Nawigacja
Strona Główna
Kategorie Newsów
Szukaj

Kontakt dla rodziców

Kronika pierwszaka

Galeria przedszkolaków

Galeria zdjęć
Galeria świetlicy
Galeria filmów

Plan terenu szkoły
Mapa drzew
PLAN LEKCJI
Rozkład autobusów

ZASTĘPSTWA

DZIENNIK ELEKTRONICZNY
Instrukcja

Jadłospis - czerwiec
Regulamin stołówki
Karta zgł. do świetlicy

RODO

Regulamin Rady Rodziców

Kącik pedagogiczny
Kącik logopedyczny
Program logopedyczny
Bezpieczny Internet

STATUT SZKOŁY (nowy)
WSO - punkty
Program profilaktyczny
Program wychowawczy
Regulamin wycieczek 18/19
Informacja o ubezpieczeniu
Zakres ubezpieczenia 18/19


UNICEF - raport 2019r.

O Naszej Szkole
Biblioteka szkolna
Generał Filipkowski

Stara wersja strony
Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 513
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Renia
Zapraszamy do:

pajacyk.pl


UKS PIEŃSK

Nasz profil na YouTube!
Informatyka
Nasza internetowa galeria powiększa się nie tylko o zdjęcia. Zapraszamy do naszego profilu na YouTube, gdzie zobaczycie filmy dotyczące wydarzeń
z SP1 w Pieńsku. Na razie mamy tylko dwa filmy dotyczące wyjazdu klas 1a
i 1b do Figlolandu. Zapraszamy!!!!


-->NASZA FILMOWA GALERIA!!!<--


Dodane przez ms dnia listopad 03 2008 09:09:261 Komentarzy ˇ 721 Czytań - Drukuj

Wycieczka klas 1a i 1b do Figlolandu
Uczniowie
16 października uczniowie z klas 1a i 1b wraz z wychowawczyniami panią Izabelą Gajdą i Małgorzatą Drzewiecką wybrali się do Zgorzelca na wycieczkę. Ich celem był Figloland, wymarzone miejsce do spędzania wolnego czasu ze wspaniałymi atrakcjami. Są tam 2 baseny z piłeczkami, 2 zjeżdżanie, tory przeszkód, labirynty, ruchome kładki. Wszystkim polecamy – wspaniała zabawa !!! Dodatkową atrakcją były 7 urodziny naszej koleżanki Julii Grzeszczuk. Życzymy wszystkiego najlepszego:) Zapraszamy do galerii!
Dodane przez ms dnia październik 24 2008 12:16:300 Komentarzy ˇ 566 Czytań - Drukuj

Dzień Edukacji Narodowej
Uroczystości
17 października odbyło się uroczyste spotkanie wszystkich pracowników oświaty z naszej gminy. Oprócz dyrektorów placówek, nauczycieli, pracowników szkolnej administracji i obsługi, na uroczystości obecni byli:
Burmistrz Miasta i Gminy Pieńsk Tadeusz Łowicki, Pani Wiceburmistrz Małgorzata Sokołowska, Sekretarz Miasta i Gminy Pieńsk Małgorzata Wicha, Komendant Komisariatu Policji w Pieńsku Jan Doroszczak, Proboszcz Parafii Pieńsk Jan Szpyt, Przyjaciel wszystkich szkół Stefan Chmielecki oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Słobodzian.
Po krótkich przemówieniach Pana Burmistrza oraz Dyrektorów szkół przedstawiciele Gminy nagrodzili wyróżniających się nauczycieli pamiątkowymi medalami, a dyrektorzy szkół wręczyli nagrody zasłużonym pracownikom swoich placówek. Zapraszamy do galerii, gdzie zobaczycie relację z tej uroczystości.
Dodane przez ms dnia październik 24 2008 10:26:080 Komentarzy ˇ 496 Czytań - Drukuj

Wycieczka klas 5c i 6a do Szkółki Leśnej w Bielawie Dolnej
Uczniowie
Dnia 21 października klasy 5c i 6a wybrały się na wycieczkę do lasu. W godzinach od 8.20 do 13.20 korzystaliśmy z uroków Borów Dolnośląskich. Z miłą chęcią uczestniczyliśmy w spacerze, podczas którego wiele się dowiedzieliśmy. Pracownik Szkółki Leśnej pan Lubecki opowiadał nam m.in. o życiu bobrów, gatunkach drzew, grzybach, a także o tym jak umiejętnie korzystać z lasu. Nie obyło się bez ogniska, na którym smażyliśmy nie tylko kiełbaski. Dobra zabawa połączona z edukacją na świeżym powietrzu sprawiały, iż żal było opuszczać to piękne miejsce w środku lasu...
(PS od ms: Zapraszamy do galerii, gdzie zobaczyć można znakomite zdjęcia Pani Joanny Szubartowskiej!;)
Dodane przez Joanna Gal dnia październik 22 2008 18:48:310 Komentarzy ˇ 802 Czytań - Drukuj

