Nawigacja
Strona Główna
Kategorie Newsów
Szukaj

Kontakt dla rodziców

Kronika pierwszaka

Galeria przedszkolaków

Galeria zdjęć
Galeria świetlicy
Galeria filmów

Plan terenu szkoły
Mapa drzew
PLAN LEKCJI
Rozkład autobusów

ZASTĘPSTWA

DZIENNIK ELEKTRONICZNY
Instrukcja

Jadłospis - marzec
Regulamin stołówki
Karta zgł. do świetlicy

RODO

Regulamin Rady Rodziców

Kącik pedagogiczny
Kącik logopedyczny
Program logopedyczny
Bezpieczny Internet

STATUT SZKOŁY (nowy)
WSO - punkty (akt.!)
Progi % ocen (akt.!)
Program profilaktyczny
Program wychowawczy
Regulamin wycieczek 19/20
Zakres ubezpieczenia 19/20
FINANSE


UNICEF - raport 2019r.

O Naszej Szkole
Biblioteka szkolna
Generał Filipkowski

Stara wersja strony
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 529
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Aleksandra Markowska
Zapraszamy do:

pajacyk.pl


UKS PIEŃSK

Powiatowy Konkurs Matematyczny klas III
Matematyka
W tym roku Powiatowy Konkurs Matematyczny poprzedzony został jak co roku Gminnym Konkursem Matematycznym, który odbył się w Szkole Podstawowej w Dłużynie. W konkursie uczestniczyli uczniowie, którzy na teście szkolnym uzyskali minimum 18 punktów. Byli to:

Joanna Adamska klasa IIIa SP1 Pieńsk
Jakub Bober klasa IIIa SP1 Pieńsk
Paulina Wójcik klasa IIIb SP1 Pieńsk
Jakub Ząbkiewicz klasa IIIb SP1 Pieńsk
Julia Brandys klasa III d SP1 Pieńsk
Aleksandra Maciak klasa IIId SP1 Pieńsk
Joanna Jagiełło klasa III SP Dłużyna
Piotr Schmidt klasa III SP Dłużyna.

W ciągu 60 minut uczniowie rozwiązywali test składający się z 7 zadań. Tym razem zgodnie z regulaminem aby zakwalifikować się do etapu powiatowego należało zdobyć minimum 15 z możliwych 19 punktów. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali organizatorzy oraz nasza delegacja czyli p. Cezary Bajorek , który był członkiem komisji wraz z p. Jolantą Strojną , która przede wszystkim duchowo wspierała naszych małych matematyków. Wśród obserwatorów zasiadali Rodzice naszych uczniów. Nasza uczennica Joanna Adamska z klasy IIIa uzyskała największą liczbę punktów wśród wszystkich uczestników konkursu i tym samym 29 kwietnia 2009 r. będzie reprezentować naszą szkołę na Powiatowym Konkursie Matematycznym w Zgorzelcu. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia! Zapraszamy do galerii. Newsa przygotowała: Monika Górecka
Dodane przez ms dnia kwiecień 29 2009 08:16:310 Komentarzy ˇ 1072 Czytań - Drukuj

Współpraca polsko-niemiecka ze szkołą w Zodel - Projekt wiosenny
Z życia SP1
W ramach współpracy polsko – niemieckiej 22.04.2009r. odbyło się spotkanie klasy IIc z Pieńska z zaprzyjaźnioną klasą drugą z Zodel. Obydwie klasy wyjechały do ZOO Parku w Gorlitz. Miały w ten sposób okazję na bliski kontakt nie tylko ze zwierzętami domowymi, ale również z gatunkami zwierząt i roślin rzadko spotykanych na co dzień. Dzieci z zaprzyjaźnionych szkół wymieniły się drobnymi prezentami. Takie też zostały wręczone dla ich opiekunów i Dyrekcji szkoły w Zodel. Pełni wrażeń wróciliśmy do domu. Zapraszamy do galerii. Tekst i zdjęcia: Zofia Lesicka.
Dodane przez ms dnia kwiecień 27 2009 09:51:550 Komentarzy ˇ 570 Czytań - Drukuj

