów w dwóch kategoriach: chłopcy i dziewczęta. Zapisy u organzatorki turnieju Joanny Szubartowskiej do dnia 24.10.br. Serdecznie zapraszamy!!!
Dodane przez Joanna Gal dnia październik 05 2008 13:32:321 Komentarzy ˇ 619 Czytań - Drukuj

Wizyta Ks. Biskupa Stefana Cichego
Uroczystości
Dnia 2 października w naszej szkole gościliśmy Jego Ekselencję Arcybiskupa Stefana Cichego.
W progach szkoły dostojnego gościa przywitała Pani Dyrektor w asyście przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.
Mała Olimpia i większa Natalia w imieniu społeczności uczniowskiej wdzięcznie przywitały Księdza Biskupa ujmującymi słowami i kwiatami.
Wszyscy obejrzeli przedstawienie Szkolnego Koła Teatralnego pt. "Spotkanie Św. Franciszka z wilkiem z Gubbio", w którym Św. Franciszek przemawiając do złego wilka uczynił go dobrym i przyjaznym.
Dostojni goście usłyszeli pieśń "Modlitwa" oraz wesołe Alleluja w wykonaniu szkolnego chóru i zespołu flecistów.
Zespół wokalny "Stokrotki" przedstawił postać Św. Franciszka w pięknej pieśni o tym niezwykłym zakonniku.
Ksiądz Biskup dziękując za spotkanie wygłosił słowa pasterstwa i udzielił błogosławieństwa. Zapraszamy do galerii, gdzie zobaczyć można zdjęcia z tej uroczystości.
Dodane przez ms dnia październik 03 2008 13:02:130 Komentarzy ˇ 549 Czytań - Drukuj

Nowe zdjęcia w galerii!!!
Informacje
Zapraszamy do galerii, gdzie znajdziecie mnóstwo nowych zdjęć!Dodane przez ms dnia październik 01 2008 14:59:550 Komentarzy ˇ 711 Czytań - Drukuj

Dzień Chłopca!
Z życia SP1
30 września 2008r. w naszej szkole w godz. 17-19 odbyła się dyskoteka z okazji Dnia Chłopca. Klasy 4-6 po poczęstunku udały się na salę gimnastyczną. Tańcom nie było końca. Wszyscy bawili się rewelacyjnie. Imprezę prowadził Mateusz Nowosielski z klasy 5b. Zabrakło jedynie wolnych kawałków, ale nasz dj Mati obiecał na następną dyskotekę same przytulańce. Samorząd Uczniowski serdecznie dziękuje wychowawcom klas starszych za opiekę nad uczniami w czasie zabawy. Z niecierpliwością czekamy na następną imprezę!!!
Dodane przez Wioleta Trzeciak dnia październik 01 2008 10:01:080 Komentarzy ˇ 598 Czytań - Drukuj

RAJD ROWEROWY...
Z życia SP1
W ubiegłą sobotę 27.09.br w godzinach od 9.00 do 16.00 odbył się rajd rowerowy organizowany przez Stowarzyszenie Samarytńskie "Razem", na który zostaliśmy zaproszeni. Bardzo chętnie skorzystaliśmy z zaproszenia. Było warto!!!
Uczestniczyło w nim osiemnaścioro dzieci z naszej szkoły oraz opiekunowie w składzie: Cezary Bajorek, Paweł Starzewski oraz Joanna Szubartowska. Trasa rajdu była "łatwa i przyjemna", a co kilka kilometrów meldowaliśmy się na "stacji z zadaniem".
Korzystając z uroków ścieżek rowerowych w naszej gminie oraz wykonując przeróżne zadania (od składnia roweru, przygotowywania opatrunku poszkodowanego, aż po skoki na skakance i zadania teoretyczne: matematyczno- przyrodnicze) wspaniale bawiliśmy się na świeżym powietrzu.
Za udział oraz rywalizację w grupach zostaliśmy nagrodzeni. Każdy uczestnik rajdu dostał niebieską czapkę z daszkiem, paczkę prowiantu, upominki za udział oraz nagrody za klasyfikację końcową zadań w grupach.Na zakończenie odbyło się ognisko, po którym syci rozjechaliśmy się do domów.
Serdeczne podziękowania za umożliwienie uczestnictwa w rajdzie składamy na ręce organizatora...
Dziękujemy :)
Dodane przez Joanna Gal dnia wrzesień 29 2008 17:56:170 Komentarzy ˇ 621 Czytań - Drukuj

SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE - MAMY MEDALE!!!
Sukcesy
Dziś (26.09.2008r.) w Łagowie odbyły się Mistrzostwa powiatu zgorzeleckiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Reprezentacja dziewcząt zajęła wysoką trzecią pozycję wśród 10 zespołów. Każda z dziewcząt miała za zadanie przebiec ok. 700m.
III miejsce wybiegały:
1. Szpakowska Pamela
2. Sielańczyk Agata
3. Trólka Katarzyna
4. Pokrzyk Nikolina
5. Starzewska Klaudia
6. Sikorska Aneta
7. Małecka Roksana
8. Wigant Patrycja
9. Sulima Natalia
10. Dominiczak Kinga

Gratuluję trzeciej lokaty ( nie było łatwo! ).
Chłopcy natomiast uplasowali się na VI miejscu. Osiągali przyzwoite czasy (bieg na 1000m) godnie reprezentując szkołę. Oto skład męskiej reprezentacji:

1. Martela Mateusz
2. Orzechowski Mariusz
3. Rzeźniczak Tomasz
4. Szkolak Piotr
5. Skadorwa Jakub
6. Seredyński Wiktor
7. Kikut Arkadiusz
8. Izdebski Sebastian
9. Penarski Kacper
10. Wilga Jacek

Dziękuję za udany start i życzę wielu sukcesów sportowych w roku szkolnym 2008/2009.
Dodane przez Joanna Gal dnia wrzesień 26 2008 18:38:120 Komentarzy ˇ 636 Czytań - Drukuj

Wyniki półfinału "Piłkarskich Piątek".
Sport
Dnia 23.09. nasza szkoła jako mistrz gminy organizowała półfinałowe spotkania dla młodych piłkarzy z powiatu zgorzeleckiego. Mecze odbyły się na stadionie miejskim w Pieńsku. Swoją obecnością zaszczyciły nas reprezentacje szkół z Bogatyni oraz Węglińca. Rozgrywki odbyły się systemem "każdy z każdym". Nasza drużyna uległa w obu spotkaniach nie licząc się w dalszych rozgrywkach. Mimo tego dziękujemy za reprezentowanie szkoły i zapraszamy na treningi. :)
Dodane przez Joanna Gal dnia wrzesień 26 2008 18:35:080 Komentarzy ˇ 512 Czytań - Drukuj

