Nawigacja
Strona Główna
Kategorie Newsów
Szukaj

Kontakt dla rodziców

Kronika trzecioklasisty

Galeria przedszkolaków

Galeria zdjęć
Galeria świetlicy
Galeria filmów

Plan terenu szkoły
Mapa drzew
PLAN LEKCJI
Rozkład autobusów

ZASTĘPSTWA

DZIENNIK ELEKTRONICZNY
Instrukcja

Spis podręczników 16/17
Programy nauczania 16/17

Regulamin Rady Rodziców

Kącik pedagogiczny
Kącik logopedyczny
Program logopedyczny
Bezpieczny Internet

Statut szkoły
WSO - punkty
Program profilaktyczny
Program wychowawczy
Regulamin wycieczek
Informacja o ubezpieczeniu
Zakres ubezpieczenia
Warunki ubezpieczenia
Druk roszczenia ubezp.
Tabela uszczerbku


Jadłospis - kwiecień
Regulamin stołówki
Karta zgł. do świetlicy

UNICEF - raport 2017r.

Zad. mat. - kl. 4
Zad. mat. - kl. 5
Zad. mat. - kl. 6

O Naszej Szkole
Biblioteka szkolna
Generał Filipkowski

Stara wersja strony
Licznik
Liczba newsów: 1,205
Liczba zdjęć w galerii: 13,010
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 510
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: magzab6
Zapraszamy do:

pajacyk.pl


UKS PIEŃSK

Kącik logopedyczny
W kąciku logopedycznym prowadzonym przez Panią Wioletę Trzeciak
pojawiła się 7 część poradnika.
ZAPRASZAMY!!!
Dodane przez ms dnia maj 14 2014 09:56:200 Komentarzy ˇ 260 Czytań - Drukuj

Gminny Konkurs Recytatorski kl.IV-VI
Język polski
28 kwietnia 2014r. o godz 10.00 w Euroregionalnym Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku odbył się Gminny Konkurs Recytatorski kl.IV-VI. Wzięło w nim udział 9 recytatorów z SP nr 1 w Pieńsku oraz 6 recytatorów z SP w Dłużynie Dolnej. Organizatorami konkursy byli: SP nr 1 w Pieńsku oraz Euroregionalne Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku. Interpretacje wierszy oceniało jury w składzie: Pani Sylwia Skoczylas– przewodnicząca komisji, Pani Jadwiga Żółtańska – emerytowana nauczycielka języka polskiego oraz Pani Barbara Grzelińska - Pasek – emerytowana nauczycielka nauczania zintegrowanego SP nr 1 w Pieńsku. Konkurs został uroczyście otwarty przez Dyrektora Domu Kultury – Andrzeja Świderskiego oraz Panią Agatę Słapczyńską – Dyrektora SP nr 1 w Pieńsku. Jury uczniowskie reprezentowali: Magdalena Nowak – uczennica gimnazjum w Pieńsku, Julia Szpak – uczennica SP w Dłużynie Dolnej oraz Karolina Gniadzik – ucznnica SP nr 1 w Pieńsku. Komisje miały trudne zadanie do wykonania, ale po burzliwych obradach uznano, że w Powiatowym Konkursie Recytatorskim kl. IV-VI naszą gminę reprezentować będą nastepujące osoby:
Konrad Pająk – SP nr 1 w Pieńsku
Sandra Szeliga – SP nr 1 w Pieńsku

Julia Jarosz – SP w Dłużynie Dolnej
Sonia Siwicka – SP w Dłużynie Dolnej
Nikola Chartaniak – SP w Dłużynie Dolnej
Alicja Chmielowiec – SP w Dłużynie Dolnej
Komisja uczniowska jako najpiękniejszą recytację wiersza uznała interpretację Nikoli Chartaniak . Laureaci zostali odznaczeni dyplomem i nagrodą książkową, a pozostali ucznestnicy konkursu słodką nagrodą pocieszenia od Rady Rodziców SP nr 1 w Pieńsku. Uroczystość prowadzili: Julia Krupczyńska i Filip Pozauć. Swoje nagrody wręczyli także zaproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy w Pieńksu – Małgorzata Sokołowska, Przewodnicząca Rady Miasta i Gminy Pieńsk – Grażyna Łagowska, Dyrektor Euroregionalnego Centrum Kultury i Kominikacji w Pieńsku – Andrzej Świderski oraz Dyrektor SP nr 1 w Pieńsku – Agata Słapczyńska. Laureatom życzymy powodzenia w Powiatowym Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się 12 maja 2014r. o godz.10.00 w MDK w Zgorzelcu.. Organizatorzy: SP nr 1 w Pieńsku oraz ECKiK w Pieńsku.