MISTRZOSTWA NASZEJ SZKOŁY W 4-BOJU LEKKOATLETYCZNYM!
Sport
Już w piątek tj. 24.04. o godzinie 15.00 na STADIONIE rozpoczną się Mistrzostwa naszej szkoły w 4-boju lekkoatletycznym. Zapraszam dziewczęta z klas 5 i 6. Sześc najlepszych uczennic będzie reprezentowało szkołę na mistrzostwach powiatu dnia 29.04. w Bogatyni.
Zarówno w eliminacjach szkolnych jak i na bogatyńskim stadionie dziewczęta będą miały za zadanie wystartować w 4 konkurencjach:

skok w dal
bieg na 60 m
rzut piłeczką palantową
bieg na 600 m

Wyniki zostaną przeliczone na punkty, a sześc dziewczynek z najlepszymi wynikami pojedzie do Bogatyni walczyć o medale mistrzostw powiatu zgorzeleckiego.
Czekam na zgłoszenia do czwartku (23.04).
ZAPRASZAM!!!
Dodane przez Joanna Gal dnia kwiecień 21 2009 10:52:130 Komentarzy ˇ 566 Czytań - Drukuj

Konkurs plastyczny "Patron Naszej Szkoły"
Plastyka
W tym roku przypada 70 rocznica wybuchu II wojny światowej. W związku z tym, już dziś w naszej szkole został przeprowadzony konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III, pod hasłem "PATRON NASZEJ SZKOŁY". Celem konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych, rozbudzanie zainteresowań historią naszego kraju oraz poszukiwanie nowych, ciekawych technik plastycznych. Spośród wszystkich prac jury w składzie: wicedyrektor p.M.Sierzputowska, G.Stelmach, M.Grodzka, J.Strojna wyłoniło zwycięzców. Oto oni:

KLASY I

I miejsce - Karolina Markowska - kl. Ia

II miejsce - Wiktoria Rybaczuk - kl.Ia

III miejsce - Patryk Dragan - kl. Ic

Wyróżnienie dla Przemysława Krupczyńskiego - kl.Ib

KLASY II

I miejsce - Wiktoria Kowalczyk - kl. IIa

II miejsce - Olimpia Pozauć - kl. IIa

III miejsce - Karolina Wasilewska - kl.IIb

KLASY III

I miejsce - Agnieszka Izdebska - kl. IIId

II miejsce - Agata Komarnicka - kl. IIId

III miejsce - Ewelina Ligęza - kl.IIIb


Konkurs stał się doskonałą okazją do zaprezentowania zdolności plastycznych dzieci.
Nagrodzonym i wyróżnionym GRATULUJĘ, a wszystkim biorącym udział serdecznie DZIĘKUJĘ. Zapraszamy do galerii. Organizator: Izabela Gajda
Dodane przez ms dnia kwiecień 21 2009 10:50:310 Komentarzy ˇ 629 Czytań - Drukuj

Koncert!!!
Muzyka
20 kwietnia na salę gimnastyczną zaprosił nas zespół muzyczny "Antrakt", który przy pomocy muzyki przeprowadził nas przez całą Europę. Koncert umuzykalniający z cyklu "Wędrówki Janka Muzykanta" tym razem nosił tytuł "Od klasyki do pop muzyki". Duet instrumentalno - wokalny zaprezentował wiele utworów w bardzo ciekawej aranżacji. Wszyscy świetnie się bawili i z pewnością na długo zapamiętają ten koncert. Fotorelację można już oglądać w naszej galerii. Zapraszamy!!!
Dodane przez ms dnia kwiecień 20 2009 12:13:250 Komentarzy ˇ 689 Czytań - Drukuj

64. Rocznica Forsowania Nysy Łużyckiej
Uroczystości
15 kwietnia 2009 roku o godzinie 10:00 przy pomniku Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego w Toporowie rozpoczęła się uroczystość związana z 64. rocznicą Forsowania Nysy Łużyckiej. Naszą szkołę reprezentowała 3 osobowa grupa uczniów wraz z opiekunami i Panią Wicedyrektor Małgorzatą Sierzputowską. Uroczystość rozpoczęła się odegraniem hymnu państwowego. Licznie zgromadzeni gości wygłosili krótkie przemówienia, przez które przemawiał wielki patriotyzm oraz szacunek dla wszystkich, którzy zginęli podczas II Wojny Światowej.