NAGRODA DLA NASZEJ SZKOŁY!!!
Sukcesy
W dniu 16.10.2008 podczas uroczystej gali finałowej, która odbyła się w Sali Koncertowej Muzeum Krajoznawczego i Galerii w Ceskiej Lipie nastąpiło ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród I edycji

MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU O NAGRODĘ EUROREGIONU NEISSE-NISA-NYSA 2008.

Dokonało tego trójstronne jury powołane przez Prezydium Euroregionu. Gmina Pieńsk i jej podległe placówki prowadzące od wielu lat szeroką współpracę transgraniczną z sąsiadami niemieckimi: Gminą Neisseaue i Miastem Rothenburg i ich jednostkami w różnych dziedzinach, aktywnie uczestniczyli w konkursie Euroregionu.
Na uroczystości gminę reprezentowali :

Z-ca Burmistrza M.Sokołowska,
Dyrektor MGOK A.Pacholak,
Dyrektor SP 1 w Pieńsku A.Słapczyńska i koodrynator współpracy SP 1 M.Górecka
oraz Dyrektor SP w Dłużynie Dolnej J.Seredyńska.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Z terenu trzech części Euroregionu – Polski, Niemiec i Czech – wpłynęło łącznie 49 wniosków we wszystkich kategoriach tematycznych.Szkoła Podstawowa nr 1 im. Polskich Żołnierzy Września 1939 r. w Pieńsku miała zaszczyt zostać laureatem tego konkursu otrzymując

MIĘDZYNARODOWE WYRÓŻNIENIE EUROREGIONU NEISSE-NISA-NYSA 2008
W KATEGORII - E D U K A C J A

ZA PROJEKT TRANSGRANICZNY pt.: „POZNAJ JĘZYK SĄSIADA”


Był on realizowany wspólnie z niemieckimi szkołami w Zodel i Jonsdorf.
Nagrodę odebrała Dyrektor Szkoły Pani Agata Słapczyńska i koordynator projektu Pani Monika Górecka prowadząca w SP nr 1 polsko-niemiecką współpracę transgraniczną. SP nr 1 w Pieńsku od ponad 10 lat prowadzi współpracę transgraniczną ze szkołą Mittelschule – Skola Jonsorf k.Zittau oraz ze szkołą podstawową - sąsiadem zza Nysy Grundschule Zodel. Cieszymy się, że wieloletnia współpraca pomiędzy szkołami została doceniona przez Jury ERN. W galerii zobaczyć można dyplom oraz statuetkę.
Dodane przez ms dnia październik 21 2008 08:52:182 Komentarzy ˇ 1020 Czytań - Drukuj

Kolejne wyróżnienie
Sukcesy
Redakcja Naczelna miesięcznika "Polsce Wierni" oraz Zarząd Główny Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych wyróżnili naszą szkołę listem, w którym czytamy:


"Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu oraz uczniom Szkoły Podstawowej imienia Polskich Żołnierzy Września 1939 - z wyrazami szacunku, w dowód uznania za owocną pracę
z młodzieżą w dziale upowszechniania i kontynuacji patriotycznych i orężnych tradycji Narodu i państwa polskiego."


Jesteśmy jedyną szkołą w Polsce, która otrzymała tak zaszczytne wyróżnienie. Zmobilizuje nas to z pewnością do jeszcze bardziej intensywnej pracy na polu patriotycznego wychowania. Dziękujemy za wyróżnienie. Zapraszamy do galerii, gdzie zobaczyć można opisany wyżej dokument.
Dodane przez ms dnia październik 20 2008 13:53:470 Komentarzy ˇ 656 Czytań - Drukuj

Profilaktyka w naszaj szkole
Z życia SP1
Dziś w naszej szkole obyła się projekcja filmów profilaktycznych. Uczniowie klas I-III obejrzeli bajkę pt.: "Higiena i zdrowe odżywianie", a klasy IV-VI film pt.: "Przemoc i agresja - jak się przeciwstawić?" Mamy nadzieję, że treści projekcji pozostaną na długo w pamięci naszych uczniów.
Dodane przez ms dnia październik 20 2008 13:53:100 Komentarzy ˇ 519 Czytań - Drukuj