KLIKNIJ ABY PRZEJŚĆ DO GALERII
Dodane przez ms dnia maj 14 2014 09:27:200 Komentarzy ˇ 745 Czytań - Drukuj

Dzień Przyrodnika w szkole
Przyroda
Chociaż działania przyrodnicze realizowane są przez cały rok, to jednak najbardziej doniosłym i oczekiwanym przez uczniów jest Dzień Przyrodnika. Zwykle ten dzień organizowany jest w czasie obchodów Dnia Ziemi 22 kwietnia. W tym roku działania przyrodnicze rozplanowane zostały na cały tydzień.
Hasłem przewodnim Dnia Przyrodnika było hasło tegorocznych obchodów Dnia Ziemi „Zmieniaj nawyki – nie klimat” W holu szkoły na tablicy pojawiły się plakaty wykonane przez uczniów poszczególnych klas. Plakaty wzięły udział w konkursie i tak jury w składzie : pani Zuzanna Derbis i pani Małgorzata Grodzka wyłoniły zwycięzców :
I miejsce zajęła klasa IV b
II miejsce V b
III miejsce V c
wyróżnione zostały też klasy V a i VI a.


W ramach wieloletniej współpracy ze Schroniskiem Zwierząt Małych w Dłużynie Górnej na prelekcje do nas przyjechał kierownik tego schroniska pan Mieczysław Kula.
Uczniowie w dwóch grupach mieli okazję wysłuchania interesujących opowieści o czworonożnych przyjaciołach, zadawania pytania i słuchania wyczerpujących odpowiedzi.
Uczniowie w podziękowaniu zebrali karmę dla piesków : była to kasza, ryż, paczki makaronów i suchej karmy, którą w tym dniu do schroniska zabrali pracownicy.
Wprowadziliśmy też element rywalizacji : zaprosiliśmy zespoły klas IV – VI do Turnieju Wiedzy Przyrodniczej. Trzyosobowe drużyny z poszczególnych klas pod okiem pani Alicji Młot udzielali poprawnej odpowiedzi na zadania zamknięte, typu Prawda – Fałsz, rozwiązywali krzyżówki i popisywali się swoją wiedzą ekologiczną. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat segregacji odpadów, w otwartych zadaniach wypowiadali się na temat zmian, które według nich okazałyby się przydatne w najbliższym środowisku : w szkole, w parku, na podwórzu.
Zwycięskimi drużynami okazały się :
w grupie klas czwartych : klasa IV c
wśród klas piątych : klasa V a
w klasach szóstych :VI a

W tygodniu przyrodniczego święta uczniowie pod okiem wychowawców wykonali gazetki klasowe o tematyce przyrodniczej. Na gazetkach pojawiły się hasła o szacunku dla przyrody, obchodów Dnia Ziemi, a także akcenty Dnia Przyrodnika w szkole : Niebezpieczne zmiany klimatyczne a życie na Ziemi.
Ważnym działaniem nauczycieli przyrodników oraz uczniów naszej szkoły jest dbanie o zieleń przed szkołą oraz o kwiaty, które pięknie ozdabiają dziedziniec szkolny. I w tym roku, zakupione sadzonki kwiatów uczniowie klas młodszych i starszych posadzili w gazonach przed szkołą. Każda klasa uczniów starszych ma swój gazon i o roślinki w tym gazonie dba. Rośliny ozdobne zostały zakupione u pani Katarzyny Turczyńskiej, która chętnie współpracuje z nami i zaoferowała promocyjną cenę na zakup kwiatów.
Jeszcze jednym działaniem jakże oczekiwanym przez uczniów, zwłaszcza klas młodszych będą wyjazdy do szkółki leśnej w Bielawie Dolnej, wycieczki będą odbywały się niebawem.
Wspólna praca Nauczycieli naszej szkoły, Dyrekcji sprawiła, że nasi uczniowie odnajdują swoje miejsce w przyrodzie i dbają o nią właściwie.