W trakcie uroczystości dokonano także poświęcenie i przekazania odnowionego Sztandaru Gminy Pieńsk. Fundatorzy uroczyście wbili sztandarowe gwoździe na pamiątkowej tablicy. Po zmówieniu modlitwy za poległych żołnierzy oraz złożeniu kwiatów przed pomnikiem odbyło się spotkanie pokoleń przy grochówce i kiełbasce, podczas którego przybyli kombatanci podzielili się wspomnieniami z młodszymi pokoleniami. Dodatkową atrakcją była historyczna prezentacja umundurowania i wyposażenia żołnierzy 2 Armii W.P. Zapraszamy do galerii gdzie zobaczycie zdjęcia z tej pięknej uroczystości.
Dodane przez ms dnia kwiecień 16 2009 09:26:360 Komentarzy ˇ 620 Czytań - Drukuj

Nowa galeria!
Sport
Zapraszamy do zaległej galerii zdjęć z turnieju w "Dwa Ognie", który odbył się 31 marca 2009. Turniej rozegrany został pomiędzy klasami czwartymi. We wcześniejszych newsach znajdziecie relację z tych zawodów. Zapraszamy! Fotografie: Joanna Szubartowska
Dodane przez ms dnia kwiecień 16 2009 08:34:160 Komentarzy ˇ 538 Czytań - Drukuj

Życzenia Wielkanocne!
Przyszedł wreszcie czas Świąt Wielkiej Nocy.
Jako życzenia dla Was wszystkich niech posłużą słowa Ks. Jana Twardowskiego:

"Jezus odrzuca kamień i pokazuje, że jedyną nadzieją jest On sam. Wielkanoc pokazuje, że Jezus jest przede wszystkim Nadzieją. Zawiodą ludzkie nadzieje, obliczenia, rachuby i kalkulacje, które nieraz zabawnie chodzą na cienkich nóżkach, jak małe wielkanocne kurczaki. Jedynie Chrystus po swojemu wszystko obliczył
i przemyślał. Naszym największym życzeniem powinno być jedno: aby więcej liczyć na samego Jezusa, który jest naszą jedyna nadzieją, zwłaszcza wtedy, kiedy nie udają się ludzkie życzenia."Rodzinnych Świąt dla wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników obsługi
i administracji. Szczególne życzenia niech płyną do władz miasta, sponsorów i wszystkich życzliwych naszej szkole. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Pieńsku. Agata Słapczyńska
Dodane przez ms dnia kwiecień 08 2009 14:23:210 Komentarzy ˇ 419 Czytań - Drukuj

Apel „Wyróżniam się”
Z życia SP1
8 kwietnia odbył się w naszej szkole apel „Wyróżniam się”. Na Sali gimnastycznej zebrali się uczniowie klas I- III wraz z wychowawcami oraz rodzice. Na apelu wręczono odznaki „Wyróżniam się” oraz dokonano podsumowania różnych konkursów i akcji jakie odbyły się w ciągu minionych kilku miesięcy. Wręczono więc dyplomy i nagrody za akcję „Na ratunek dzieciom w Kongo”, za szkolny etap konkursu matematycznego oraz za Dzień Matematyka. Następnie pani Grażyna Stelmach ogłosiła wyniki Szkolnego Etapu Konkursu Czytelniczego klas II. W przerwie apelu zaproszono na krótką inscenizację baśni „O Krasnoludkach i o sierotce Marysi”, którą przygotowali uczniowie klasy IIc. Ostatnim i najważniejszym punktem apelu było wręczenie tytułowych odznak. Wyróżniono następujących uczniów:

Z klasy I a: Karolinę Markowską, Weronikę Winiewską
Z klasy I b: Eunikę Nowick Kornela Duchaczek
Z klasy I c: Dagmarę Wojtera, Huberta Wojdak
Z klasy I d: Alicję Domowicz, Karolinę Gniadzik.
Z klasy II a: Paulinę Piasecka, Olimpię Pozauć
Z klasy II b: Patryka Karasiński, Karolinę Wasilewska
Z klasy II c: Karolinę Kuczyk, Kornela Mackiewicz.
Z klasy III a: Paulinę Markiewicz, Agatę Tysowską
Z klasy III b: Jakuba Ząbkiewicza, Izę Duszyńską
Z klasy III c: Tomasza Gomółkę, Martę Magalas
Z klasy III d: Michała Gryczkę, Agatę Komarnicką.