Wycieczka do Parku Wodnego we Wrocławiu
Uczniowie
Dnia 13 października klasy 5 "b" i 5 "c" udały się wraz z wychowawczyniami na wycieczkę integracyjną do Wrocławia. W stolicy Dolnego Śląska znajduje się jeden z najciekawszych Parków Wodnych w Polsce. To właśnie on został odwiedzony przez piątoklasistów. Cztery godziny zabawy minęły bardzo szybko i przyjemnie. W drodze powrotnej łasuchy "zaliczyły" Mc Donalds`a. Wszystkim, którzy uwielbiają kąpiele wodne, polecamy wycieczkę w to właśnie miejsce.
ZAPRASZAMY DO GALERII :)
Dodane przez Joanna Gal dnia październik 20 2008 12:00:540 Komentarzy ˇ 627 Czytań - Drukuj

Nowe zdjęcia!
Informacje
Zapraszamy do przeglądania nowych zdjęć z kolejnych etapów pracy nad Orlikiem.


Dodane przez ms dnia październik 20 2008 10:49:400 Komentarzy ˇ 554 Czytań - Drukuj

II edycja programu „Trzymaj Formę” w SP1
Przyroda
W roku szkolnym 2008/2009 program „Trzymaj Formę”, pod patronatem Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Stowarzyszenia Polskiej Federacji Producentów Żywności realizowany jest w naszej szkole w dwóch klasach szóstych : 6a i 6b.
Szkolnym koordynatorem programu jest nauczyciel przyrody mgr Alicja Młot, która współpracuje z koordynatorem programu na szczeblu powiatowym, a jest nim Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Zgorzelcu.
Celem programu „Trzymaj Formę” jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety.
W tym roku szkolnym młodzież realizuje projekt „Żyjemy aktywnie”, a do realizacji zaproszono: wychowawcę i jednocześnie nauczyciela wychowania fizycznego mgr Annę Popko, nauczycieli języka polskiego mgr Annę Kasprzyk i mgr Agnieszkę Białaszczyk, nauczyciela matematyki mgr Helenę Miętus, nauczyciela plastyki mgr Małgorzatę Grodzką, nauczyciela wychowania fizycznego mgr Joannę Szubartowską oraz szkolne pielęgniarki.
W ramach programu organizujemy zajęcia lekcyjne i pozalekcyjne ogólnie rozwijające uczniów szczególnie te, które dotyczą zasad prawidłowego odżywiania i potrzeby codziennej aktywności fizycznej. Zadania do realizacji programu zostały opracowane, zapisane w postaci harmonogramu i przyjęte do realizacji. Zapraszamy do galerii.
Dodane przez ms dnia październik 17 2008 12:53:260 Komentarzy ˇ 500 Czytań - Drukuj

Strona 154 z 157 << < 151 152 153 154 155 156 157 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Licznik
Już za

WAKACJE!
Szkolny zegar
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

joshua
20/02/2018 19:04
szacun wielki zatem dla Pani i klasy! 7d niestety nie jest tak bohaterska:-)

ms
03/02/2018 15:14
smiley

Joanna Gal
03/02/2018 13:32
Panie MD 3 domki ( nie z lego)i 88 pszczół zaadoptowanych! A jak 7d? smileysmileysmileysmileysmiley

ms
13/11/2017 09:49
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH
AHAHAHA! Dobre!smiley


mdubrawski
12/11/2017 22:12
pani Asiu jeszcze domek z klocków lego i będzie komplet pszczelego bohatera!!!

Joanna Gal
11/11/2017 12:08
Ja już adoptowałam pszczołę smiley A Wy?

Joanna Gal
07/11/2017 21:54
Zapraszamy do udziału w konkursie profilaktycznym dotyczącym wiedzy o cukrzycy! Nagrody są bardzo atrakcyjne!

Joanna Gal
19/09/2017 18:19
Gratulacje dla wszystkich uczestników Dziecięcego Biegu Ulicznego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pieńsk- przeciwko przemocy i agresji!

Joanna Gal
30/09/2016 19:04
Klasa 4a wraz z wychowawczynią dziękuje za pouczającą i niezwykle wzruszającą lekcję historii jaką była niewątpliwie dzisiejsza uroczysta akademia z okazji obchodów Dnia Patrona Szkoły.

adiada
13/02/2016 16:35
W Poniedziałek już do szkoły..

Archiwum
Design by CeRNoBiL Powered by Php-Fusion. 3442846 Unikalnych wizyt