Nauczyciel przyrody
mgr Alicja Młot

Dodane przez ms dnia maj 09 2014 09:27:010 Komentarzy ˇ 292 Czytań - Drukuj

Życzenia Wielkanocne!
Przyszedł wreszcie czas Świąt Wielkiej Nocy.
Jako życzenia dla Was wszystkich niech posłużą słowa Ks. Jana Twardowskiego:

"Jezus odrzuca kamień i pokazuje, że jedyną nadzieją jest On sam. Wielkanoc pokazuje, że Jezus jest przede wszystkim Nadzieją. Zawiodą ludzkie nadzieje, obliczenia, rachuby i kalkulacje, które nieraz zabawnie chodzą na cienkich nóżkach, jak małe wielkanocne kurczaki. Jedynie Chrystus po swojemu wszystko obliczył
i przemyślał. Naszym największym życzeniem powinno być jedno: aby więcej liczyć na samego Jezusa, który jest naszą jedyna nadzieją, zwłaszcza wtedy, kiedy nie udają się ludzkie życzenia."Rodzinnych Świąt dla wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników obsługi
i administracji. Szczególne życzenia niech płyną do władz miasta, sponsorów i wszystkich życzliwych naszej szkole.
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Pieńsku.
Agata Słapczyńska
Dodane przez ms dnia kwiecień 18 2014 00:11:460 Komentarzy ˇ 258 Czytań - Drukuj

Spotkanie profilaktyczne
Z życia SP1
W dniu 11.04 2014r. w ramach współpracy z Sądem Rejonowym w Zgorzelcu i Komisariatem Policji w Pieńsku odbyło się spotkanie profilaktyczne z uczniami klas IV-VI dotyczące przestrzegania norm i zasad.
Kurator Zawodowy Sądu Rodzinnego pani Andżelika Wiciak podczas prelekcji przypomniała o obowiązkach ucznia oraz obowiązujących w środowisku normach i zasadach. Pani Kurator poinformowała również o wszystkich możliwych środkach prawnych i wychowawczych stosowanych przez Sąd wobec nieletnich, którzy przejawiają zachowania negatywne.
Funkcjonariusz Policji Arkadiusz Rajczyk zapoznał uczniów klas IV-VI z sankcjami karnymi wynikającymi z niewłaściwego zachowania, przejawów demoralizacji oraz nie przestrzegania przyjętych przez społeczeństwo zasad.
Zaproszeni goście chętnie odpowiadali na zadawane pytania, a zgromadzeni uczniowie uważnie wysłuchali prelekcji pani Kurator i pana Policjanta oraz brali aktywny udział w dyskusji.
Dziękujemy naszym miłym gościom za przybycie.
Dodane przez ms dnia kwiecień 16 2014 08:08:470 Komentarzy ˇ 306 Czytań - Drukuj

Oferta Gimnazjum
Informacje
Gimnazjum w Pieńsku ogłasza nabór uczniów do klasy pierwszej
z rozszerzonym programem języka obcego w roku szkolnym 2014/2015.
W dniu 13 maja 2014 o godzinie 9:00 Gimnazjum w Pieńsku
odbędzie się egzamin kwalifikacyjny w formie pisemnej do klasy 1
z rozszerzonym programem języka angielskiego lub niemieckiego
dla uczniów uzdolnionych językowo.
Liczba miejsc ograniczona.
Dodane przez ms dnia kwiecień 15 2014 14:42:030 Komentarzy ˇ 290 Czytań - Drukuj

Kiermasz wielkanocny!
Informacje
Drodzy rodzice i uczniowie!
Zapraszamy na wielkanocny kiermasz, który odbędzie się
w środę (16 kwietnia 2014) na II piętrze, obok gabinetu nr 24.
Będziecie mogli podziwiać kartki i ozdoby wielkanocne zrobione przez uczniów
z klas 1-6 na lekcjach języka angielskiego i niemieckiego.
Serdecznie Was zapraszamy!
Dodane przez ms dnia kwiecień 15 2014 14:39:510 Komentarzy ˇ 272 Czytań - Drukuj

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI KLAS 0-3
Język polski
Dnia 14 kwietnia w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski klas 0-3, który uroczyście otworzyła pani dyrektor Agata Słapczyńska. W konkursie wzięło udział 25 uczniów, a do zmagań gminnych zakwalifikowało się 12 osób.
Jury w składzie: p. Ewa Filipowicz, p. Bernadetta Wróbel, p.Wioleta Trzeciak po owocnych naradach wytypowało następujących laureatów:
Adrian Baca
Wiktoria Taszarek
Dawid Wasilewski
Amelia Majda
Sandra Malinowska
Marcin Kotelnicki
Maciej Henclik
Martyna Majda
Kaja Kopiejek
Oliwia Kubiciel
Natalia Besz
Karolina Pałka


