Od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej w lutym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (Safer Internet Day), który odbywa się w ramach programu "Safer Internet". Ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematu bezpieczeństwa online.
W programie tym udział bierze ponad 60 państw z całego świata. Jak co roku, do wspólnej idei Internetu bezpiecznego dla dzieci i młodzieży przyłączyła się także Polska, która świętowała DBI już po raz szósty oraz po raz pierwszy nasza szkoła.
Postanowiliśmy wspólnie z uczniami stworzyć plakaty, które dotyczyłyby CYBERPRZEMOCY, czyli bardzo poważnego problemu w dzisiejszym zinformatyzowanym świecie. Cyberprzemoc to inaczej przemoc z użyciem mediów elektronicznych – przede wszystkim Internetu i telefonów komórkowych. Problem ten dotyczy przede wszystkim dzieci i młodzieży. W Polsce doświadcza go ponad połowa młodych internautów!!! Do działań określanych jako cyberprzemoc zalicza się m.in:
* wyzywanie, straszenie poniżanie kogoś w Internecie lub przy użyciu telefonu * robienie komuś zdjęć lub rejestrowanie filmów bez jego zgody * publikowanie w Internecie lub rozsyłanie telefonem zdjęć, filmów lub tekstów, które kogoś obrażają lub ośmieszają * podszywane się pod kogoś w Sieci
Pomimo, że akty cyberprzemocy mogą wyglądać niewinnie, to potrafią wyrządzać bardzo dużą krzywdę.
Zapraszamy zatem do przeglądania plakatów, które dotyczą powyższych problemów.
(wystarczy kliknąć na miniaturkę)
Przy "produkcji" plakatów pracowali:
Ewa Grabowska
Patrycja Henclik
Gosia Galska
Marta Mietlicka
Kinga Dominiczak
Klaudia Woszczyk
Natalia Sulima
Maciej Sidorowicz
>>TUTAJ<<
można pobrać plakaty w lepszej jakości w formacie .jpg