Zapraszamy do galerii.
Dodane przez ms dnia kwiecień 08 2009 14:21:170 Komentarzy ˇ 587 Czytań - Drukuj

Niedziela Palmowa
Z życia SP1
5 kwietnia 2009 w Niedzielę Palmową uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie parafialnym na najładniejszą palmę. Najbardziej zaangażowali się uczniowie klas IV-VI. Każda z nich wykonała swoją palmę. W konkursie wzięło więc udział aż 11 prac. Laureatami konkursu zostali:

I miejsce - klasa IVd
(najmniejsza klasa w szkole, która wykonała palmę najpiękniejszą i największą ok. 3,5 m)
II miejsce - klasa VId (ok. 3m)
III miejsce - klasa VIc (ok. 3m)

Zapraszamy do galerii, gdzie zobaczycie zdjęcia z tej uroczystości wykonane i przekazane przez Pana Grzegorza Steca. Serdecznie dziękujemy! Przygotowała: Danuta Bukowiecka
Dodane przez ms dnia kwiecień 08 2009 12:22:360 Komentarzy ˇ 587 Czytań - Drukuj

Dzień Przedszkolaka w SP1
Przyroda
Dnia 19 marca 2009r. gościliśmy w murach naszej szkoły przedszkolną grupę „Piratów” z opiekunami: p. Iwoną Sapryk i p. Luizą Jastrzębską. Dzieci wzięły udział w zajęciach z przyrody, które przygotowali dla nich uczniowie klasy 6c
z nauczycielem przyrody p. Małgorzatą Sierzputowską. W czasie zajęć prezentowano typowe dla wiosny zachowania roślin i zwierząt. Dzieci zdały sobie sprawę z zagrożeń wynikających z wypalania traw. „Piraci” wykonywali ponadto prace plastyczne przedstawiające nastroje drzew w lesie. Niewątpliwą atrakcją była również możliwość malowania na globusach indukcyjnych oraz obserwacja wybuchu wulkanu. Na zakończenie uczniowie klasy 6c wręczyli przedszkolakom kotyliony „Strażnika lasu” oraz dyplom uczestnictwa w zajęciach. To był bardzo fajnie spędzony czas. Zapraszamy was ponownie. W galerii znajdziecie zdjęcia z tego spotkania. Przygotowała: Małgorzata Sierzputowska.
Dodane przez ms dnia kwiecień 06 2009 11:19:470 Komentarzy ˇ 548 Czytań - Drukuj

PO SPRAWDZIANIE!!!
Uwaga szóstoklasiści!!!

Na wyniki sprawdzianu trzeba poczekać jeszcze ok. 2 miesięcy, ale żeby troszeczkę uspokoić nerwy, można zerknąć sobie raz jeszcze na sprawdzian i poprawne odpowiedzi.
Zapraszamy!!!

Arkusz sprawdzianu
Odpowiedzi

Źródło: Gazeta Wyborcza
Dodane przez ms dnia kwiecień 04 2009 10:47:140 Komentarzy ˇ 443 Czytań - Drukuj

NASI RECYTATORZY W KLASACH I-III
Poezja, to spojrzenie na świat z... piątej strony
tak niezwykłe, że człowiek staje zaskoczony,
bowiem wiersz jak iskierka wiatrem życia gnana
sprawia, że się rozpala myśl niespodziewana...


11 marca w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski klas I-III, który poprzedziły eliminacje klasowe.

Klasy I reprezentowali:
WIKTORIA RYBACZUK, OSKAR SMOLEŃ, KAROLINA GNIADZIK, EWA BALCERZAK, WIKTOR SKOWYRA, ALEKSANDRA LIGĘZA, EUNIKA NOWICKA, JUSTYNA PROTAS.

Klasy II reprezentowali:
ALEKSANDRA MICHALIK, OLIMPIA POZAUĆ,
DOMINIKA MROWIEC, WIKTORIA PIOTRUK, KAROLINA WASILEWSKA, KAROLINA GUZIK.

Klasy III reprezentowali:
JOANNA ADAMSKA, JULIA WICHA, ADRIANNA DYGAS, JAKUB ZĄBKIEWICZ,
ROBERT OLEJNICZAK, KACPER KIPINIAK, JULIA BRANDYS, ALEKSANDRA MACIAK.