Zmagania recytatorów oceniała również komisja złożona z uczniów klas 4-6, która wytypowała swoich zwycięzców:
Natalia Miłoszewicz
Maciej Henclik
Kaja Kopiejek
Dawid Wasilewski


Przyznano również Nagrodę Publiczności, którą otrzymali:
Natalia Miłoszewicz
Maciej Henclik
Oliwia Kubiciel
Adrian Baca


Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy i słodkości ufundowane przez Radę Rodziców.
W rolę konferansjerów wcielili się David Wigant i Nikola Tusznicka.
W krótkim występie muzycznym usłyszeliśmy Karolinę Gniadzik.
Wszystkim uczestnikom i nagrodzonym gratulujemy, a nominowanym życzymy sukcesów na wyższych szczeblach.

Organizatorki : Małgorzata Drzewiecka i Izabela Gajda

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ!!!
Dodane przez ms dnia kwiecień 15 2014 14:16:400 Komentarzy ˇ 363 Czytań - Drukuj

Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty
Z życia SP1
10 kwietnia odbył się Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty. Wszyscy uczniowie klas trzecich rozwiązywali zadania
z języka polskiego, matematyki i wiedzy ogólnej.
Celem Sprawdzianu jest przeprowadzić trafnej diagnozy umiejętności uczniów oraz umożliwienie oswojenia się z technicznymi aspektami egzaminu.
Życzymy dobrych wyników.
Dodane przez ms dnia kwiecień 15 2014 13:18:430 Komentarzy ˇ 322 Czytań - Drukuj

Przedstawienia teatralne
Z życia SP1
Dnia 08.04.2014r. uczniowie Naszej szkoły uczestniczyli w przedstawieniach teatralnych Krakowskiego Centrum Profilaktyki, które odbyły się w Euroregionalnym Centrum Kultury w Pieńsku. Aktorzy zaprezentowali nam dwa spektakle.
Pierwszy, pt. „Zaczarowany las” skierowany był dla przedszkolaków i uczniów z klas I-III Poruszał tematykę ekologii, właściwego stosunku człowieka do przyrody. Uczył również szacunku dla dorosłych i wzajemnego zrozumienia.
Drugi spektakl pt. „Masz talent” zaadresowany był do uczniów klas IV-VI.
Celem przedstawienia było pokazanie roli talentu w życiu człowieka. Ukazywał jak budować pozytywne relacje z nauczycielami i rówieśnikami. Przestrzegał przed negatywnymi skutkami palenia papierosów. Oba spektakle były profesjonalnie przygotowane. Uczniowie żywo reagowali na to, co działo się na scenie.
Poruszana problematyka wzbudziła w nich wiele refleksji. Pozwoliła, w atrakcyjny dla uczniów sposób, zrealizować niektóre założenia szkolnego programu profilaktycznego i wychowawczego. Przedstawienia finansowane były przez KRPA przy Urzędzie Miasta i Gminy w Pieńsku.

Pedagog szkolny
Dodane przez ms dnia kwiecień 15 2014 12:57:410 Komentarzy ˇ 305 Czytań - Drukuj

Strona 45 z 121 << < 42 43 44 45 46 47 48 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Licznik
Już za

wakacje!!!
Szkolny zegar
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Joanna Gal
30/09/2016 19:04
Klasa 4a wraz z wychowawczynią dziękuje za pouczającą i niezwykle wzruszającą lekcję historii jaką była niewątpliwie dzisiejsza uroczysta akademia z okazji obchodów Dnia Patrona Szkoły.

adiada
13/02/2016 16:35
W Poniedziałek już do szkoły..

ms
21/12/2015 12:17
Przypominam, że do szkoły wracamy 7 stycznia 2016r. smiley

pd
07/04/2015 16:57
Kiedy idziemy do szkoły

ms
02/03/2015 14:06
Trzeba odświeżyć (klawisz F5), bo komputer ma w pamięci starą stronę i automatycznie ją otwiera.

dido
01/03/2015 11:58
Chyba jest jakiś błąd w planie bo jak wchodze na plan na 6b to pisze że obowiązuje od 9 lutego a u innych że od 2 marca

strugala
19/02/2015 21:09
i pozdro dla knapki która jest chora xd

strugala
19/02/2015 21:08
pozdro da eemci z 5 c xd

strugala
12/01/2015 17:27
pozdro dla blazia2003 xdddd

strugala
07/01/2015 19:29
no brawo

Archiwum
Design by CeRNoBiL Powered by Php-Fusion. 2550954 Unikalnych wizyt