Nasz Facebook

Najnowszy Użytkownik: Monika Urbaniak

PLAN LEKCJI!
Informacje
Zapraszamy do przeglądania nowego planu lekcji na I półrocze roku szkolnego 2008/2009. Wkrótce pojawi się też plan poszczególnych nauczycieli.

Dodane przez ms dnia wrzesień 09 2008 22:32:020 Komentarzy ˇ 891 Czytań - Drukuj

Nowa galeria
Zapraszamy do nowej galerii, gdzie zobaczycie zdjęcia z dzisiejszego pokazu zapaśników.

Dodane przez ms dnia wrzesień 05 2008 14:09:570 Komentarzy ˇ 915 Czytań - Drukuj

Nowa galeria
Zapraszamy do obejrzenia nowej galerii z rozpoczęcia roku szkolnego 2008/2009.

Dodane przez ms dnia wrzesień 05 2008 09:54:330 Komentarzy ˇ 913 Czytań - Drukuj

Odpowiedź dyrektora
Informacje
Odpowiedź dyrektora szkoły na artykuł umieszczony na stronach
piensk.com w dniu 29 sierpnia 2008r.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 15 grudnia 2006r. (Dz. U. Nr 235, poz. 1703) dyrektor Szkoły nie może sam, bez porozumienia z Radą Pedagogiczną i z Radą Rodziców dokonywać zmian w wykazie podręczników. Zmiany takie musi konsultować z w/w podmiotami do 31 marca każdego roku szkolnego tak, aby w nowym roku szkolnym aktualny wykaz podręczników mógł funkcjonować. W związku z powyższym stwierdzam, że wykaz podręczników na obecny rok szkolny 2008/2009 został zatwierdzony przez Radę Rodziców i Radę Pedagogiczną w marcu tego roku szkolnego Logiczne jest więc, że nie mogłam sama podczas wakacji dokonać jakichkolwiek zmian. Natomiast zgodny z prawdą jest fakt, iż podczas wydruku wykazu podręczników do księgarni w Pieńsku nastąpiło pomyłkowe podanie w zestawie książek już nieaktualnego podręcznika do realizacji od września. Pomyłka ta na szczęście została już w lipcu naprawiona - naniesiono na stary wykaz tytuł nowego podręcznika do klasy IV.
Wszyscy rodzice, którzy błędnie zakupili starą nieaktualną już książkę otrzymają zwrot pieniędzy. Mogą to uczynić bezpośrednio w księgarni w Pieńsku, bądź w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 1 w Pieńsku. Nadmieniam ponadto, iż nikt z zainteresowanych rodziców klasy IV nie zapłacił za podręczniki dwukrotnie - jak błędnie podaje artykuł, do którego się odnoszę - gdyż nowy podręcznik wydawnictwa Operon nie został jeszcze wydany. Jego pierwsza publikacja zaplanowana jest przez wydawnictwo na połowę września tego roku szkolnego.
Następnym poruszanym problemem jest cena podręczników. Szkoła, a nawet Ministerstwo Edukacji Narodowej nie mają wpływu na kwoty wydawane na zakup książek przez rodziców. Kwoty te narzucane są przez Wydawnictwa i nie są ze szkołami konsultowane. Szkoła Podstawowa nr 1 w Pieńsku od wielu już lat nie zmienia wykazu podręczników - mając na uwadze dobro pieńskich rodzin, które w większości są nisko uposażone. Czasami nauczyciele muszą dokonać wymiany podręcznika na inny ze względu na zmianę podstawy programowej i nieaktualne już treści w nich poruszane. Ponadto od dwóch lat placówka wychodzi naprzeciw rodzicom klas I poprzez bezpośrednią sprzedaż na terenie szkoły podręczników z wydawnictwa (w cenie bez marży, wraz z tornistrem z pełnym wyposażeniem otrzymywanym przez dziecko w prezencie).
Na koniec odnosząc się do wspomnianej rozmowy telefonicznej stwierdzam, że osoba rozmawiająca ze mną została poinformowana o możliwości otrzymania zwrotu za nieaktualny podręcznik do matematyki. Podobną propozycję złożyła tej osobie, pani z księgarni.
Po publikacji artykułu w piensk.com należy sądzić, że nie było to chyba takie ważne.

DYREKTOR SZKOŁY
Agata Słapczyńska
Dodane przez aslapczynska dnia wrzesień 03 2008 15:18:470 Komentarzy ˇ 886 Czytań - Drukuj

Witamy w nowym roku szkolnym 2008/2009!
Ważne!!!
Witamy wszystkich uczniów, którzy wspólnie z nauczycielami rozpoczynają nowy rok szkolny 2008/2009. Witamy tych, których już znamy, ale równie gorąco tych, którzy są u nas pierwszy raz. Życzymy Wam dużo sukcesów w nauce, wytrwałości oraz wielu niezapomnianych chwil.
Dodane przez ms dnia sierpień 24 2008 16:54:040 Komentarzy ˇ 931 Czytań - Drukuj

Strona 94 z 94 << < 91 92 93 94

25/02/2021 11:16
Tutaj można zamawiać książki z naszej biblioteki!

Design by CeRNoBiL Powered by Php-Fusion. 5721248 Unikalnych wizyt