Uczestników konkursu oceniało jury w składzie:
1. pani Ewa Filipowicz – nauczyciel języka polskiego SP 1
2. pani Agata Słapczyńska - dyrektor SP 1 przewodnicząca komisji
3. pani Wioletta Trzeciak - nauczyciel języka polskiego SP 1
oraz Komisja Uczniowska w składzie: Daria Jarząb i Kamila Wojnicz.
Do etapu gminnego zakwalifikowali się:

z klas I :
Wiktor Skowyra 1a
Ewa Balcerzak 1d
Eunika Nowicka 1 b

z klas II :
Olimpia Pozauć klasa II a
Wiktoria Piotruk klas II a
Aleksandra Michalik II b

z klas III :
Joanna Adamska III a
Julia Wicha III a
Jakub Ząbkiewicz III b

19 marca 2009 r. nasi recytatorzy mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności podczas Gminnego Konkursu Recytatorskiego, którego gospodarzem w tym roku była nasza szkoła.
Uczestników konkursu oceniało jury w składzie:
1. pani Ewa Filipowicz – nauczyciel języka polskiego SP 1 przewodnicząca komisji
2. pani Małgorzata Sokołowska – burmistrz Miasta i Gminy Pieńsk
3. pani Katarzyna Mazur – nauczyciel języka niemieckiego SP Dłużyna
4. pani Joanna Winnicka – przedstawiciel Biblioteki Publicznej w Pieńsku
oraz Komisja Uczniowska w składzie:Kamila Wojnicz, Dominika Błauciak, Izabela Pieczykolano.
Do powiatowego konkursu zakwalifikowali się :
z klas I : Ewa Balcerzak SP1
z klas II : Olimpia Pozauć SP 1
z klas III : Joanna Jagiełło SP Dłużyna .

Zarówno szkolny jak i gminny konkurs recytatorski przygotowały panie Dagmara Dygas i Monika Górecka.
Organizatorki składają serdeczne podziękowania na ręce : oj. Piotra Szczepańskiego,który przygotował wraz z p. Dagmarą przepiękną oprawę muzyczną. Równie serdeczne podziękowania kierujemy do p. Sławomira Ząbkiewicza, który wspomógł nas od strony dekoratorskiej. Dziękujemy bardzo serdecznie p. Monice Piwowar oraz p. Lucynie Adamskiej/ jesteście niezastąpione!/za bezinteresowną pomoc w przygotowaniu poczęstunków. Przygotowała: Monika Górecka.
Dodane przez ms dnia kwiecień 03 2009 09:24:290 Komentarzy ˇ 750 Czytań - Drukuj

PRZEDSZKOLAKI W NASZEJ SZKOLE
Z życia SP1
Dnia 01.04.09r. uczniowie klasy Ia i Ib wraz z wychowawcami, gościli w naszej szkole grupę dzieci sześcioletnich z zaprzyjaźnionego Przedszkola Miejskiego w Pieńsku. Uczniowie przygotowali dla zaproszonych gości przedstawienie teatralne pt: "Witaj Wiosno". Barwne stroje, dekoracja oraz miła atmosfera pomogła młodym aktorom wcielić się w przeróżne role. Przedszkolaki z zainteresowaniem obserwowały poczynania uczniów, rozwiązywały zagadki oraz uczestniczyły w przedstawieniu. Kolejną atrakcją dla przedszkolaków było zwiedzanie szkoły. Dzieci z zaciekawieniem oglądały sale lekcyjne oraz podziwiały prace swoich starszych kolegów. Doświadczenie to sprawiło dzieciom wiele radości i mamy nadzieję, że przybliżyło nieco atmosferę szkolną jej przyszłym uczniom. ZAPRASZAMY DO GALERII! Przygotowała: I. Gajda, M. Drzewiecka
Dodane przez ms dnia kwiecień 03 2009 09:21:240 Komentarzy ˇ 598 Czytań - Drukuj

MISTRZOSTWA SZKOŁY W "DWA OGNIE"- KLASY 4. WYNIKI!!!
Sport
Ostatniego dnia marca na sali gimnastycznej naszej szkoły odbyły się Mistrzostwa klas czwartych w grze ogólnorozwojowej "Dwa Ognie".
Wszystkie klasy czwarte wystawiły swoją reprezentację do walki o mistrzowski tytuł. Drużyny zagrały systemem gry "każdy z każdym". Mecz trwał 10 minut.
O I miejsce trwała zacięta walka, którą ostatecznie wygrała klasa
4 "a"
w składzie:
1. MARIA ŚLUSARCZYK- KAPITAN
2. ADRIANNA WILCZYŃSKA
3. NIKOLA PODGAJNA
4. SANDRA WIECZOREK
5. SZYMON CZARNECKI
6. REMIGIUSZ ZIELIŃSKI
7. JAKUB SKADORWA
9. WIKTOR SEREDYŃSKI