HISTORIA ŻYJE W NAS - DZIEŃ PATRONA SZKOŁY I PASOWANIA NA UCZNIA
Uroczystości
Dnia 19.09.2008 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Pieńsku im. Polskich Żołnierzy Września 1939r. odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Patrona Szkoły i pasowania na ucznia naszych pierwszoklasistów. Wzruszające chwile uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: przedstawiciele Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych RP z pułkownikiem Edwardem Jakubowskim na czele, Burmistrz Miasta i Gminy Pieńsk - Tadeusz Łowicki, Proboszcz Parafii w Pieńsku -
o. Jan Szpyt, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Dłużynie Dolnej - Jolanta Seredyńska, Dyrektor Gimnazjum im. Ojca Michała Tomaszka w Pieńsku - Marek Popko, Dyrektor Przedszkola Publicznego w Pieńsku - Beata Włodarczyk, Dyrektor Domu Kultury w Pieńsku - Andrzej Pacholak, Komendant Komisariatu Policji w Pieńsku - Jan Doroszczak, Komendant Ochotniczej Straży Pożarnej w Pieńsku - Zbigniew Kawka oraz członkowie Rady Rodziców. W uroczystości wzięli też udział przedstawiciele uczniów klas 4-6 oraz grupa sześciolatków
z przedszkola wraz z opiekunami. Organizatorami imprezy byli wychowawcy klas pierwszych oraz uczniowie klas 4-6.
Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem pocztów sztandarowych. Następnie uczniowie klas starszych przypomnieli historię wybuchu II wojny światowej poezją i pieśnią podkreślając odwagę i honor walczących o wolność narodu.
Po części o tematyce patriotycznej inicjatywę w prowadzeniu apelu przejęła Dyrektor Agata Słapczyńska, która dokonała uroczystego pasowania na ucznia pierwszoklasistów. Nowo mianowani odśpiewali piosenkę "Witaj szkoło!", a trzecioklasiści, Rada Rodziców, Burmistrz Miasta i Gminy w Pieńsku oraz zaproszeni goście wręczyli pasowanym drobne upominki. Pułkownik Edward Jakubowski obdarował wychowawców klas pierwszych "magicznymi długopisami", którymi można wstawiać tylko oceny bardzo dobre oraz wręczył Pani Dyrektor roczny zbiór czasopisma "Polsce wierni" z 2006 r. Jednym z honorowych gości społeczności szkolnej była Pani Jadwiga Kuźmicz, nauczyciel z Tajnego Nauczania, która przypomniała krótką historię szkolnictwa w czasie II wojny światowej. Apel podsumował Burmistrz Pieńska - Tadeusz Łowicki. Następnie uczniowie z wychowawcami i rodzicami rozeszli się do klas,
a zaproszeni goście udali się na poczęstunek.
Po uroczystym apelu 42 uczniów naszej szkoły przez godzinę pełniło honorową wartę przy grobach polskich żołnierzy na cmentarzu komunalnym w Pieńsku. Dołączyły do nich poczty sztandarowe oraz delegacje zaproszonych gości. Pamięć poległych uczczono chwilą ciszy, po czym złożono kwiaty przed tablicą główną. Uczniowie klas starszych złożyli na grobach 42 polskich żołnierzy wiązanki wrzosów oplecione biało-czerwoną wstęgą oraz zapalili znicze. Pułkownik Edward Jakubowski dziękował uczniom i nauczycielom za wspaniałą organizację imprezy i momenty wzruszenia przeżyte w trakcie uroczystości.
Wszystkim gościom, organizatorom i uczestnikom uroczystości serdecznie dziękujemy!!!
Dodane przez Wioleta Trzeciak dnia wrzesień 26 2008 12:02:301 Komentarzy ˇ 878 Czytań - Drukuj

Strona 159 z 161 << < 156 157 158 159 160 161 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Licznik
Już za

Dzień Patrona Szkoły!
Szkolny zegar
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

joshua
20/02/2018 19:04
szacun wielki zatem dla Pani i klasy! 7d niestety nie jest tak bohaterska:-)

ms
03/02/2018 15:14
smiley

Joanna Gal
03/02/2018 13:32
Panie MD 3 domki ( nie z lego)i 88 pszczół zaadoptowanych! A jak 7d? smileysmileysmileysmileysmiley

ms
13/11/2017 09:49
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH
AHAHAHA! Dobre!smiley


mdubrawski
12/11/2017 22:12
pani Asiu jeszcze domek z klocków lego i będzie komplet pszczelego bohatera!!!

Joanna Gal
11/11/2017 12:08
Ja już adoptowałam pszczołę smiley A Wy?

Joanna Gal
07/11/2017 21:54
Zapraszamy do udziału w konkursie profilaktycznym dotyczącym wiedzy o cukrzycy! Nagrody są bardzo atrakcyjne!

Joanna Gal
19/09/2017 18:19
Gratulacje dla wszystkich uczestników Dziecięcego Biegu Ulicznego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pieńsk- przeciwko przemocy i agresji!

Joanna Gal
30/09/2016 19:04
Klasa 4a wraz z wychowawczynią dziękuje za pouczającą i niezwykle wzruszającą lekcję historii jaką była niewątpliwie dzisiejsza uroczysta akademia z okazji obchodów Dnia Patrona Szkoły.

adiada
13/02/2016 16:35
W Poniedziałek już do szkoły..

Archiwum
Design by CeRNoBiL Powered by Php-Fusion. 3685192 Unikalnych wizyt