II MIEJSCE- KLASA 4 "d"

1.PATRYK BRECZKO- KAPITAN
2. PRZEMYSŁAW OFIARA
3. KRYSTIAN WOJECKI
4. KLAUDIA KAŹMIERCZAK
5. OLIWIER ZAPART
6.KATARZYNA GRABOWSKA

III MIEJSCE- 4 "c"


1. WIKTORIA KRUCKA- KAPITAN
2. DARIA PALUCH
3. KORNELIA PARZYŃSKA
4. JACEK LENIK
5. ROKSANA ŁAJDECKA
6. ADAM SIKORZYŃSKI
7. MICHAŁ RYBKA
8. KACPER BEKER

IV MIEJSCE 4 "b"

1. NIKOLA DYJANKIEWICZ- KAPITAN
2. ŁUKASZ BIELECKI
3. GRZEGORZ MENCEL
4. NORMAN CHMIELECKI
5. ANDRZEJ NAPORA
6. PATRYK GIERYNG
7. MARTA BŁAUCIAK
8. KAROLINA MICIAK
9. OLIWIA GARBACZ
10. MICHAŁ DŹWIG
11. ADA DĘBIŃSKA

Dziękuję zawodnikom za liczne przybycie, walkę fair play oraz ciekawe widowisko sportowe, uczennicom klasy 5 "c" Martynie Jureckiej, Roksanie Małeckiej i Ewie Grabowskiej za uczciwe sędziowanie oraz pomoc w organizacji zawodów!
Gratuluję zwycięzcom!
Fotorelacja w galerii zdjęć. ZAPRASZAMY!

Dodane przez Joanna Gal dnia kwiecień 02 2009 20:57:050 Komentarzy ˇ 754 Czytań - Drukuj

SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY
Ważne!!!
Dziś bardzo szczególny dzień dla naszych najstarszych uczniów. Szóstoklasiści zasiedli punktualnie o 9:00 do ławek, aby napisać pierwszy tak ważny egzamin w swoim życiu. Życzymy wam samych "czterdziestek" i z niecierpliwością czekamy na wyniki!
Dodane przez ms dnia kwiecień 02 2009 09:17:490 Komentarzy ˇ 654 Czytań - Drukuj

NOWE GALERIE
ZAPRASZAMY DO KILKU NOWYCH GALERII! ZNAJDZIECIE TAM NOWE ZDJĘCIA
Z ZAWODÓW SIATKARSKICH ORAZ REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH, KTÓRYCH AUTORKĄ JEST PANI ASIA SZUBARTOWSKA ORAZ FOTORELACJĘ Z POBYTU MALUCHÓW
W BIBLIOTECE! ZAPRASZAMY!
Dodane przez ms dnia kwiecień 01 2009 08:30:050 Komentarzy ˇ 436 Czytań - Drukuj

Pierwszaki w bibliotece
Z życia SP1
Dnia 18 marca 2009 r. uczniowie klasy IB wraz z wychowawczynią, panią Małgorzatą Drzewiecką udali się z wizytą do Biblioteki Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Pieńsku. Zostali serdecznie powitani przez kierowniczkę Biblioteki, panią Bożenę Winnicką oraz organizatorkę spotkania Joannę Winnicką. Podczas lekcji bibliotecznej dzieci wzięły udział w konkursie pt.: „Niezwykłe zagadki Juliana Tuwima” oraz odpowiadały na pytania dotyczące znajomości magicznego świata książek. W konkursie zostali wyróżnieni: Nikola Jesse, Jakub Lewandowski oraz Kornel Duchaczek. W kolejnej części spotkania pierwszaki zapoznały się z ofertą najciekawszych książek dla najmłodszych oferowanych przez Bibliotekę, po czym nastąpiło wspólne czytanie najbardziej interesujących fragmentów wybranych baśni. Nieco później dzieci z zapałem zabrały się do kolorowania postaci z bajki „Kubuś Puchatek”. Najciekawsze prace zostały nagrodzone, a wszystkie rysunki będzie można obejrzeć niebawem w oknie wystawowym Biblioteki w Pieńsku. Mali czytelnicy, korzystając z okazji, oddawali przeczytane książeczki oraz wypożyczali następne. Po słodkim poczęstunku uczniowie podziękowali za wizytę i pełni wrażeń udali się do szkoły. Zapraszamy do galerii.
Dodane przez ms dnia kwiecień 01 2009 08:27:470 Komentarzy ˇ 582 Czytań - Drukuj

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI KLAS IV-VI !!!
Język polski
23 marca 2009r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski klas IV-VI. Wzięło w nim udział 33 uczniów. W roli prowadzących wystąpiły: Daria Jarząb i Kasia Błauciak. Niełatwe zadanie miało jury, w którym zasiadały: wicedyrektor szkoły Małgorzata Sierzputowska, pedagog szkolny Jolanta Strojna i nauczyciel klas I-III Dagmara Dygas. Recytatorów oceniała również komisja klas III w składzie: Joanna Adamska, Julia Wicha i Jakub Ząbkiewicz. Wszyscy uczniowie byli wspaniale przygotowani. Po długich obradach uczestnicy usłyszeli wyniki. Jury wyłoniło po trzech uczniów z każdego poziomu klas, oprócz klasy szóstej oraz przyznało dwa wyróżnienia. Oto laureaci konkursu, którzy będą reprezentować naszą szkołę na szczeblu gminnym: KLASY IV 1. Wiktor Seredyński, 2. Magdalena Nowak, 3. Marta Błauciak, 3. Nikola Dyjankiewicz, KLASY V 1. Beata Gołyś, 2. Martyna Jurecka, 3. Paulina Grabińska. KLASY VI 1. Kamila Wojnicz, 2. Natalia Orzechowska. Wyróżnione zostały Klaudia Kaźmierczak z klasy IVd i Nikoleta Dumitran z klasy Va. Wszyscy recytatorzy otrzymali upominki i pamiątkowe dyplomy. Organizatorami konkursu były: p. Wioleta Trzeciak, p. Jolanta Strojna i p. Grażyna Stelmach. Laureatom życzymy powodzenia w Gminnym Konkursie Recytatorskim. Zapraszamy do galerii!!! Newsa przygotwała: Wioleta Trzeciak.
Dodane przez ms dnia marzec 31 2009 11:07:580 Komentarzy ˇ 738 Czytań - Drukuj

UWAGA!!! TURNIEJ W DWA OGNIE!!!
UWAGA !!!
W najbliższy wtorek tj. 31 marca o godzinie 16.00 na sali gimnastycznej odbędą się rozgrywki klas 4 w grze ogólnorozwojowej "Dwa Ognie".

Klasy mogą zgłaszać swoją reprezentację min. 7 osób do poniedziałku u organizatorki pani Joanny Szubartowskiej.
SERDECZNIE ZAPRASZAM !!!
Dodane przez ms dnia marzec 27 2009 11:06:480 Komentarzy ˇ 487 Czytań - Drukuj

Strona 80 z 86 << < 77 78 79 80 81 82 83 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Licznik
Już za

WAKACJE!
Szkolny zegar
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

joshua
20/02/2018 19:04
szacun wielki zatem dla Pani i klasy! 7d niestety nie jest tak bohaterska:-)

ms
03/02/2018 15:14
smiley

Joanna Gal
03/02/2018 13:32
Panie MD 3 domki ( nie z lego)i 88 pszczół zaadoptowanych! A jak 7d? smileysmileysmileysmileysmiley

ms
13/11/2017 09:49
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH
AHAHAHA! Dobre!smiley


mdubrawski
12/11/2017 22:12
pani Asiu jeszcze domek z klocków lego i będzie komplet pszczelego bohatera!!!

Joanna Gal
11/11/2017 12:08
Ja już adoptowałam pszczołę smiley A Wy?

Joanna Gal
07/11/2017 21:54
Zapraszamy do udziału w konkursie profilaktycznym dotyczącym wiedzy o cukrzycy! Nagrody są bardzo atrakcyjne!

Joanna Gal
19/09/2017 18:19
Gratulacje dla wszystkich uczestników Dziecięcego Biegu Ulicznego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pieńsk- przeciwko przemocy i agresji!

Joanna Gal
30/09/2016 19:04
Klasa 4a wraz z wychowawczynią dziękuje za pouczającą i niezwykle wzruszającą lekcję historii jaką była niewątpliwie dzisiejsza uroczysta akademia z okazji obchodów Dnia Patrona Szkoły.

adiada
13/02/2016 16:35
W Poniedziałek już do szkoły..

Archiwum
Design by CeRNoBiL Powered by Php-Fusion. 4453584 Unikalnych wizyt